Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

22.02.2013

Jihočeská sociální demokracie a Klub zastupitelů ČSSD Jihočeského kraje považuje informace o bývalé spolupráci pana radního Václava Kučery se státní policií za nanejvýš znepokojivé.

Jedná se o personální problém jednoho konkrétního člena Rady Jihočeského kraje zvoleného za KSČM, nikoliv koalice jako celku, která plní koaliční program a programové cíle pro rozvoj Jihočeského kraje.

Odpovědnost v této personální záležitosti je plně na panu radním Kučerovi a také na KSČM, jako politické straně, za kterou pan Kučera kandidoval do Zastupitelstva Jihočeského kraje a za kterou byl také zvolen.

Jsme přesvědčeni, že jak pan radní Kučera, tak i koaliční partner KSČM...

22.02.2013

Celkem 6 milionů korun. To je částka učená na výdaje jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí (JSDHO), kterou bude 7. března 2013 rozdělovat Krajské zastupitelstvo Jihočeského kraje. Konkrétně se jedná o dvoumilionovou investiční dotaci a čtyřmilionovou dotaci neinvestiční. Návrh jejich rozdělení a účel čerpání mezi 109 jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí zastupitelstvu doporučila Rada Jihočeského kraje na svém jednání 21. února.

Zastupitelé v březnu projednají i návrh Grantového programu na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí, ve kterém mezi ně rozdělí 5,8 milionu korun. Vyhlášení jeho první výzvy ke dni 8. března 2013 jim rovněž doporučili krajští radní....

22.02.2013

Necelý rok vznikalo v areálu Nemocnice Písek nové oddělení neurologie s iktovým centrem. Oddělení neurologie s iktovým centrem se přestěhuje do nově vybudovaných prostor přistavěných na budovu centrálních operačních sálů. Předání stavby investorovi Nemocnice Písek, a.s. bude zahájeno v pondělí 25. února. Výstavba s rozpočtem necelých 59 milionů korun bez DPH byla zahájena vloni 10. dubna a realizovala ji stavební firma KOČÍ a.s.

„Nové neurologické oddělení je vybaveno nejmodernějšími technologiemi, které jsou potřebné pro záchranu životů. Nástavbou vzniklo deset nových pokojů s vlastním hygienickým zázemím na pokojích, jednotka intenzivní péče, zázemí sester se...

20.02.2013

Na základě zveřejněných výsledků dotačního řízení MPSV na rok 2013 je zřejmé, že opět dochází k nesystémovému snižování finančních prostředků ze státního rozpočtu určených na podporu poskytovatelům sociálních služeb. Pro území Jihočeského kraje bylo pro rok 2013 Jihočeskému kraji od MPSV přiděleno „směrné číslo" ve výši 386,7 mil. Kč, přestože požadavek na dotaci vyčíslený v souhrnné žádosti, který považuje Jihočeský kraj za minimální objem finančních prostředků nutných k zajištění současných poskytovatelů sociálních služeb v Jihočeském kraji, činí 487,8 mil. Kč. Rozdíl mezi „směrným číslem" a požadavkem dle schváleného Střednědobého plánu rozvoje...

19.02.2013


Žadatelé, kteří žádají o finanční podporu v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, prioritní osa 3, oblast podpory 3.1 Podpora sociální integrace a sociálních služeb, výzva č. A7 Vzdělávání v sociálních službách, musí doložit povinnou přílohu č. 2 s názvem „Příloha - vyjádření příslušného krajského úřadu k podpoře projektu - návaznost na střednědobé plány rozvoje sociálních služeb kraje". Formuláře povinných příloh lze získat na www.esfcr.cz.

Z důvodu dostatečné časové rezervy na zpracování vyjádření Vás žádáme, aby byly tyto povinné přílohy č. 2 zaslány krajskému úřadu k vyplnění...

Foto: Vedení jihočeských obcí a kraje debatuje na pravidelných poradách. (197.23 KB) 19.02.2013

Vedení Jihočeského kraje a starostové a starostky obcí Českobudějovicka a Českokrumlovska dnes (úterý 19.2.) absolvovali tradiční poradu. Tato pravidelná setkání slouží k zajištění dobré oboustranné spolupráce při správě Jihočeského kraje. Setkání, kterého se účastní členové Rady a Zastupitelstva Jihočeského kraje, už se konala ve Strakonicích a Jindřichově Hradci. V příštích týdnech se uskuteční ještě v Táboře (26.2.), Prachaticích (5.3.) a Písku (12.3.)

Program setkání má ustálený scénář. V úvodu slově hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola seznámí starosty s tématy, která by je mohla zajímat a nastíní připravované aktivity kraje, které slouží obcím k jejich rozvoji....

19.02.2013

Jihočeský kraj, stejně jako loni, přijal i letos nabídku na prodloužení partnerství v projektu „Chraňte se včas", který se věnuje především problematice očkování proti rakovině děložního čípku. Zároveň nad ním převezme záštitu, ale bez poskytnutí finančního příspěvku. Shodla se na tom Rada Jihočeského kraje.

Díky uvedenému projektu mohou občané jihočeského kraje využívat slevu na preventivní očkovací vakcínu proti nejčastěji sexuálně přenosné infekci tzv. HPV - neboli lidským papilomavirům. Ta, kromě karcinomu děložního čípku, způsobuje například také rakovinu úst a hrtanu či polypy dýchacích cest.

„Standardní cena tří dávek očkovací vakcíny činí...

18.02.2013


V loňském roce se uskutečnil již druhý ročník programu, k jehož hlavním cílům patří podpora talentovaných žáků na středních školách a pedagogických pracovníků zaměřených na tyto žáky. Novinkou bylo vytvoření a využití elektronického informačního systému, který obsahuje výsledky krajských, ústředních a mezinárodních kol s důrazem na přírodovědné a technické obory.

Celkem bylo podáno 385 žádostí středních škol ze všech krajů ČR, které získaly 2087,6 bodu. Hodnota jednoho bodu dosáhla 9 580 Kč. Tato částka je součástí rozpočtu, ze kterého dojde k rozeslání finančních prostředků na krajské úřady a církevní školy v roce 2013.

Nejlépe si vedl Jihomoravský kraj,...

18.02.2013

Oblastní spolek Českého červeného kříže České Budějovice pořádá v pondělí 18. února 2013 od 17°° hodin v Restauraci Metropol v Českých Budějovicích oceňování mnohonásobných dárců krve. Zlatou medaili za 40 bezplatných odběrů krve si převezme 39 dárců a stříbrnou medaili za 20 odběrů si převezme 18 dárců krve bez nároku na odměnu. Tato akce proběhne za účasti zástupců Jihočeského kraje a Statutárního města České Budějovice.

« Předchozí        Aktuální stránka: 210/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku