Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Prohlídka nových prostor (223.49 KB) 30.09.2010


V ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou v těchto dnech finišují práce na expozici Malá Afrika. Demolice starých a výstavba nových staveb začala v březnu a stála 13 milionů korun. Do nových výběhů, voliér, vodní nádrže a terárií se postupně nastěhují lemuři, surikaty, krokodýli nilští, kočky pouštní, damani skalní, tři druhy želv, sedm druhů ptáků, čápy marabu, gazely a další africká zvířata. První zájemci mohou novou expozici navštívit v polovině října. „Chtěl bych poděkovat návštěvníkům, že k nám stále chodili, i když tu bylo poměrně velké staveniště a změněné prohlídkové trasy," uvedl ředitel ZOO Vladimír Pokorný.

Dnes se hlubocká Malá Afrika otevřela pro...

24.09.2010

Cvičení „ZÓNA 2010" prověřilo činnost orgánů krizového řízení při řešení následků simulované radiační havárie na Jaderné elektrárně Temelín. Do cvičení se 22. a 23. září 2010 zapojilo více než 900 lidí. Jednalo se o pracovníky orgánů krizového řízení dotčených ústředních správních úřadů, Jihočeský kraj a složky integrovaného záchranného systému.

Ve středu 22. září v ranních hodinách Jaderná elektrárna Temelín nasimulovala fiktivní únik radioaktivních látek mimo areál elektrárny. Následné cvičení podle zpracovaného plánu prověřilo činnost krizového štábu kraje, obcí s rozšířenou působností a součinnost složek IZS. Rovněž bylo prověřeno nastavení komunikačních a...

Foto:Z nových prostor (162.34 KB) 24.09.2010


Více než 200 dětí, z mateřských a základních škol, a rodičů navštívilo Centrum ekologické výchovy na Podskalí u příležitosti Dnů otevřených dveří. Je to budova Domu dětí a mládeže Strakonice. Ten získal grant Jihočeského kraje na obnovu kluboven.

„Z finančních prostředků jsme vybudovali nové elektrické topení, které nahradilo stávající, nevyhovující a poruchová akumulační kamna," uvedla ředitelka Domu dětí a mládeže Iva Šrámková. Prostory se zvětšily, zútulnily a nové vytápění zajišťuje teplo nejen pro účastníky pravidelné činnosti a návštěvníky CEV Podskalí, ale i pro zvířata. Výsledkem je, že zájem o chovatelské kroužky je veliký.

„Můžeme...

24.09.2010


Na českobudějovickém výstavišti se ve dnech 29. září až 1. října uskuteční 16. ročník výstavy Vzdělání a řemeslo, která je nejširší přehlídkou středních škol, učilišť, VOŠ a dalších typů škol v celé České republice. Součástí bohatého doprovodného programu budou i celostátní soutěže v řadě učebních a studijních oborů.

Dvě z nich organizuje Střední škola obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborná škola Kněžskodvorská České Budějovice, jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj. První z nich je Mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček HARMONIE 2010, která je na programu ve středu 29. září v pavilonu Z od 10 hodin. Druhou soutěží je Mistrovství republiky oboru...

22.09.2010

Společnost ČEZ vybuduje v Jihočeském kraji v souvislosti se záměrem dostavby elektrárny Temelín jedenáct nových obchvatů a provede řadu dalších místních opatření na komunikacích II. a III. tříd v jihočeských obcích. Do realizace těchto plánů ČEZ investuje zhruba 1,6 miliardy korun. Cílem je výrazně zklidnit dopravu tak, aby pohyb obyvatel v obcích, kolem kterých povedou dopravní trasy materiálu a osob na elektrárnu Temelín, byl bezpečnější. Investici společnost ČEZ připravovala ve spolupráci s Jihočeským krajem téměř dva roky.

„Před zahájením tak velké stavby, kterou nové bloky v Temelíně jsou, je potřeba připravit i dopravní infrastrukturu. Před vlastní stavbou jsou...

Foto:Účastníci soutěže (91.28 KB) 21.09.2010

V mezinárodní soutěži žáků středních škol ve svařování získala Zlatý pohár Linde Střední odborná škola veterinární, mechanizační a zahradnická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky v Českých Budějovicích. Zástupci školy pohár převzali na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně 15. září.

Samotná soutěž se konala už v dubnu tohoto roku. Jednalo se o její čtrnáctý ročník. Pořadatelem této mezinárodní soutěže byla Střední škola strojírenská a dopravní ve Frýdku-Místku. Do soutěže se zapojilo 125 soutěžících, kteří soutěžili ve svařování obalenou elektrodou, plamenem a v ochranné atmosféře, a své síly poměřili i ve svařování nerezi.

Střední odborná škola...

20.09.2010

Zasedání se koná od 10:00 hodin ve velkém zasedacím sále (2. podlaží, č. dv. 2.008) Krajského úřadu Jihočeského kraje, ul. U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice. Zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou veřejně přístupná. Podkladové materiály k jednání jsou zveřejněny v rubrice Zasedání a dokumenty Zastupitelstva Jihočeského kraje.

Návrh programu:

1. Zahájení
2. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje za období od 1. 6. do 31. 8. 2010 (Mgr. Jiří Zimola, hejtman, mat. č. 305/ZK/10)
3. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje...

Foto: Vítězný tým (130.42 KB) 20.09.2010

Žáci SOŠ strojní a elektrotechnické Velešín se dne 16.9.2010 zúčastnili soutěže v programování CNC obráběcích strojů na IMT 2010 v řídícím sytému Siemens. Studenti prokázali výtečné znalosti a orientaci v programování a získali hlavní cenu z celkového počtu 29 přihlášených škol. Soutěž pořádal úsek expertních služeb Svazu strojírenské technologie v rámci 52. mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

„Je to vynikající úspěch v takové konkurenci škol z celé republiky a další možnost se seznámit přímo na místě s mnohými inovačními produkty špičkových firem. Jihočeský kraj tedy i v rámci tohoto veletrhu hledá další cesty jak podpořit technické školy, neboť...

Obrázek: Mapka regionu (233.96 KB) 20.09.2010

Šestice hudebních regionálních kapel na jednom pódiu, šest regionálních stánků s jedním společným logem a šest nejvyšších politických zástupců sousedních regionů představí vůbec poprvé 26. září v Českém Krumlově svůj společný záměr. Tím je deklarace tvořícího se Evropského regionu Dunaj- Vltava, který by se měl stát novou platformou pro ještě efektivnější efektivní spolupráci příhraničních regionů.

„Tvořící se Evropský region může sloužit jako jeden z pilířů k tomu, abychom ještě víc zintenzivnili kontakty mezi našimi sousedními regiony a mohli také po roce 2013 využívat evropské prostředky," řekl k záměru vzniku společného regionu jihočeský hejtman Jiří Zimola....

« Předchozí        Aktuální stránka: 311/535        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku