Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Jedním ze zájmových útvarů prachatického DDM je i Pískání prozdraví (130.65 KB) 29.10.2009

Již 45 let působí v Prachaticích dům dětí a mládeže, jehož zřizovatelem je Jihočeský kraj. Za tu dobu se v jeho kroužcích vystřídaly tisíce dětí a kroužky vedly stovky externistů, dobrovolníků a stálých zaměstnanců. Někteří pracují s dětmi už více než 30 let.
Celých čtyřicet let přitom DDM sídlí v prostorách v Ševčíkově ulici , kde byl v bývalém posádkovém domě armády slavnostně otevřen 31. října 1969. Tento mezník připomínají dvoudenní slavnosti, které Prachatičtí připravili na dnešek a zítřek.
„V tomto směru jsme zřejmě výjimkou, protože mnoho podobných zařízení se za dobu své existence stěhovalo. My jsme rádi, že jsme tady už tak dlouho, neboť náš areál je...

27.10.2009

Přemýšlíte nad tím, kde vzít peníze na rekonstrukci kanalizace, stavbu nové čističky odpadních vod, chodníků, nového stadionu či domu s pečovatelskou službou ve vašem městě? Napadlo Vás někdy, že efektivnějším hospodařením s energiemi byste mohli potřebné finance ušetřit?

Potenciál energetických úspor je v ČR obrovský: podle některých odhadů je možné snížit výdaje za energie až o 40 %! Zkuste si spočítat, jak velká finanční částka by zůstala ve vaší městské pokladně, pokud by se Vám podařilo dosáhnout takovéto úspory! Nejen informace, ale hlavně konkrétní a v praxi proveditelné nápady a tipy a doporučení pro energeticky úsporná opatření a pro oblast využívání obnovitelných...

27.10.2009


Jihočeský kraj chce zřídit tzv. organizátora (koordinátora) dopravní obslužnosti Jihočeského kraje. Záměr jeho vzniku k 1.1.2010 dnes vzali na vědomí krajští zastupitelé. Nová organizace má pomoci zlepšit návaznost spojů, omezit nevyužívané, a tak zabezpečit efektivní vynakládání peněz na dopravní obslužnost v regionu, na kterou dává kraj ročně 750 milionů korun.

„Ke zřízení koordinátora jsme se rozhodli z toho důvodu, že chceme dosáhnout optimalizace a ucelené koncepce dopravní obslužnosti na území kraje. Řada spojů, které platíme a objednáváme, nesplňuje to, co by splňovat měly. Tedy přepravu cestujících tak, aby optimálně, za optimálních nákladů a s co...

27.10.2009


Kancelář generálního komisaře účasti České republiky na Světové výstavě EXPO 2010 ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky vyhlásila výtvarnou soutěž „Lepší město - lepší život" (Co učiní moje město a život v něm lepší za dvacet let). Soutěž byla určena žákům gymnázií, středních odborných škol a základních uměleckých škol ve věku 15 až 19 let.

V kategorii dvojrozměrných grafických technik získal 1. místo Petr Karvánek ze Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České v Českém Krumlově s dílem „PARAZIT". Odborná porota vedená architektem Davidem Vávrou udělila této práci ještě navíc zvláštní ocenění....

27.10.2009


Informaci o nakažení osmi studentů a dvou zaměstnanců jednoho z českobudějovických gymnázií virem prasečí chřipky potvrdila radní Jihočeského kraje pro zdravotnictví Ivana Stráská.

„Virus H1 N1 u nich testy skutečně potvrdily. Průběh nemoci je lehký a jsou v domácím ošetřování. Škola dala dětem prázdniny, aby se chřipka dále nešířila. Jinak žádná další zvláštní opatření nepřijímáme. V nemocnici pokračujeme v přípravách na možnou pandemii," uvedla Stráská.

Podle vedoucí protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Jitky Luňáčkové bylo vyšetřeno 20 lidí, u nichž se projevily příznaky nemoci po návratu ze zájezdu do partnerské školy v...

26.10.2009

Dle infromací ředitele odboru sociálních služeb a sociálního začleňování Mgr. Martina Žárského by měla být 3. splátka dotace pro poskytovatele sociálních služeb uvolněna z MPSV v týdnu od 10. 11. 2009.
V případě dotazů se obracejte na poskytovatele dotace, kterým je MPSV, kontaktní osoba: PhDr. Radek Suda, vedoucí oddělení koncepce financování sociálních služeb, odbor sociálních služeb a sociálního začleňování, email: radek.suda@mpsv.cz.

Foto: Hejtman se spokojenou obyvatelkou domova důchodců (163.45 KB) 26.10.2009

Větší komfort a pohodlí mají od pátku senioři v Domově důchodců v Horní Plané na Českokrumlovsku, který zřizuje Jihočeský kraj. Slavnostně tam byla zprovozněna budova C, kterou obývá 43 důchodců. Rekonstrukce stála téměř 40 milionů korun. Jihočeský kraj se na financování úprav podílel třemi miliony korun. Zbytek byl financován z prostředků Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad (36 milionů).
„Je známkou vyspělosti každé společnosti, jak se chová ke svým seniorům. Proto jsem velmi rád, že můžeme otevřít zrekonstruovanou část Domova důchodců v Horní Plané, na které se Jihočeský kraj finančně podílel," uvedl při zahájení hejtman Jiří Zimola. Zároveň...

26.10.2009

Vynikajících výsledků dosáhli žáci Gymnázia a Střední odborné školy ekonomické Vimperk, jehož zřizovatelem je Jihočeský kraj, v republikovém finále v přespolním běhu, které se konalo v pátek a sobotu v Novém Městě na Moravě a pořádal ho ŠSK při DDM Žďár nad Sázavou. Mezi žáky 1.-4. ročníku středních škol, kvinty až oktávy osmiletých gymnázií, tercie až sexty šestiletých gymnázií zvítězili Jihočeši jak v soutěži družstev dívek, tak v soutěži družstev chlapců. Mezi jednotlivci byl nejlepší Miroslav Rypl, druhý skončil Petr Frühauf , mezi dívkami obsadila třetí místo Anna Hnátková.

Výsledky:

Družstva dívky: 1. Gymnázium a SOŠe Vimperk, 2. Gymnázium Vincence Makovského...

Foto: Nadšení žáci 4. D ZŠ Husova vysadili spolu s radní Janou Krejsovou javor červený (181.73 KB) 23.10.2009


Tři sta dětí ze základních škol a mateřské školy z Písku, Záhoří, Mirotic a Kovářova přišlo dnes na Den stromu, který pořádala Vyšší odborná škola lesnická a Střední lesnická škola Bedřicha Schwarzenberga v Písku. Studenti prvního a třetího ročníku pro ně připravili soutěže, zážitkové hry i ukázku dravců a psů.

„Den stromu jsme pořádali potřetí a za tu dobu k nám přišlo přes 1400 dětí ze základních i mateřských škol. Prezentujeme co vůbec strom je, naší školu i naše arboretum. Chceme tak navázat bližší spolupráci v oblasti ekologické výchovy, protože jsme podali projekt v rámci Evropské unie pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a chtěli bychom...

« Předchozí        Aktuální stránka: 360/534        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku