Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: žáci primy (109.73 KB) 4.04.2012

Poslední březnový pátek (30.3.) se na Gymnáziu v Dačicích nesl ve slavnostním duchu. Po náročných přípravách zde byla oficiálně otevřena první digitální třída školy - prima. Od dubna se v ní bude čtrnáct žáků vzdělávat prostřednictvím interaktivní tabule, elektronických učebnic a netbooků.

V 16 hodin se před novou učebnou shromáždili žáci primy, jejich rodiče a učitelé, vedení školy i vzácní hosté - senátor Miloš Vystrčil, radní Jihočeského kraje Jana Krejsová a starosta Dačic Vlastimil Štěpán, kteří slavnostně přestřihli pásku před novou učebnou. Pan senátor i paní radní pak popřáli žákům, aby byli se způsobem výuky, který si sami zvolili, spokojeni.

Novou...

Foto: delegace z Lotyšska (173.46 KB) 4.04.2012

V pondělí 2.4.2012 přiletěla na návštěvu Jihočeského kraje čtyřčlenná delegace z lotyšského města Daugavpils, vedená místostarostkou paní Livií Jankovskou. Delegace projevila zájem o informace související s historií, rozvojem Letiště České Budějovice i se zkušenostmi s jeho provozem.

O Letišti České Budějovice, a.s. se zástupci města Daugvapils dozvěděli na investičním veletrhu MIPIM v Cannes, kterého se v březnu 2012 Jihočeský kraj pod vedením radního JčK Václava Krále, zúčastnil. Vzhledem k tomu, že ve vlastnictví města Daugvapils mají obdobné letiště, požádali o možnost Jihočeský kraj a Letiště České Budějovice navštívit.

Na letišti delegaci přijal Ladislav...

3.04.2012


Ptákem roku je v Česku pro letošek tetřev hlušec. Zaslouženě, neboť posledních maximálně tři sta kusů žije už jen na Šumavě. A proto je na místě upozornit na jeho výjimečnost, současně ale také na fakt, že se jeho populaci posledních 15 let v Národním parku Šumava daří, což je zásluhou lidí z jeho správy. Ti se postarali o to, že může žít na dostatečné rozloze přirozeného lesa, kde má dostatek potravy, úkrytu i místa pro tokání a klid na rozmnožování a přezimování.

Jenomže víc než o tetřevech se teď mluví o studii, která má dokazovat, že tetřevům škodí odumírání stromů napadených kůrovcem, protože je připravuje o potravu, a že turisté na rozvoj jejich populace nemají...

Foto: Delegace MD (181.08 KB) 2.04.2012

V pátek 30. března 2012 navštívila Jihočeský kraj delegace Ministerstva dopravy České republiky, vedená ministrem dopravy ČR Pavlem Dobešem. Tématem pracovní návštěvy byla dopravní problematika regionu. (Složení delegace uvedeno níže v poznámce*)

Delegace Ministerstva dopravy ČR navštívila jadernou elektrárnu Temelín, po jejíž prohlídce následoval tiskový brífink. Pracovní oběd s představiteli Věcí veřejných v Jihočeském kraji a následná tisková konference se uskutečnily v Týně nad Vltavou. Na Městském úřadě v Týně nad Vltavou se ministr dopravy Pavel Dobeš a ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba setkali se starosty obcí kolem Temelína. Diskutována byla výzva starostů na...

Foto: Třeboň (28.45 KB) 30.03.2012


Soutěž pro děti z mateřských a základních škol o nejkrásnější výlohu připravilo Město Třeboň a Informační a kulturní středisko. Obchodníci nabídli výlohy, děti připravili výzdobu na téma Velikonoce a jejich nejhezčí dílo vybere odborná porota i laická veřejnost. Vítězové budou vyhlášeni 7. dubna na Masarykově náměstí. První dubnovou sobotu tu totiž Velikonoční hospodářský a farmářský trh otevře letošní sezonu trhů v lázeňském městě. Své výrobky a služby nabídnou i jihočeské chráněné dílny. Na náměstí vykvete nově objevený endemický druh stromu kraslicovník pestrý. K jeho barevnost přispěje každý, kdo přinese velikonoční kraslici.

Akce je podpořena z Programu...

Foto: Partneři (35.05 KB) 30.03.2012


Do 10. dubna 2012 do 14 hodin je možné předkládat na podatelnu Krajského úřadu Jihočeského kraje žádosti o finanční podporu z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost zaměřené na podporu nabídky dalšího vzdělávání. Projektové záměry lze konzultovat s pracovníky oddělení řízení grantů a projektů Odboru evropských záležitostí.

V rámci výzvy může být rozděleno až 100 mil. Kč. Žadatelé se nemusí při realizaci projektů podílet žádnými vlastními prostředky, neboť výše dotace bude dosahovat 100 % způsobilých výdajů projektu (85 % ze zdrojů Evropského sociálního fondu a 15 % ze státního rozpočtu České republiky).

Výzva je určena vzdělávacím institucím,...

30.03.2012


Dle výpisu z bankovního účtu ze dne 30. 03. 2012 byla dne 29. 03. 2012 připsána na účet Jihočeského kraje z MPSV část finančních prostředků první splátky dotace MPSV pro poskytovatele sociálních služeb na rok 2012. Kontrolou údajů bylo zjištěno, že zaslané finanční prostředky neodpovídají avízu z MPSV, ve kterém jsou uvedeny výše splátek jednotlivým poskytovatelům sociálních služeb. Jihočeský kraj urychleně v této věci kontaktoval MPSV, které danou situaci řeší. Krajský úřad Jihočeského kraje je připraven okamžitě po vyřešení nastalé situace a zaslání opravených podkladů ze strany MPSV, přeposlat finanční prostředky jednotlivým poskytovatelům sociálních služeb v Jihočeském...

Foto: Veletrh FIFF 0212 (154.53 KB) 30.03.2012

Ve dnech 20. - 22. března 2012 se osm žáků Střední školy obchodní, Husova 9, České Budějovice, jako jedné ze dvou škol jihočeského kraje, zúčastnilo 18. mezinárodního veletrhu fiktivních firem 2012, který se uskutečnil na Výstavišti Holešovice v Praze.

Fiktivní firmy - virtuální společnosti, jsou vedeny jako reálné společnosti. Simulují reálné procesy, produkty a služby. Fiktivní firma odpovídá reálné společnosti svojí formou, strukturou a funkcí. Společnosti spolu obchodují navzájem podle běžných obchodních zvyklostí. V České republice funguje každoročně přibližně 250 fiktivních firem na zhruba stovce škol. Na SŠO, Husova 9, České Budějovice, je předmět...

29.03.2012

V úterý 27. března 2012 schválilo Zastupitelstvo Jihočeského kraje na svém 30. zasedání nový Program zvýhodněných regionálních úvěrů pro malé podnikatele a obce v Jihočeském kraji. Tento program bude realizován ve spolupráci s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou, a.s. a Jihočeský kraj jím chce jednak podpořit malé podnikatele a také nově zvýšit kvalitu technické infrastruktury obcí, která by měla vést k celkovému růstu kvality regionu.

 

Podpora určená obcím by měla směřovat zejména do oblastí, jako jsou:

a) vodovody, kanalizace, čistírny odpadních vod,
b) elektrifikace, plynofikace,
c) kulturní a sportovní zařízení,
d)...

« Předchozí        Aktuální stránka: 246/534        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku