Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

2.01.2013


Prvním Jihočechem, který se narodil v roce 2013 je chlapec Jakub Knittl. Narodil se 1. ledna ve 2:17 hodin v Českých Budějovicích. Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola se během Nového roku spojil s Maminkou novorozence Janou Knittlovou. „Popřál jsem oběma především pevné zdraví. I letos jsem se s maminkou prvního jihočeského miminka domluvil, že Jakuba mezi Jihočechy přivítám osobně, ale až za pár týdnů. Myslím, že v prvních týdnech potřebuje rodina s miminkem především klid," řekl hejtman Zimola, který už přemýšlí, jaký dárek letos prvnímu Jihočechovi dá. Až do setkání s rodinou to ale zůstane tajemstvím.

20.12.2012

Zastupitelé Jihočeského kraje schválili rozpočet na rok 2013. Na straně příjmů bude kraj hospodařit s částkou 11,339 miliard korun a celkový objem výdajů je navržen ve výši 11,908 miliardy Kč. To znamená, že krajský rozpočet na rok 2013 je schodkový se schodkem 569 milionů Kč. „Navržený schodek vznikl převodem výdajů schválených k financování v roce 2012 do rozpočtového roku 2013 v celkovém objemu téměř 620 mil. Kč. Tyto akce měly být v naprosté většině financovány prostřednictvím přijatého účelového úvěru. Proto je nedílnou součástí návrhu rozpočtu i návrh na dočerpání úvěru v objemu 400 milionů korun," vysvětlil důvody schodku hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola....

Foto: hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola s příslušníky jihočeské policie  (218.18 KB) 18.12.2012

Čtyřmi milióny a pěti sty tisíci korunami přispěla společnost ČEZ prostřednictvím své stejnojmenné nadace na nákup nové techniky pro jihočeské policisty. Ti za tuto částku pořídili například speciální nafukovací stan, přívěsné vozíky určené pro přepravu policejních psů a další potřebné vybavení, včetně elektroniky.

„V současné době bychom si takto moderní zařízení, které výrazně zvyšuje akceschopnost Policie České republiky v Jihočeském kraji, z vlastních zdrojů dovolit nemohli. Podpora naší práce, která je výsledkem dlouhodobé dohody mezi společností ČEZ a Jihočeským krajem, je pro nás velice cenná a přispěje ke zvýšení bezpečí obyvatel celého kraje. Díky novému...

Foto: náměstkyně Ivana Stráská s vedoucím marketingu a komunikace Energie AG Bohemia s.r.o. Ivanem Kafkou (182.53 KB) 18.12.2012


Vodní kapky jsou společným humanitárním projektem společnosti ENERGIE AG Bohemia a Diecézní charity České Budějovice. Již čtvrtým rokem se snaží pomáhat obyvatelům oblasti Kilwa-Kasenga v africkém Kongu k přístupu k pitné vodě. Od letošního roku jsou Vodní kapky doma i v České republice, kde se zaměřují na pomoc především handicapovaným lidem.

„Naším cílem je pomáhat potřebným. Konkrétní pomoc, konkrétním lidem napomáhá zvýšit kvalitu jejich života, či splnit životní sny.," řekl Ivan Kafka, vedoucí marketingu a komunikace Energie AG Bohemia s.r.o.

Energie AG Bohemia s.r.o., do níž v České republice patří společnosti ČEVAK , VAK Beroun, Vodos Kolín,...

18.12.2012

Ve velkém sále kulturního domu Metropol v Českých Budějovicích se v pondělí večer (17.12.2012) konalo tradiční slavnostní vyhlášení výsledků ankety Nejúspěšnější sportovec Jihočeského kraje. Za rok 2012 předal tento titul hejtman Jiří Zimola, stejně jako v roce 2011, brankáři hokejového klubu Mountfield České Budějovice Jakubu Kovářovi, který letos jako reprezentační brankář vychytal bronzové medaile na Mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku a ve Švédsku. Jakub Kovář je i v současné době nejvýraznější oporou týmu, který útočí na co nejlepší pozici v play-of v extralize.

Další pořadí v kategorii jednotlivců:

2. Radek Mach - opora mistrovského Volejbalového klubu...

Foto: Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost (33.42 KB) 17.12.2012

Od pondělí 17. prosince do pondělí 7. ledna 2013 mohou uchazeči o finanční podporu z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK) předkládat projektové žádosti. Během této doby mohou také ještě konzultovat své projektové záměry s pracovníky oddělení řízení grantů a projektů Odboru evropských záležitostí a s pracovníky Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Žádat o dotaci mohou např. školy, školská zařízení, právnické osoby působící ve vzdělávání a kariérovém poradenství, organizace působících v oblasti volného času dětí a mládeže, nestátní neziskové organizace, ostatní vzdělávací instituce.

Výzvy byly vyhlášeny...

Foto: hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola s 1. náměstkyní Ivanou Stráskou na setkání se studenty (169.81 KB) 13.12.2012


Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola se v pondělí (10.12.2012) v podvečer sešel se studenty, kteří od listopadu protestují proti komunistické radní pro oblast školství a kultury. Hejtman studentům zopakoval svou nabídku na jejich zapojení do rozhodování formou pracovní skupiny či stínového studentského zastupitelstva. To ale studenti odmítli a stupňují své požadavky. V počátku svých protestů požadovali odvolání komunistické radní z resortu školství. Teď žádají, aby ČSSD zrušila koalici s KSČM.

„Vyjasnili jsme si aktuální názory. Seznámil jsem se se stanoviskem studentů. Současně jsem si vyslechl, že studenti neakceptují v tuto chvíli mou nabídku na vytvoření...

Foto: AJG (52.20 KB) 13.12.2012

Výstava Ááách Československý filmový plakát 1959 - 1989 představuje „zlatou" éru tohoto výtvarného oboru. Ve Wortnerově domě v Českých Budějovicích je od 29. listopadu k vidění 100 autorských plakátů, jejichž autory jsou přední českoslovenští výtvarníci. Mezi 23 jmény tvůrců filmových plakátů se objevují takové osobnosti, jako Jiří Balcar, Richard Fremund, Zdeněk Kaplan, Karel Teissig nebo Zdeněk Ziegler. Vystaveny budou například plakáty k filmům Cesta hlubokým lesem, Horalka, Obchodník s deštěm, Žert, Zvětšenina, Deset malých černoušků, Markéta Lazarová, Jáma a kyvadlo či Psycho.

K výstavě je vydán katalog, ve kterém jsou publikována všechna vystavená díla....

11.12.2012

Sdružení českých spotřebitelů již po jedenácté udělilo ocenění Spokojený zákazník Jihočeského kraje. Ocenění je udělováno firmám které trvale poskytují služby v oboru svého podnikání v souladu s očekáváním spotřebitele. Ocenění se uděluje na dva roky.

V Jihočeském kraji finančně podpořil a převzal záštitu nad předáním ceny hejtman Jihočeského kraje pan Mgr. Jiří Zimola, který ceny předal.

Cílem ocenění je prosadit vnímání pojetí ochrany spotřebitele jako nedílné součásti regionální politiky a tedy jako součást aktivit spadajících do působnosti regionální a místní samosprávy, neboť ochrana spotřebitele by měla být pojímána jako jeden z nástrojů zvýšení úrovně...

« Předchozí        Aktuální stránka: 217/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku