Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Vítězky minulého kola soutěže. (87.16 KB) 18.03.2013

Propagace zdravé krásy, vzdělávání se a sociální cítění. To jsou hlavní motta soutěže Dívka Šumavy 2013, kde se nehledí jen na krásu. Do soutěže, která se letos koná již po osmé, se mohou zapojit dívky ve věku 18 až 25 let trvale žijící v Jihočeském a Plzeňském kraji.

Nejzazší termín, do kdy lze přihlášku do soutěže poslat, je 15. duben. Casting pro Jihočešky se koná 20. dubna v Českých Budějovicích a pro dívky z Plzeňského kraje 27. dubna v Plzni. Finálový galavečer je pak na programu 21. září 2013 v plzeňském Parkhotelu.

„Nehledáme profesionálky, modelky ani Miss, jejichž cesty směřují pouze k přehlídkovým molům, ale slečny, které mají chuť se naučit něco...

Foto: Setkání u pomníku Jana Žižky z Trocnova. (108.46 KB) 18.03.2013

Při příležitosti 593. výročí slavné bitvy u Sudoměře, pořádá obec Čejetice společně se Společností pro dobré soužití, 24. Března od 10:30 hodin, setkání u pomníku Jana Žižky z Trocnova.
Setkání je pořádáno v rámci projektu „Energie v nás a kolem nás" a záštitu nad akcí převzal senátor Miroslav Krejča.

Více informací na emailu: ou@obec-cejetice.cz.

Foto: Výstava Život Ježíše Krista. (76.54 KB) 18.03.2013


V kapitulní síni strakonického hradu je v současné době instalovaná výstava Život Ježíše Krista. Připravené jsou její komentované prohlídky.

Výstava Muzea středního Pootaví je věnována životu Ježíše Krista od jeho narození až po jeho zmrtvýchvstání a nanebevstoupení. Ježíšovo narození a dětství přibližuje několik příběhů zaznamenaných v evangeliu. Na tyto příběhy navazuje Kristovo působení - jeho křest, povolání apoštolů, učení zástupů, konání zázraků. Konec Kristova života mapuje příběh ukřižování, zmrtvýchvstání a nanebevstoupení. Jednotlivé etapy jsou zachyceny pomocí příběhů zaznamenaných v evangeliu sv. Marka, sv. Matouše, sv. Lukáše a sv. Jana. Objevuje se zde...

18.03.2013


Ve dnech 16.-17. března 2013 se v Plzni na největší vzduchovkové střelnici v ČR konalo Mistrovství ČR ve střelbě ze vzduchových zbraní. V sobotu se zde sešli nejlepší střelci ze vzduchové pistole, kteří si vybojovali nominaci na MČR, a soutěžili o prvenství v různých věkových kategoriích.

Poprvé se MČR konalo podle nových Pravidel sportovní střelby, která pro celý svět inovovala ISSF (Mezinárodní sportovní střelecká federace) koncem prosince roku 2012. Hlavní změna je ve finálovém závodě. Sportovci nejprve střílejí základní závod, muži a junioři 60 ran, ženy a juniorky 40 ran. Po tomto závodě nejlepších osm střelců se utká v novém závodě na 20 ran, který se hodnotí...

Foto: Investice do vzdělávání (34.64 KB) 15.03.2013

Seminář pro předkladatele projektů do 4. výzvy globálního grantu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost pro oblast podpory 3.2 - Podpora nabídky dalšího vzdělávání se koná 27. března 2013 od 9 do zhruba 12 hodin v kruhovém sále zastupitelstva č. dveří 2010 v hlavní budově Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. Text výzvy bude zveřejněn 20. března 2013 na stránkách OP VK JčK http://opvk.kraj-jihocesky.cz a bude se v této oblasti podpory zřejmě jednat o poslední výzvu.

Seminář je určen pro širokou veřejnost, především pro vzdělávací instituce, včetně právnických osob vykonávajících činnost škol a...

15.03.2013

Mezinárodní projekt BELL, kterého se v minulých dvou letech účastnili žáci a žákyně OA a VOŠE Tábor pod vedením Mgr. Aleny Jandlové a Heleny Průšové, dosáhl významného úspěchu na poli mezinárodních vzdělávacích projektů. V evropské soutěži eTwinnig, do které bylo přihlášeno 300 projektů z celé Evropy, získal vynikající druhé místo.

eTwinning je aktivita Evropské komise, do které se od jejího vzniku v roce 2005 zapojilo již více než 195 000 evropských učitelů. Ti společně realizují mezinárodní vzdělávací projekty online, tedy s využitím informačních a komunikačních technologií. Ke kontaktům se svými evropskými spolužáky využívají bezpečné prostředí virtuální třídy, které...

Foto: Setkání reprezentace českých a moravských krajů s prezidentem Milošem Zemanem (135.13 KB) 15.03.2013


V Praze se 13. března na pracovním obědě setkala reprezentace českých a moravských krajů vedená hejtmanem a předsedou Asociace krajů ČR Michalem Haškem. Hlavním bodem jednání bylo nastavení nové spolupráce mezi kraji ČR a prezidentem České republiky Milošem Zemanem a představení současné situace v krajích. Hejtmani také s prezidentem Zemanem hovořili o špatné komunikaci vlády Petra Nečase s kraji, která zásadním způsobem negativně ovlivňuje rozvoj regionů. Prezident Zeman v úvodu ocenil hospodaření krajů, které považuje za lepší, než hospodaření centrální vlády. Hejtmani pak informovali prezidenta republiky o aktuálních problémech každého jednotlivého regionu a o nezájmu...

Foto: Den Irska v ČB (67.10 KB) 15.03.2013


Milovníci irské literatury, kuchyně či hudby si přijdou na své během literárně-hudebního večera, který se bude konat u příležitosti předsednictví Irska v Radě Evropské unie. Akce se uskuteční v prostorách klubu Horká Vana v Českých Budějovicích v sobotu 16. března od 19 hodin.

Přijďte se zaposlouchat do originálních příběhů britského autora irského původu Oscara Wilda (1854-1900). V netradičních pohádkách tohoto světově proslulého spisovatele může čtenář (v tomto případě posluchač) nalézt jak společenskou satiru, tak řadu symbolických významů. To se někdy může dít, jak autor varuje, jen na „vlastní nebezpečí".

Ochutnejte vybrané irské speciality a...

15.03.2013

Klub přátel Jihočeského divadla pořádá ve středu 20. března prezentaci knihy „Můj život s operou" spisovatele Jana Vaněčka. Kniha rekapituluje vzpomínky První dámy české operní režie Inge Švandové - Koutecké. Představení knihy bude spojeno s autogramiádou a zároveň si u této příležitosti bude možné novou knihu zakoupit.

Pořad začne v 16 hodin v českobudějovickém Malém divadle v Hradební ulici č. 18. Hosty pořadu budou kromě autorů knihy i Věra Zabilková, Miroslav Smyčka, Petr Dopita, Radek Žalud a další. O hudební doprovod se postará Ladislav Tříska.

Inge Švandová - Koutecká působila 11 let v Jihočeském divadle jako operní režisérka. V roce 2004 obdržela...

« Předchozí        Aktuální stránka: 211/537        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku