Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

ZELENÁ POVODŇOVÁ INFORMAČNÍ LINKA - 800 100 450 (89.17 KB) 5.06.2013

Jihočeský kraj zřídil v rámci pomoci svým obyvatelům „Povodňové konto Jihočeského kraje 2013" s číslem účtu 7070707070/0300. Účet je zřízen u ČSOB, je aktivní od 5. června 2013 a je po předchozím vydání osvědčení MV ČR (č. j. MV-70081-2/VS-2013) zřízen pro organizaci veřejné sbírky za účelem pomoci občanům, obcím a ostatním subjektům na území Jihočeského kraje při řešení následků povodní. Na toto konto můžete přispívat buď bezhotovostně nebo složením hotovosti (osvobozeno od poplatku), a tím projevit solidaritu se všemi postiženými povodní.
Předem za tuto pomoc děkujeme.

Fyzickým osobám bude na žádost vydáno potvrzení ekonomickým odborem KÚ...

4.06.2013


„Kritický stav stále není zažehnán na Lužnici a Nežárce, v tuto chvíli je naše pozornost zaměřena na Veselí nad Lužnicí. Kulminaci zde očekáváme ve středu, vodu nad městem stále drží Rožmberk, který napouštíme v rámci mimořádné manipulace. V Soběslavi je ale připraveno od Diecézní charity pro všechny případy 50 dobrovolníků, hasiči mají pro tuto lokalitu v záloze 13 tisíc pytlů na pískování," řekl jihočeský hejtman Jiří Zimola po dnešním (úterý 4. 6. 2013) ranním setkání povodňové komise a krizového štábu Jihočeského kraje. „Ostatní oblasti jsou již po kulminaci, voda buď ustupuje, nebo se drží na setrvalém stavu. K dnešnímu dni evidujeme 91 obcí, které...

4.06.2013

Vzhledem k povodním, které zasáhly jižní Čechy, odložila komise hodnocení obcí přihlášených do soutěže Jihočeská vesnice roku 2013. Výsledky budou zveřejněny o týden později. Konkrétně na tiskové konferenci od 11 hodin v pondělí 24. června 2013 v sále Secese v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.

ZELENÁ POVODŇOVÁ INFORMAČNÍ LINKA - 800 100 450 (89.17 KB) 4.06.2013

V příloze zprávy naleznete grafické zpracování statistiky volání na Zelenou povodňovou linku - 800 100 450. Veřejnost se na linku může obracet s dotazy ohledně povodní. Linka je v provozu celých 24 hodin denně a je spravována Krajským úřadem Jihočeského kraje.

3.06.2013

Krajský úřad Jihočeského kraje spustil na svých webových stránkách rubriku Povodně 2013. „V této rubrice lidé naleznou odkazy na informace o dopravní situaci, nabídce a požadavcích humanitární pomoci včetně využití dobrovolníků a další užitečné odkazy. Aktuální informace je možné získat také na Zelené povodňové informační lince na čísle 800 100 450," říká hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Pomoc Jihočechům postiženým povodní začal organizovat Oblastí spolek Českého Červeného kříže České Budějovice, kterému své síly a prostředky nabídl také Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje.

„Protože po opadnutí vody bude potřeba neprodleně zahájit odstraňování...

3.06.2013

Jihočeským krajem postupuje povodeň, která na mnoha místech způsobila a způsobí materiální škody a mnoho lidí vyhnala ze svých domovů. Po opadnutí vody bude potřeba neprodleně zahájit odstraňování napáchaných škod. Oblastní spolek Českého červeného kříže v Českých Budějovicích se rozhodl pro zmírnění následků povodně a pomoc potřebným vyhlásit od 3.6.2013 materiální sbírku první pomoci.

Prosíme o poskytnutí:

  • úklidových prostředků (vědra, košťata, domácí čistící a dezinfekční úklidové prostředky, hadry na podlahy, pracovní a gumové rukavice apod.)
  • kolečka pro odvoz naplaveného materiálu
  • drobné nářadí (lopaty, motyky hrábě...
3.06.2013


„I nadále platí zvýšená pozornost pro Roudné, řeku Blanici v Heřmani, Písek, Protivín, Putim a několik rybníků na Táborsku. Mohu ale říci, že pokud nezačne silně pršet, a předpověď taková není, situaci v Jihočeském kraji můžeme považovat za stabilizovanou. Přítok Malše na Římov lehce klesá, pozitivní vývoj je i na Lužnici a prostor poskytuje také rybník Rožmberk," řekl jihočeský hejtman Jiří Zimola po dnešním ranním jednání povodňové komise a krizového štábu.

„Ráno jsme ale obdrželi žádost od starosty pražské části Smíchov, kde hrozila evakuace pěti tisícům lidí. Ten se obrátil na Jihočeský kraj s prosbou o snížení odtoku z Lipna. Důkladně jsme se...

Foto: Bambiriáda 2013. (151.00 KB) 31.05.2013

Ve dnech od 24. do 26. května 2013 proběhl v Českých Budějovicích již patnáctý ročník populární přehlídky organizací věnujícících se volnočasovým aktivitám dětí a mládeže s názvem Bambiriáda.
Hlavní tematické zaměření letošního ročníku bylo - Dětství v proměnách času. Setkat jste se tak na přehlídce mohli s různými aktivitami a hrami, kterými se bavily děti v minulosti. Pro návštěvníky byla dále připravena pódiová vystoupení, opičí dráhy, skákací hrady, mega trampolína, prezentace Armády ČR, expozice tábornické činnosti, ukázky tábornických dovedností, lanové aktivity, zoo
koutek, jízdy na lodích, výroba placek - odznaků, losování o ceny na pódiu, hry se zvířecí...

Foto: Hejtman Zimola si povídal se seniory o jazykových kursech pro prarodiče a jejich vnuky. (147.47 KB) 30.05.2013

Jihočeský hejtman Jiří Zimola se ve středu 29. května 2013 sešel v Českých Budějovicích se seniory z Klubu Aktiv U3V. Na přátelské besedě se mimo jiné bavili například o zájmu seniorů se dále vzdělávat. Z diskuze vyplynulo, že je lákají například jazykové kurzy. Pozitivně reagovali i na nápad pořádat jednoduché jazykové kurzy dohromady pro prarodiče a jejich vnuky. „Myslím, že jsme vám schopni vyjít vstříc například při hledání prostor pro výuku," uvedl Zimola.

Odpoledne se pak senioři vydali na pietní zájezd do Volar, kde uctili památku amerického vojáka Ch. Havláta a při vzpomínce na nešťastný osud židovských dívek, které zemřely po útrapách ve volarském...

« Předchozí        Aktuální stránka: 194/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku