Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

2.12.2009


Střední škola obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborná škola České Budějovice (Kněžskodvorská 33/A), jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj, umožní tuto sobotu 5. prosince v době od 9 do 15 hodin prohlídku nejen zájemcům o středoškolské studium, ale i všem příznivcům školy. V rámci Dne otevřených dveří se bude moci veřejnost seznámit s vybavením školy nejen v Kněžskodvorské ulici, kde jsou studijní obory, ale i v dalších úsecích školy, tedy v ulici Třebízského (učební obory, domov mládeže) a odloučeném pracovišti v Průběžné ulici (Juvel).

Zároveň svou nabídku škola představí rovněž v sobotu 5. prosince na českobudějovickém výstavišti na Prezentační výstavě...

2.12.2009

Jihočeský Kraj poskytne městu Husinec příspěvek ve výši 680 tisíc korun. Město peníze použije na úhradu nákladů, které mu vznikly v souvislosti s odbahněním rybníka Šebelů. V rybníce se nacházela nebezpečná munice z druhé světové války a ta byla při vybagrování rybníka odstraněna.

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola uvedl, že Husinec žádal o finanční pomoc kraj už na jaře tohoto roku. „Žádost jsme tehdy odložili s tím, že budeme chtít vědět, jaké budou celkové náklady na pyrotechnický dohled. Policie ČR likviduje nevybuchlou munici bezplatně." V Husinci ale musel být po celou dobu odbahňování rybníka přítomen odborný dozor, který práce na odbahnění...

Foto: Z tiskové konference (124.90 KB) 30.11.2009

"Před sto dny jsem vyhlásil úmysl začít válku s kůrovcem. Ne jen o ní plamenně mluvit a na ni si hrát. Tato válka opravdu začala," říká jihočeský hejtman Jiří Zimola. Odkazuje tak na konec letošního srpna, kdy oznámil, že pokud stát nezačne urychleně řešit kůrovcovou kalamitu, vyhlásí na území Národního parku Šumava stav nebezpečí.

K tomuto kroku se hejtman odhodlal poté, kdy dvanáctičlenná skupina expertů z Jihočeského a Plzeňského kraje označila kůrovcovou kalamitu na Šumavě za pandemii. Dosavadní přístup ke kůrovci (tedy teorii netěžení a "samoléčby lesa") zmínění odborníci pokládají za utopické řešení.

"Za posledních deset týdnů se na...

30.11.2009

Schůze se koná od 9,00 hodin v zasedací místnosti Secese Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 3. n.p. č. 3076. Jednání Rady Jihočeského kraje jsou neveřejná. Tisková konference po jednání RK se uskuteční ve středu 2.12. od 9:00 v presscentru na Krajském úřadě.

Návrh programu:

1. Zahájení
2. Příspěvky na akce přeshraniční spolupráce
3. Poskytnutí mimořádného finančního příspěvku městu Husinec - návrh
4. Poskytnutí finančního příspěvku Českému červenému kříži - návrh
5. Nabytí a přerozdělení daru Karlovarského kraje
6. Projekt budování II. etapy výstavby letiště České Budějovice
7. Grantový program...

30.11.2009


Děti, které začátek adventu tráví upoutány na lůžko v jihočeských nemocnicích, o mikulášskou nadílku nepřijdou. Jihočeský kraj ve spolupráci s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou pro ně připravil dárky. Do nemocnic jim je přinesou zástupci Jihočeského kraje a VZP v doprovodu Mikuláše.

Pro děti jsou připravené netypické mikulášské dárky. Dostanou cyklistické helmy, reflexní vesty a další drobnější dárky. „Jsou to věci, které se dětem budou hodit, až opustí brány nemocnice a zapojí se opět do běžného a dětsky neposedného života," řekl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Dárky by měly zamezit tomu, aby při svých hrách a výletech na kole děti neutrpěly úraz a...

30.11.2009

Jako každé první pondělí v měsíci, bude i tentokrát 7. 12. 2009 od 16.00 do 19.00 hodin pořádat Krajský úřad pracoviště náhradní rodinné péče v ul.G.Svobody 10 "Den otevřených dveří" . Přítomna bude lektorka paní Broňa Hradecká , s tématem: Masáže dětí a kojenců, využití doteků a aromaterapie .

Foto: Z jednání (164.91 KB) 27.11.2009

Dopravní obslužnost v Českých Budějovicích a okolí, napojení kraje na evropskou dálniční síť, chybějící železniční koridor a mezinárodní letiště nebo nedostatek průmyslových zón vhodných pro podnikání. To byla nejdiskutovanější témata včerejší pracovní snídaně jihočeských investorů s hejtmanem Jiřím Zimolou, generální ředitelkou CzechInvestu Alexandrou Rudyšarovou a zástupci Jihočeského kraje. Spoluorganizátorem akce bylo Sdružení pro zahraniční investice - AFI.

„Jako hejtman kraje se pravidelně potkávám s jihočeskými podnikateli a informujeme se o aktuálních problémech nebo i radostech. Jednání s CzechInvestem je logickým pokračováním těchto rozhovorů a snahou...

27.11.2009

Na poslední listopadový den evropské informační středisko Europe Direct ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou připravilo panelovou diskuzi s velmi zajímavými hosty. Pozvání přijali socioložka Jiřina Šiklová a senátor Alexandr Vondra, kteří budou hovořit na téma "Politická kultura v České republice - 20 let demokracie". Moderování celé akce se ujme zástupce Jihočeské univerzity, PhDr. Salim Murad. Diskuse se uskuteční 30.11.2009 od 11 hod. v sále Zastupitelstva v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje (U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice).

Foto: Krajský radní pro životní prostřední a venkov Karel Vlasák při slavnostním otevření (147.58 KB) 27.11.2009


Ve Volyni dnes slavnostně skončil jedinečný projekt, který směřoval ke snížení energetické náročnosti škol a školských zařízení. Kromě úspor za energie přinesla rekonstrukce také zvýšení komfortu pro studenty, ubytované na domovech mládeže a zlepšení podmínek pro výuku v budovách školy. Zateplení budov a rekonstrukce kotelny stály přes 130 milionů korun. Je to největší letošní investice kraje, která byla financována z prostředků Jihočeského kraje, fondů Evropské unie a státu. Stavba byla zahájena na konci ledna letošního roku.

Projekt zahrnoval rekonstrukci kotelny na Děkanském vrchu, která zásobuje teplem a teplou užitkovou vodou domovy mládeže obou volyňských...

« Předchozí        Aktuální stránka: 375/555        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku