Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

10.07.2017

Jihočeská centrála cestovního ruchu spolupracuje se svými rakouskými partnery také na přípravě přeshraniční sítě dobíjecích stanic pro elektromobily.

Jihočeský kraj zahájil pilotní projekt obnovy svého vozového parku, který bude zaměřen na automobily s alternativním pohonem. První organizace Jihočeského kraje, jež se tohoto projektu účastní, je Jihočeská centrála cestovní ruchu (JCCR), která získala na nákup dvou osobních automobilů s alternativním pohonem dotaci ve výši 420 tisíc korun ze Státního fondu životního prostředí ČR. Realizace projektu je plánována na příští rok....

10.07.2017

Jihočeský kraj upozorňuje řidiče na úplnou uzavírku silnice I. třídy č. 3 vedoucí z Českých Budějovic do Tábora. Uzavírka je nutná kvůli provedení přeložky vedení v rámci stavby nové dálnice D3 ve směru Ševětín - Borek a bude realizována dne 20. 7. 2017 od 8:00 hod. - 16:00 hod. a dne 24. 7. 2017 od 8:00 hod. - 16:00 hod. Náhradní trasa bude v tyto dny svedena za obcí Borek ze silnice na Tábor č. I/3 na silnici č. II/603 do obce Chotýčany, do obce Vitín a do Ševětína. Za Ševětínem se napojí zpět na silnici I/3 vedoucí do Tábora.

Jihočeský kraj chce být dle prvního náměstka Knota jakýmsi koučem, který pomůže obcím aplikovat chytré technologie. Inspiraci hledá i v Číně (688.38 KB) 3.07.2017

Chytré technologie a možnosti jejich zavádění i využití v praxi. To bylo hlavním tématem jednání mezi představiteli Jihočeského kraje a samosprávného města Tianjin v Čínské lidové republice. V pondělí 3. července je za zúčastněné strany vedli první náměstek hejtmanky Josef Knot a Xiao Huaiyuan, předseda Stálého výboru lidového kongresu města Tianjin.

Výměna zkušeností v tomto resortu byla pro Knota zvláště cenná. Coby místostarosta v Písku se zasloužil o rozvoj chytrých technologií právě v tomto městě a pokračovat v tom chce nyní i v širším měřítku ze své pozice prvního náměstka hejtmanky. „Kraj by tu měl suplovat...

Denisa Svecova prvni z leva Zdroj: CzechTourism (1718.54 KB) 3.07.2017

Studentka Ekonomické fakulty a čerstvá absolventka oboru Obchodní podnikání Denisa Švecová se umístila v celorepublikové soutěži České centrály cestovního ruchu - CzechTourism o nejlepší absolventskou práci v oblasti cestovního ruchu na třetím místě v kategorii bakalářských prací.

Do soutěže o nejlepší studentskou práci v cestovním ruchu, kterou už pošesté pořádala národní agentura pro cestovní ruch CzechTourism, bylo přihlášeno několik desítek bakalářských a diplomových prací z celé republiky. Deset finalistů, kteří se ve středu 21. června v Praze utkali ve dvou...

3.07.2017

Olympiáda dětí a mládeže, největší multisportovní akce roku u nás, je u konce. Sportovci z Jihočeského kraje na ní vybojovali 48 medailí a s celkovým ziskem 262 bodů obsadili devátou příčku.

„Chtěli jsme se umístit výše, alespoň o dvě místa, avšak soupeři byli v letošním roce lepší,“ uznává vedoucí výpravy Jan Steinbauer.

Jihočechům se podařilo nasbírat celkem 48 medailí, z toho jich bylo 22 zlatých, 15 stříbrných a 11 bronzových. „Co se týká celkového počtu medailí jsme nesmírně spokojení,“ dodává Steinabuer s tím, že kdyby se určovalo umístění podle počtu medailí, skončili by Jihočeši...

Tisková konference k problematice VZS ČČK  (298.74 KB) 29.06.2017 Jihočeský kraj podporuje zachování stanoviště Vodní záchranné služby ČČK Český Krumlov (VZS ČČK) v lokalitě Kyselov na pravém břehu Lipenské přehrady. Zejména z obavy o zdraví a životy desetitisíců návštěvníků, kteří sem ročně zavítají. Záchranářům totiž hrozí, že se z objektu, který tu využívají, budou muset vystěhovat. Objekt patří Správě Národního parku Šumava a záchranářům jej pronajímá. Argumentem k neprodloužení pronájmu je, že se objekt nachází v těsné blízkosti přírodní rezervace Kyselovský les, přímo v biotopu výskytu tetřívka obecného, hýla rudého a losa evropského. Správa ale nevlastní pozemek pod tímto objektem, ten je majetkem Povodí Vltavy. Předseda...
27.06.2017

Lidem, kteří využívají veřejnou dopravu v okolí Českých Budějovic, výrazně klesnou náklady na cestování. Do Borku, Boršova, Rudolfova či Včelné se díky Integrovanému dopravnímu systému Jihočeského kraje – Českobudějovicko (IDS ČB), dostanou za ceny platící v krajském městě v tzv. 1. tarifní zóně.

Na integraci tzv. 2. tarifní zóny českobudějovické hromadné dopravy, kam výše uvedené obce spadají, do IDS ČB se dohodl kraj s městem České Budějovice a jeho dopravním podnikem. V platnost má vstoupit od 1. srpna letošního roku. Potvrdil to krajský radní pro dopravu Jiří Švec.

Jihočeský kraj vyjde rozšíření služeb IDS ČB na zhruba čtyři miliony korun...

26.06.2017

Olympiáda dětí a mládeže, soutěž krajských výprav a největší multisportovní akce u nás, byla v sobotu zahájena. Jihočeský kraj na ní vyslal 273 sportovců a chce atakovat umístění v první pětce.
„Pro děti je Olympiáda dětí a mládeže skvělou příležitostí jak nasát olympijskou atmosféru," uvedl Karel Lavický, vlajkonoš Jihočeského kraje na slavnostním zahájení.
Kromě něj se ceremoniálu z řad sportovců zúčastnili třeba vícebojařka Eliška Klučinová, kajakář Filip Šváb nebo fenomenální rychlobruslařka Martina Sáblíková, která zapálila olympijský oheň.
Jihočeši na ODM obsadili všechna sportovní odvětví, včetně plavání pro handicapované. „Sportovní svazy...

Foto aktualita (122.54 KB) 26.06.2017

Podpora spolupráce mezi jihočeskými podnikateli a výzkumnými organizacemi z celé České republiky. To je hlavním cílem programu, který letos prostřednictvím tzv. voucherů vyhlašuje Jihočeský vědeckotechnický park. Kraj se rozhodl tuto aktivitu podpořit částkou dva miliony korun. Řekl to první náměstek hejtmanky Josef Knot.
„Žadatelé se mohou o dotaci ucházet od 1. do 28. září. Její minimální výše činí 50 tisíc a maximální 150 tisíc korun. S projekty pak musejí být hotovi do 30. března příštího roku," upřesnil Knot.
První náměstek zároveň připomněl, že podpora kraje spojená s Jihočeskými...

« Předchozí        Aktuální stránka: 43/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku