Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

7.06.2013

Ve čtvrtek (6.6.2013) nespadl na jihu Čech ani milimetr srážek. Hladiny vodních toků i nadále klesají. Přesto na pěti místech stále trvá III. stupeň povodňové aktivity.

„Situace zatím vypadá příznivě. Ale ani tak nechceme nic zanedbat, takže budeme vývoj na vodních tocích sledovat i přes víkend, abychom byli schopni reagovat na aktuální stav," řekl v pátek 7. června 2013 po zasedání krizového štábu hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Třetí stupeň povodňové aktivity i nadále platí na Lužnici v Bechyni a Klenovicích, na Nežárce v Hamru, na Nové řece v Mláce a na Vltavě ve Spolí.

Příznivá zpráva přišla z Římovské a Husinecké přehrady. O něco...

6.06.2013


Žádnou mimořádnou událost související se záplavami nezaznamenaly od 8 hodin 5. června do 7 hodin 6. června 2013 složky Integrovaného záchranného systému Jihočeského kraje. Během odpoledních a nočních hodin ze středy na čtvrtek většina řek kulminovala a nyní už jejich hladiny postupně klesají. Na konkrétní vyčíslení škod je zatím ale příliš brzy. Předběžně se mluví o tom, že překročí stovky milionů korun.

„Po kulminaci je Nežárka v Hamru i Lužnice ve Veselí nad Lužnicí a Klenovicích. Třetí povodňový stupeň i přesto přetrvává na pěti místech. Konkrétně na Nežárce v Mláce a Hamru, na Lužnici v Klenovicích a Bechyni a na Blanici v Heřmani," upřesnil jihočeský...

6.06.2013

V důsledku povodní byl plánovaný rodinný den s Integrovaným záchranným systémem přesunut na září. Většina záchranných složek je totiž stále ještě v terénu a ani celospolečenská nálada není pro akci podobného charakteru v tento okamžik příznivá. Nový termín je stanoven na sobotu 7. září 2013.

Více informací na www.lipno.info.

ZELENÁ POVODŇOVÁ INFORMAČNÍ LINKA - 800 100 450 (89.17 KB) 5.06.2013

Jihočeský kraj zřídil v rámci pomoci svým obyvatelům „Povodňové konto Jihočeského kraje 2013" s číslem účtu 7070707070/0300. Účet je zřízen u ČSOB, je aktivní od 5. června 2013 a je po předchozím vydání osvědčení MV ČR (č. j. MV-70081-2/VS-2013) zřízen pro organizaci veřejné sbírky za účelem pomoci občanům, obcím a ostatním subjektům na území Jihočeského kraje při řešení následků povodní. Na toto konto můžete přispívat buď bezhotovostně nebo složením hotovosti (osvobozeno od poplatku), a tím projevit solidaritu se všemi postiženými povodní.
Předem za tuto pomoc děkujeme.

Fyzickým osobám bude na žádost vydáno potvrzení ekonomickým odborem KÚ...

5.06.2013

Na sobotu 8. června 2013 připravují organizátoři RunCzech běžecké ligy závod jihočeskou metropolí Mattoni 1/2Maraton České Budějovice. Organizátoři o zrušení závodu z důvodu nepřízně počasí neuvažují.

„Počasí nám v současné době příliš nepřeje, ale věříme, že se akce uskuteční podle plánu. Jsme v úzkém kontaktu se zástupci města České Budějovice i Jihočeského kraje a společně stav vyhodnocujeme. V případě, že by nebylo možné závod uskutečnit a museli bychom ho zrušit, budeme veřejnost informovat." říká Veronika Honsová, tisková mluvčí společnosti.

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice se koná v sobotu 8. června 2013 od 19 hodin, start a cíl je na náměstí...

5.06.2013


V rámci posilování partnerských vztahů Jihočeského kraje s neziskovým sektorem a na podporu medializace a propagace činnosti Diecézní charity České Budějovice se v loňském roce uskutečnil společný projekt „ Konzultační semináře" s cílem představit činnost Diecézní charity České Budějovice pracovníkům obecních úřadů na území bývalých okresních měst. Semináře určené starostům, členům samospráv a všem pracovníkům obecních úřadů včetně malých obcí byly hodnoceny kladně, proto v letošním roce v termínech 4. 6. - 25. 6. 2013 a 17. 9. - 31. 12. 2013 pokračuje rozšířený projekt „Konzultační semináře 2013 - představení terénního krizového týmu a činnosti Diecézní...

5.06.2013


Ve středu v 8 hodin opět zasedal krizový štáb Jihočeského kraje. „Kritický je stále stav na Lužnici, jsme v plné pohotovosti ve Veselí nad Lužnicí, kde čekáme kulminaci nad čtvrtečním ránem, na vrcholu je také Nežárka. Naopak voda v Bechyni či Písku mírně klesá," popisuje aktuální stav jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Přehrady v Římově a Husinci udržují odtok a přítok na stejné úrovni, hladina Lipna je na maximu, důvodem setrvalého stavu hladiny vody je, stejně jako v případě rybníků, silně podmáčená půda.

„Naplno jsme již spustili intenzivní práce související s odstraňováním následků povodně," říká Jiří Zimola. „Panel neziskových...

4.06.2013


„Kritický stav stále není zažehnán na Lužnici a Nežárce, v tuto chvíli je naše pozornost zaměřena na Veselí nad Lužnicí. Kulminaci zde očekáváme ve středu, vodu nad městem stále drží Rožmberk, který napouštíme v rámci mimořádné manipulace. V Soběslavi je ale připraveno od Diecézní charity pro všechny případy 50 dobrovolníků, hasiči mají pro tuto lokalitu v záloze 13 tisíc pytlů na pískování," řekl jihočeský hejtman Jiří Zimola po dnešním (úterý 4. 6. 2013) ranním setkání povodňové komise a krizového štábu Jihočeského kraje. „Ostatní oblasti jsou již po kulminaci, voda buď ustupuje, nebo se drží na setrvalém stavu. K dnešnímu dni evidujeme 91 obcí, které...

4.06.2013

Vzhledem k povodním, které zasáhly jižní Čechy, odložila komise hodnocení obcí přihlášených do soutěže Jihočeská vesnice roku 2013. Výsledky budou zveřejněny o týden později. Konkrétně na tiskové konferenci od 11 hodin v pondělí 24. června 2013 v sále Secese v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.

« Předchozí        Aktuální stránka: 197/535        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku