Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

17.09.2009

Často se účastním slavnostního aktu ocenění bezplatných dárců krve. Až včera jsem v restauraci Metropol, kam jsou dárci zváni, uviděl jednoho kamaráda, se kterým jsem se dal do hovoru. Na otázku, proč dává krev, jsem čekal tradiční odpověď. Po úrazu v rodině, nebo po osobním lékařském zákroku, nebo že to bylo prvně na vojně. Pan Milan Řehout, jak se jeden z mnoha přítomných dárců krve jmenuje, však vyřkl větu: „Tady moje "Maruš" (paní Marie Coufová ) mě tam zavlekla." Protože si ji tento večer vzal sebou ke slavnostnímu stolu, bylo snadné se jí zeptat, kolikrát dala ona. Více jak 50x , má tedy již Zlatou medaili Prof. MUDr. Jana Janského za 40 odběrů bez...

17.09.2009


Od 16. září do 30. října mohou žádat zájemci o dotace v rámci Jihočeských krajských programů podpory práce s dětmi a mládeží pro rok 2010, jejichž vyhlášení schválili v úterý krajští zastupitelé. Celkem je připravena k rozdělení částka pět milionů korun.

Pro rok 2010 jsou vyhlášeny tyto programy podpory práce s dětmi a mládeží:
I. Podpora pravidelné zájmové činnosti a zájmového vzdělávání
II. Akce s převahou zaměření na neorganizované děti a mládež
III. Podpora informačních systémů mládeže a klubů otevřených dveří
IV. Podpora talentované mládeže a soutěží

Bližší informace včetně pravidel pro žadatele a formuláře jsou k...

16.09.2009


Přes 700 milionů korun vynaložil Jihočeský kraj ze svého rozpočtu v roce 2008 na financování základní dopravní obslužnosti. Linkové autobusy přitom ujely 19 milionů a vlaky 6,3 milionu kilometrů. Vyplývá to z vyúčtování prokazatelné ztráty ve veřejné linkové osobní dopravě a drážní dopravě za rok 2008 a vyúčtování prokazatelné ztráty ze žákovského jízdného za rok 2008, které schválilo krajské zastupitelstvo.

"Veřejnou linkovou autobusovou dopravu kraj podpořil 357 miliony korun, drážní dopravu 319 miliony a na žákovské jízdné šlo celkem téměř 33 milionů korun," řekl první náměstek hejtmana Martin Kuba.

Základní dopravní obslužnost ve veřejné linkové...

16.09.2009

Založení akciové společnosti Nemocnice Dačice, a.s. schválilo zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje. Jako samostatný právní subjekt s pětičlenným představenstvem a devítičlennou dozorčí radou vzniká na základě doporučení pracovní skupiny Za zachování nemocnice v Dačicích, která byla zřízena v únoru letošního roku.

„Při zakládání jsme diskutovali dlouho o způsobu a právní formě tohoto subjektu. K podobě akciové společnosti jsme došli s ohledem na průhlednost řízení i s ohledem na to, že tento subjekt musí být rovnocenný vůči ostatním krajským nemocnicím. Jakákoli jiná organizace by vytvářela další problémy," uvedla dnes na zasedání náměstkyně hejtmana...

16.09.2009


Zastupitelé Jihočeského kraje vyzvali na svém úterním jednání vládu, aby aktivně řešila situaci na Šumavě v souladu se zájmem obcí a krajů. Zazněl také návrh, aby kraj využil zákonodárnou iniciativu a podal návrh zákona o Národním parku Šumava, ten ale neprošel. Zákon o Národním parku Šumava dosud neexistuje, vznikl nařízením vlády.

Během diskuse o zprávě o situaci na Šumavě někteří zastupitelé prosazovali kvůli kůrovcové kalamitě tvrdší postoj kraje, přáli by si zmenšit hranice chráněného území, ale také prověřit hospodaření Správy NP a CHKO Šumava.

Hejtman Jiří Zimola v té souvislosti zdůraznil, že kraj nemá příliš možností, jak zasahovat do situace v...

Ilustrační foto (146.41 KB) 16.09.2009


Pět milionů korun je připraveno pro Jihočeské krajské programy podpory sportu pro rok 2010, jejichž vyhlášení ke dni 16. září 2009 včera schválili krajští zastupitelé s tím, že termín podávání žádostí je do 30. října 2009.

Jihočeské krajské programy podpory sportu pro rok 2010 se člení do pěti následujících oblastí:
I. Příspěvek na rekonstrukce stávajících sportovišť
II. Příspěvek na obnovu vybavení sportovních zařízení
III. Podpora veřejně přístupných sportovních akcí s převahou zaměření na mládež
IV. Příspěvek na organizaci přeborů Jihočeského kraje
V. Příspěvek na činnost sportovních tříd na základních a středních...

Foto:  Stříbrným fotbalistům předává ocenění první náměstek hejtmana Martin Kuba (111.34 KB) 16.09.2009

Nejúspěšnější jihočeské reprezentanty letošní červnové IV. Letní olympiády dětí a mládeže České republiky v Táboře dnes ocenili radní Jihočeského kraje a zástupci sponzorů. Umístění výpravy Jihočeského kraje na třetí příčce s 289 body je doposud historicky nejlepším.

„Naše reprezentace dopadla nejlépe od roku 2003. Doufám, že se s nimi budeme potkávat i v budoucnu ve vyšších a těžších váhových kategoriích," uvedl při dnešní slavnostní gratulaci náměstek hejtmana Jihočeského kraje Martin Kuba. Mladí reprezentanti se krajským radním a sponzorům pochlubili celkem 15 zlatými, 11 stříbrnými a 15 bronzovými medailemi.

Devět z nich patří mladým cyklistům a osm...

15.09.2009


Jihočeský kraj vyhlásí k 1.9.2010 v rámci Programu rozvoje kraje grantový program „Stipendijní motivační program pro žáky středních škol v podporovaných učebních oborech". Vedle grantového programu „Podpora firem při přípravě učňů na povolání" jde o další grant, který má za cíl to, aby učební obory absolvovali žáci dobře uplatnitelní na trhu práce.

„V poslední době zaznamenáváme zvýšený pokles žáků v učebních oborech a řešení tohoto stavu považujeme za důležité. Snahou je, aby tyto programy přinesly zásadnější změnu pro žáky učebních oborů a jejich rodiče," říká Jana Krejsová, krajská radní pro školství, mládež a...

14.09.2009

Dvanáct úspěšných jihočeských místních akčních skupin přinese v roce 2009 do Jihočeského kraje téměř 83 milionů korun. Evropské peníze, které skupiny získaly v rámci strategického plánu Leader, využijí na realizaci konkrétních projektů rozvoje venkova ve svých územních regionech.

Z projektu Leader už tak například MAS Blanský les - Netolicko, o.p.s realizovala loni výměnu oken v mateřské škole Homole, nákup napájecí techniky pro dobytek v zemědělském družstvu Dubné (1 mil Kč), letní archeologickou školu v netolickém archeoparku nebo stavbu dětského hřiště v Netolicích (800 tis. Kč), které bylo letos 1. září slavnostně otevřeno. V příštích letech by měla být ze zmiňovaného...

« Předchozí        Aktuální stránka: 364/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku