Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

11.03.2013

Historický ústav Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Gymnázium J. V. Jirsíka v Českých Budějovicích si Vás dovolují ve středu 13. března 2013 od 15.15 hodin pozvat na vernisáž výstavy prací studentů Gymnázia J. V Jirsíka a Gymnasia R. Schumana v německém Chamu s názvem Soužití Čechů a Němců ve 40. letech 20. století.

Výstava potrvá v prostorách budovy Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích v Branišovské ulici do středy 20. března.

Úvodních slov na vernisáži se ujmou prof. PhDr. Václav Bůžek, CSc., ředitel Historického ústavu Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a RNDr. Jaroslav Pustina,...

8.03.2013

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo výběrové řízení na obsazení atraktivní pozice - Krajský RIS3 manžer/ka. Pracovní náplň S3 manažera/ky bude spočívat mimo jiné ve zpracování Výzkumné a inovační strategie pro inteligentní specializaci (z anglického „Research and Innovation Strategy for Smart Specialisation, dále jen „RIS3", nebo „S3") v souladu s metodikou EU. Dále v navazování a rozvoji spolupráce s ostatními krajskými S3 manažery, informační činnosti a především v intenzivní spolupráci s tzv. RIS3 facilitátorem - subjektem koordinovaným MŠMT, který bude garantovat zpracování strategie na národní úrovni a bude zajišťovat...

Foto: Slavie byla kavárnou regionů Evropy. (167.97 KB) 8.03.2013

Diskutovat o vztahu regionální politiky vůči EU, přiblížit práva a příležitosti, která EU občanům a studentům přináší, ale také se pokusit prohloubit dialog mezi politikem a občanem. Takový byl cíl Café d´Europe Régional, které ve spolupráci s Jihočeským krajem, informačním centrem Europe Direct a rakouským ministerstvem pro evropské a mezinárodní záležitosti pořádal Institut regionů Evropy.

Po podobných diskusích v kavárnách ve Vídni či Praze přišly na řadu také České Budějovice. Café d´Europe Régional se uskutečnilo ve středu 6. března od 11. do 13.00 hodin v Café Slávie.

"Téma přípravy regionů na nové období kohezní politiky 2014-2020 se stává aktuálním právě...

7.03.2013

Až 27 tisíc korun může získat v průběhu tříletého studia učeň, který úspěšně absolvuje některý z dvanácti podporovaných učebních oborů v rámci II. cyklu grantového programu Stipendijního motivačního programu Jihočeského kraje, který začne od školního roku 2013/2014, ve kterém dojde k modifikaci podporovaných oborů oproti současnému I. cyklu tohoto grantového programu. Ten platí od školního roku 2010/2011 až do 2014/2015. Pro žáky v I. cyklu grantového programu se podmínky nemění.

O grant v rámci II. cyklu Stipendijního programu budou moci žádat školy, kde se vyučují nejen tři nové obory, ale i obory strojní mechanik, nástrojař, klempíř, obráběč kovů, autolakýrník, pekař,...

7.03.2013

Koordinace vzájemné přeshraniční spolupráce bude hlavním úkolem společné kanceláře Evropského regionu Dunaj - Vltava (ERDV), která má být otevřena v dubnu 2013 v hornorakouském Linci. Zastupitelé Jihočeského kraje dnes (7. března) schválili podepsání tzv. Dohody o kanceláři, na jejímž základě může začít fungovat.

Evropský region Dunaj - Vltava 30. června 2012 společně založilo sedm sousedících regionů s šesti miliony obyvateli žijícími na ploše 60 tisíc kilometrů čtverečních. Konkrétně Jihočeský a Plzeňský kraj, kraj Vysočina, Dolní Bavorsko s hornobavorským okresem Altötting, Horní Falc a Horních Rakous a dolnorakouských oblastí Mostvietel a Waldviertel.

Cílem ERVD...

7.03.2013


Zastupitelé Jihočeského kraje dnes volili nové radní. Radním pro oblast školství se stal Tomeš Vytiska (KSČM), který nahradil Vítězslavu Baborovou (KSČM). Místo radní pro zemědělství obsadila Hana Rodinová (bezpartijní za KSČM). Rodinová resort přebírá po Václavu Kučerovi. Obě funkce jsou uvolněné. Tomeš Vytiska doposud vykonával funkci neuvolněného radního Jihočeského kraje. Neuvolněnou členkou Rady Jihočeského kraje byla dnes zvolena Alena Nohavová (KSČM).

Rada kraje dnes také vzala na vědomí rezignaci Jindřicha Floriána (ČSSD) na funkci člena Zastupitelstva Jihočeského kraje. Jeho místo v Zastupitelstvu kraje převzal náhradník na kandidátní listině ČSSD František...

Foto: Slavnostní zahájení dostavby a modernizace Nemocnice Jindřichův Hradec. (160.60 KB) 6.03.2013


Dnes (6. března) byla slavnostně zahájena dostavba a modernizace Nemocnice Jindřichův Hradec. Původní pavilon „D", který už nevyhovoval nárokům moderní nemocniční péče, bude nahrazen pavilonem zcela novým. Z více než 153 milionové investice uhradí minimálně 80 milionů korun Jihočeský kraj. Zakázku realizuje OHL ŽS, a.s.

Nový pavilon vyroste v areálu nemocnice na částečně zastavěném pozemku. Jindřichohradecká nemocnice má poměrně dlouhou historii. Některé původní budovy již nesplňují parametry pro moderní zdravotnický provoz a tak jsou postupně rekonstruovány či přímo nahrazovány novými. Také stávající Pavilon „D" bude zbourán a nahrazen novým. V...

6.03.2013


Nové školní výtvarné a grafické pracoviště JuvelArt, které je součástí odborného výcviku žáků oboru aranžér, uvedla do provozu Střední škola obchodu, služeb a podnikání a VOŠ Kněžskodvorská v Českých Budějovicích. Ta žáky tohoto oboru připravuje pro budoucí práci zejména v grafických studiích a reklamních agenturách.

Studio vzniklo z několika důvodů, mezi které patří například fakt, že praktickým dovednostem se žáci naučí nejlépe na konkrétních zakázkách, kterou jsou pro ně živou učebnicí.

„Jsme přesvědčeni, že originalita a tvůrčí nápaditost mladé generace si zaslouží dostat příležitost. Příležitost, kterou chceme žákům dát, jistíme zkušenou rukou...

6.03.2013

Částkou 1 milion korun podpoří Jihočeský kraj přímý prodej jihočeských zemědělských a potravinářských produktů. Stane se tak v rámci stejnojmenného grantového programu. Jeho vyhlášení odsouhlasila Rada Jihočeského kraje (22. února) s ukončením přijímání žádostí ve 12 hodin 15. března 2013. Seznam hodnoticí komisí doporučených projektů projedná zastupitelstvo 16. května 2013.

„Kraj tím chce přispět k rozšíření prodeje čerstvých a kvalitních regionálních výrobků a zároveň tím i podpořit podnikatele v zemědělství, kteří je vyrábějí," řekl náměstek jihočeského hejtmana Jaromír Slíva.

Grantový program je rozdělen na tři skupiny. Podpora drobných a malých...

« Předchozí        Aktuální stránka: 208/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku