Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

2.09.2008

Den otevřených dveří podle již dříve zveřejněné pozvánky je připraven už na zítřek. Zájemci budou mít příležitost prohlédnout si prostory hlavní budovy v ulici U Zimního stadionu a podebatovat zde s politiky i pracovníky úřadu. „Náš úřad má pochopitelně pro občany dveře otevřené po celý rok. Tentokrát však nabídneme organizovaným skupinám i jednotlivcům setkání s politiky a možnost zeptat se jich na vše, co občany zajímá. Zároveň si budou moci prohlédnout také prostory, které nejsou místem pro běžné vyřizování úředních záležitostí, například secesní sál s dobovou štukovou...

2.09.2008

Ve dnech 18. září - 21. září 2008 bude uzavřen hraniční přechod Studánky - Weigetschlag z důvodu dokončování stavby nového kruhového objezdu v Bad - Leonfeldenu. V těchto dnech doporučujeme využít hraniční přechod Přední Výtoň - Guglwald nebo Dolní Dvořiště - Wullowitz. Objízdné trasy v místě stavby v Bad - Leonfeldenu budou vyznačeny dopravními značkami.

1.09.2008

Do lavic středních škol, zřizovaných Jihočeským krajem, usedlo dnes kolem 30 tisíc žáků a studentů, do vyšších odborných škol 1800 studentů. Jedná se o kvalifikovaný odhad, přesné počty budou známy v nejbližších dnech, kdy bude jasné, kolik žáků a studentů skutečně nastoupilo. První den nového školního roku si nenechal ujít hejtman Jan Zahradník, který navštívil Gymnázium Jírovcova v Českých Budějovicích, kde se setkal také se žáky, kteří nastoupili do primy.

29.08.2008


Celkem 240 tisíc korun rozdělí Společnost tří zemí mezi deset projektů, o kterých rozhodla výběrová komise. V rámci 1. kola výzvy Společnosti tří zemí mohli do 31. července žádat fyzické i právnické osoby, občanská sdružení, neziskové organizace a další subjekty se sídlem v Jihočeském kraji o příspěvek na projekty, týkající se přeshraničních akcí a neinvestičních projektů zaměřených především na mládež, vzdělávání, kulturu, sociální péči, ale také na projekty v ostatních oblastech, které nejsou dostatečně podporovány z jiných zdrojů či programů a přispívají k rozvoji spolupráce a propojování regionů Horní Rakousy, Dolní Bavorsko a Jihočeský kraj.
Například město...

29.08.2008

Krajský úřad Jihočeského kraje rozhodl 28. srpna 2008, v souladu s ustanovením § 22 odst. 3 písm. a) zákona č. 130/2000 Sb., o volbách do zastupitelstev krajů, ve znění zákona č. 230/2002 Sb., o registraci kandidátních listin podaných politickými stranami, politickými hnutími a jejich koalicemi pro volby do Zastupitelstva Jihočeského kraje, které se budou konat 17. a 18. října 2008. Rozhodnutí o registraci byla 28. 8. 2008 odeslána všem subjektům a zveřejněna na úřední desce krajského úřadu.
Rozhodnutí o registraci kandidátní listiny bylo vydáno celkem 13 subjektům - 10 politickým stranám (ČSSD, KSČM, KDÚ - ČSL, Moravané, ODS, SPR - RSČ, SDŽ, SNK ED, SZ, Volte Pravý Blok...

27.08.2008

Posádky složené ze zastupitelů měst Strakonice, Sušice, Horažďovice a Písku, spolu s krajskými radními z Českých Budějovic a Plzně a starosty obcí na Otavě, vyplují v 10:00 hodin z vodáckého tábořiště pod železničním mostem v Sušici, aby v odpoledních hodinách dorazily do Horažďovic, kde proběhne slavnostní zakončení.

Společné splutí řeky Otavy je sportovně poznávací akcí, jejímž cílem je ukázat zúčastněným skutečný stav a podmínky pro vodáckou turistiku na Otavě a přesvědčit je o nutnosti zlepšení kvality sjízdnosti této řeky, o úpravách jezů, systému nástupních a výstupních míst, o jednotném značení apod.

27.08.2008

Jaké jsou zkušenosti zdravotnických zařízení s placením poplatků, jaký je stav jihočeských mostů, hvězdárna a planetárium - chlouba jihu Čech a pozvání na návštěvu krajského úřadu, to jsou titulky nejnovějšího vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si nové vydání Jihočeských rozhlasových novin.

26.08.2008

Krajský úřad Jihočeského kraje zve veřejnost na Den otevřených dveří, který připravuje na středu 3. září. Zájemci budou mít příležitost prohlédnout si prostory hlavní budovy v ulici U Zimního stadionu a podebatovat zde s politiky i pracovníky úřadu.
„Náš úřad má pochopitelně pro občany dveře otevřené po celý rok. Tentokrát však nabídneme organizovaným skupinám i jednotlivcům setkání s politiky a možnost zeptat se jich na vše, co občany zajímá. Zároveň si budou moci prohlédnout také prostory, které nejsou místem pro běžné vyřizování úředních záležitostí, například secesní sál s dobovou štukovou výzdobou a nebo pracovnu hejtmana. Den otevřených dveří bude i...

26.08.2008

Schůze se koná od od 9:00 hod. v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice - 4. poschodí. Tisková konference se koná ve středu 3.9.2008 od 9.00 hod. v Presscentru KÚ JK.

Návrh programu:
1. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 1007/2008)
2. Odvolání předsedů a členů výborů a komisí (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 1045/2008)
3. Schválení kofinancování projektu „Léčebné centrum sv. Markéty - Wellnes centrum" z rozpočtu Jihočeského kraje (JUDr. Průša, mat. č. RK 1044/2008)
4. Grantový program na podporu jednotek SDH obcí Jihočeského kraje - změna účelu použití...

« Předchozí        Aktuální stránka: 430/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku