Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

6.05.2010

Schůze se koná od 9,30 v budově Městského úřadu Tábor, Žižkovo nám. 6. Jednání Rady Jihočeského kraje nejsou veřejně přístupná. Tisková konference po schůzi Rady Jihočeského kraje se uskuteční ve středu 12. května v 9:00 v Presscentru Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Návrh programu:

1. Zahájení
2. Grantový program na podporu jednotek SDH obcí Jihočeského kraje - výběr projektů (Mgr. Jiří Zimola, hejtman, mat. č. 427/RK/10)
3. Závěrečné vyúčtování projektu „Přeshraniční systém značení turistických cílů" (Mgr. Jiří Zimola, hejtman, mat. č. 473/RK/10)
4. Petice za zrušení výstavby sluneční elektrárny v k.ú. Myslkovice (Mgr. Jiří Zimola,...

Foto: Ananas varieg (206.70 KB) 5.05.2010

První z letošních výstav v botanické zahradě VOŠ a SZeŠ v Táboře nabízí návštěvníkům atraktivní tilandsie a další broméliovité rostliny, mezi které patří například i ananas. Zajímavostí jsou i tropické žabičky pralesničky. Školu zřizuje Jihočeský kraj.

Výstava tilandsií a dalších broméliovitých rostlin zahájila maratón výstav, které jsou pro tento rok pro návštěvníky botanické zahrady připraveny. Pestrý rod broméliovitých rostlin tak zatraktivní na celý týden od soboty 1. do neděle 9. května každý den v době od 9 do 17 hodin skleníky botanické zahrady. Návštěvníci v rámci výstavy spatří například několik desítek atraktivních tilandsií, které je možné pěstovat doma volně...

Foto aktualita (109.67 KB) 5.05.2010

Malé hokejky, puk, branky, stůl, zábava, postřeh, rychlá reakce, adrenalin - to je šprtec neboli stolní hokej. A nejlepším evropským týmem ve stolním hokeji jsou od minulého týdne už posedmé Jihočeši. Svědčí o tom jak zlatý, tak všechny ostatní poháry, které Stolní hokejová liga WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic z finálového turnaje družstev o Pohár mistrů evropských zemí a otevřeného mistrovství Ruska jednotlivců kategorie billiard-hockey v Saint Petersburgu koncem dubna přivezla.

„Je to sport, který se od nás z Česka ostatní evropské státy učily. U nás má docela hluboké kořeny a taky propracovanou strukturu soutěží družstev i jednotlivců, a to od první...

Foto aktualita (154.19 KB) 5.05.2010

V minulém týdnu pořádala Mateřská, základní a praktická škola Štítného v Českých Budějovicích IX.ročník pěvecké soutěže „Konvalinka" pro žáky škol se speciálními vzdělávacími potřebami. Tentokrát se soutěže zúčastnilo 46 zpěváčků z 10 praktických a speciálních základních škol.

V úvodu vystoupili nejmladší žáci přípravné třídy MŠ, ZŠ a PrŠ Štítného s krátkou pohádkou, poté přivítal soutěžící pěvecký soubor Konvalinka a bývalý žák Štěpán Klabouch, který v současné době studuje sólový zpěv v ZUŠ Piaristická u paní učitelky Věry Zabilkové.

Výkony soutěžících hodnotila odborná porota ve složení: Věra Zabilková, Jana Jandová, Jitka Pražáková. Všichni zpěváci...

5.05.2010

Že EU není nutné prezentovat pouze jako nudná zasedání pospávajících politiků v Evropském parlamentu se pokusí dokázat v Česku novinářům i veřejnosti evropská informační střediska Europe Direct. Každoročně 9. května, v den podpisu tzv. Schumanovy deklarace v roce 1950, si jednotlivé členské státy připomínají a oslavují tzv. Den Evropy. Pojďte slavit s námi!

Zastoupení Evropské komise v ČR a její síť evropských center Europe Direct rozhýbe na konci týdne celou republiku. Největší oslavy čekají každoročně v Olomouci. Na Horním náměstí v Olomouci se uskuteční 11. května další ročník Dne Evropy. Tato akce má za cíl představit široké veřejnosti členské státy EU, jejich kulturu,...

5.05.2010

Poskytovatelé sociálních služeb jsou podle přechodného ustanovení zákona č. 206/2009 Sb. povinni v souladu s § 85 odst. 5 zákona o sociálních službách podat do 31. 5. 2010 statistický výkaz. Jak informuje Odbor sociálních věcí a zdravotnictví, ustanovení se týká poslytovatelů, kteří jsou uvedeni v registru poskytovatelů.

Statistický výkaz je podáván prostřednictvím aplikace Okslužby - poskytovatel. Jedná se o novou funkci této aplikace. Všem poskytovatelům doporučujeme, aby se těchto bezplatných seminářů zúčastnili. Seminářů je jen několik a probíhají pouze v termínu od 4. 5. do 10. 5. 2010, jejich kapacita je omezená.

Přihlášku na seminář a více...

5.05.2010

V souvislosti s vyhlášením 2. výzvy Grantového programu Rozvoj infrastruktury podporující zážitkovou turistiku Vás zveme na seminář s cílem představit Vám blíže očekávané výstupy grantového programu a především úspěšně realizované projekty z oblasti zážitkové turistiky z Německa a Rakouska, které by mohly být inspirací pro možné budoucí projekty v našem regionu.

Datum konání semináře: 7.5.2010
Místo konání: Krajský úřad Jihočeského kraje, zasedací místnost Zastupitelstva, č. 2010
Začátek semináře: 11.00 hod (do ca . 13:00)
Prosíme o potvrzení Vaší účasti do 6.5.2010 na email ...

4.05.2010

Pod záštitou hejtmana Jiřího Zimoly se ve čtvrtek 6. května 2010 od 10.00 hodin v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje uskuteční setkání starostek a starostů měst a obcí Jihočeského kraje. Hlavním bodem programu bude situace související s ukončením analogového televizního vysílání z vysílačů pokrývajících územní oblast Jihočeského kraje a přechodem na digitální příjem televizního signálu. Zástupci Národní koordinační skupiny pro digitalizaci televizního vysílání budou informovat o současném stavu přechodu v území všech dotčených regionů i o způsobu a zajištění informační kampaně či možnosti objednání digihlídek přímo do obce.

Foto: Hejtman se starostkami Mojného Janou Zoufalou a (vpravo) starostkou Rožmitálu na Šumavě Alenou Ševčíkovou (149.23 KB) 4.05.2010

Zástupci osmi jihočeských obcí a měst dnes převzali plaketu za péči o válečné hroby. Pamětní plaketu Ministerstva obrany ČR starostům a starostkám předal hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola a zástupce Ministerstva obrany ČR Imrich Vetrák. V péči o válečné hroby patří jihočeská města a obce ke špičce v České republice. „Ministerstvo ročně vydá dvacet až pětadvacet těchto plaket. Tady jich bylo uděleno osm. Je to výraz, že se starají nadstandardně oproti průměru v této republice," uvedl zástupce ministerstva obrany Imrich Vetrák.

Za péči o pomníky válečných obětí starostům oceněných obcí poděkoval hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Ve svém poděkování...

« Předchozí        Aktuální stránka: 325/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku