Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: Novou naučnou stezku si dnes prošli také krajští radní Karel Vlasák (vpravo) a Jaromír Novák, starosta Veselí nad Lužnicí (205.54 KB) 22.05.2009


Místní faunu a flóru i někdejší ruční a průmyslovou těžbu rašeliny a její následné využití přibližuje ode dneška turistům nově otevřená zrekonstruovaná naučná stezka Borkovická blata. Ta je součástí stejnojmenné přírodní rezervace, o kterou pečuje Jihočeský kraj. Ten také zadal a financoval rekonstrukci naučné stezky, která začala počátkem roku 2008. Přišla na 800 tisíc korun, a to včetně instalace 60 informačních tabulí - dvanáct z nich představuje velká zastavení, 48 pak malá. Celková délka trasy je šest kilometrů a její součástí je také 820 metrů povalových chodníků.

,,Věřím, že téměř třicet let existence této naučné stezky se dostatečným způsobem zapsalo do...

Ilustrační foto (127.43 KB) 22.05.2009

„Stavební práce na propojení českobudějovických okruhů by se mohly zastavit už letos v létě," varuje vicehejtman Martin Kuba.

Nový ministr dopravy Gustáv Slamečka představil poslancům rozpočtového výboru seznam dopravních staveb, kterých by se mělo dotknout krácení rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury. Na seznamu se mimo jiné objevila i dálnice D3, rychlostní silnice R4 a propojení českobudějovických okruhů, které bylo slavnostně zahájeno teprve před několika týdny. Podle dostupných informací by finance na dostavbu spojení Okružní a Nádražní ulice měly být v letošním roce zkráceny zhruba o 80 milionů korun.

„S návrhem zásadně nesouhlasíme...

Foto aktualita (254.60 KB) 21.05.2009


Dvacet dvoučlenných týmů středních zemědělských škol z deseti evropských zemí se včera a dnes účastní Evropského šampionátu v rybářských dovednostech, který pod záštitou ministrů zemědělství a školství a jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly pořádá Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína Třeboň. Toto klání je součástí evropských šampionátů zemědělské mládeže, na které se do České republiky sjelo 165 žáků středních zemědělských škol z 21 členských zemí EU a z Norska. Zatímco v Třeboni se soutěží v rybářství, v Benešově u Prahy probíhá floristická soutěž a v Humpolci se soutěží v oboru zemědělská technika.

„Evropské šampionáty zemědělské mládeže hostí...

21.05.2009

Stejně jako krajští radní, tak i na svém úterním jednání zastupitelé odsouhlasili 19,5 milionovou dotaci pro mateřské školy v Jihočeském kraji. Celková částka se proti původnímu předpokladu zvýšila o půl milionu.

„Peníze posíláme zřizovatelům mateřských školek ve dvou opatřeních. Částku 15,5 milionu korun jako investiční na rekonstrukce a modernizace budov, rozšíření hygienických a sociálních zařízení. Neinvestiční část ve výši necelých 4 milionů půjde na opravy a vybavení tříd, " uvedl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. „Neznamená to dostatek mateřských škol, ale tímto krokem přispějeme ke zvýšení jejich kapacit. Chci s pýchou v hlase připomenout, že...

21.05.2009

Seznam silničních staveb, které jsou kvůli nedostatku peněz ohroženy, velmi znepokojil hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimolu. Seznam včera prezentoval ministr dopravy Gustáv Slamečka před poslanci rozpočtového výboru. Figuruje na něm i stavba dálnice D3 mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí, R4, propojení okruhů v ČB a další důležité silnice na jihu Čech. Kvůli nedostatku peněz v rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury hrozí zhruba třem stovkám dopravních staveb na území celé republiky zakonzervování. Příští rok prý na stavby a údržbu může chybět přes 50 miliard korun.

„Prohlášení ministra Slamečky je znepokojivé, až šokující. Jsem přesvědčen, že právě v...

20.05.2009 Jihočeský kraj se rozhodl zaměstnávat nezaměstnané. Uplatnění najdou v organizacích zřizovaných krajem při výkonu veřejně prospěšných prací. Podle prvotních ohlasů během května a června tímto způsobem získá práci zhruba 120 osob, které jsou v současnosti v evidenci úřadů práce. Projekt zaměstnávání nezaměstnaných na veřejně prospěšné práce Jihočeský kraj připravuje zhruba 2 měsíce. „Ředitele námi zřizovaných organizací jsme požádali o vytipování činností, které by mohli vykonávat veřejně prospěšní pracovníci. Zahájili jsme jednání s úřady práce. Zájem o tyto pracovníky projevily krajem zřizované nemocnice, správa a údržba silnic, střední a vyšší odborné školy, ale i...
19.05.2009

Jihočeský kraj, který od 1. května provozuje prostřednictvím Nemocnice Jindřichův, a.s, nemocnici v Dačicích, chce v záležitosti dalšího možného rozvoje této nemocnice zapojit do rozhodování i město Dačice. Další postup by proto měla specifikovat Smlouva o spolupráci mezi Jihočeským krajem a městem Dačice. Na dnešním zasedáním krajského zastupitelstva to uvedla Ivana Stráská, náměstkyně hejtmana pro sociální věci a zdravotnictví.

„Na jednání s představiteli města jsme se dohodli, že v první fázi bude nemocnice fungovat pod jindřichohradeckou nemocnicí a následovat by mělo zřízení další jihočeské nemocnice, sestavení managementu a stanovení rozsahu zdravotní péče. A...

19.05.2009

Dvacet projektů, zaměřených na rekonstrukci stávajících sportovišť na území kraje, se dočká krajské finanční „injekce" v celkové výši sedm milionů korun. Dnes o tom rozhodli zastupitelé. O získání příspěvku z grantového programu „Rekonstrukce stávajících sportovišť" byl mezi žadateli značný zájem. K dispozici bylo sedm milionů korun, celkem přišlo 97 žádostí na 55 268 459 korun, finanční převis byl tedy téměř devítinásobný. Z došlých žádostí nesplnilo osmnáct administrativní podmínky.

„Hodnotící komise v opatření, které se týká rekonstrukce sportovišť, doporučila ke schválení osm projektů za 3,8 milionu korun, v opatření rekonstrukce zázemí...

19.05.2009

Mimořádné finanční prostředky z krizové rezervy kraje ve výši 2 571 535 korun půjdou v následujících dnech na účty šesti obcí na Strakonicku na řešení bezprostředních následků extrémních přívalových srážek ze dne 5. dubna letošního roku.

Na svém dnešním jednání odsouhlasilo Zastupitelstvo Jihočeského kraje finanční pomoc obcím, které předložily písemné podklady s fakturami a vyčíslením nákladů na odstranění škod. Nejnižší částka, kterou kraj těmto obcím poskytne, činí 20 tisíc korun, nejvyšší dosahuje 1,2 miliony korun. Tu obdrží obec Bílsko, kterou živelná pohroma zasáhla a poškodila nejvíce.

Celkem více než 2,5 milionu korun obdrží obce:

Měkynec, okres...

« Předchozí        Aktuální stránka: 387/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku