Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

10.09.2008

Vyjádření k podpoře sociální služby ze strany příslušného odboru sociálních věcí nebo jiného věcně příslušného pracoviště krajského úřadu v případě programu podpory B - sociální služby s nadregionální působností (dále vyjádření) je možné získat po předložení požadovaných údajů a informací viz. aktualita v sekci Krajský úřad, rubrika Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Krajského úřadu Jihočeského kraje, složka Informace - dotační a grantová řízení.

9.09.2008

Ředitelství vodních cest ČR (ŘVC ČR) dnes za účasti zástupců Ministerstva dopravy a hejtmana Jihočeského kraje Jana Zahradníka zahájilo první dvě stavby v rámci projektu „Dokončení vltavské vodní cesty v úseku České Budějovice - Týn nad Vltavou". Jedná se o modernizaci jezu v Českém Vrbném a zajištění dostatečné plavební hloubky ve zdrži jezu Hluboká nad Vltavou. První část projektu mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou nad Vltavou by měla být dokončena v roce 2010 a na nákladech se bude podílet i Evropská unie prostřednictvím Operačního programu Doprava.

„Jsem rád, že jsem dnes mohl zahájit první stavby projektu dokončení splavnosti vltavské vodní cesty...

9.09.2008

Úřad vlády České republiky a Jihočeský kraj pořádají ve spolupráci s evropským informačním střediskem Europe Direct regionální kampaň "EU Roadshow". Tato kampaň má přiblížit občanům České republiky význam nadcházejícího českého předsednictví Radě Evropské unie, jež začíná 1.1.2009 a skončí 30.6.2009.

Zkušenosti ukazují, že lidé o předsednictví vědí málo a důležitost této role pro Českou republiku si nedokáží zcela uvědomit. Hlavním záměrem je prostřednictvím této informační kampaně zdůraznit význam předsednictví pro Českou republiku a také to, jak jsou jednotlivé kraje na tuto roli připraveny.

„EU Roadshow" se koná 11. září 2008 od 15 hodin na...

9.09.2008

Jednání se uskuteční v jednacím sále budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice, 1. patro od 10,00 hodin. Jednání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou veřejně přístupná.

Návrh programu:

1. Složení slibu člena zastupitelstva kraje
2. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, č.t. 382/2008)
3. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, č.t. 359/2008)
4. Zpráva o vyřizování dotazů, podnětů a připomínek zastupitelů JK (RNDr. Zahradník, č.t. 364/2008)
5. Informace o jednání Rady Asociace krajů ČR (RNDr. Zahradník, předloženo dodatečně)
6. Informace k...

8.09.2008

V sobotu 13. září se bude na Jivně, Motel Korálkov (dříve Skautí) konat letošní již 3. setkání pěstounských rodin Jihočeského kraje, a to od 10,00 - 16,00 hodin. Setkání se zúčastní 10 rodin, cca 65 osob. Pěstouni budou diskutovat o dětech a dalších skutečnostech, které řeší, pro děti je zajištěn program muzikoterapie, o děti se postarají dobrovolníci.

 

5.09.2008

Krajský úřad Jihočeského kraje zpracovává pro žadatele o finanční podporu z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost - grantové programy, oblast podpory 3.1 Podpora sociální integrace a sociálních služeb povinnou přílohu č. 2 - „Vyjádření k podpoře projektu a návaznost na střednědobé plány rozvoje sociálních služeb kraje". Z důvodu dostatečné časové rezervy na zpracování vyjádření je nutné , aby žadatelé zaslali povinnou přílohu č. 2 na Krajský úřad Jihočeského kraje k vyplnění nejpozději do středy 8. 10. 2008. Více informací najdete v rubrice OP LZZ 2008 - Povinná...

5.09.2008

Dnes ve 13 hodin odstartoval z českobudějovického náměstí Přemysla Otakara II. jihočeský hejtman Jan Zahradník cyklistický závod Tour tří zemí, kterého se zúčastní týmy z celkem devíti států. Na ty čekají kilometry po území Jihočeského kraje, Horních Rakous a Bavorska, přičemž kromě Českých Budějovic peloton zamíří rovněž do Lince a Pasova. Dnešní první etapa vede z Č. Budějovic do Bad Leonfeldenu, druhá etapa v sobotu z Lince do Pasova a třetí etapa v neděli povede z Kirchdorfu a skončí v lyžařském středisku Hinterstoder.

4.09.2008

Ve dnech od 4.9.-10.9.2008 a od 20.9.-2.10.2008 bude úplná uzavírka silnice I/3 v místě železničního přejezdu Bukovec z důvodu provádění jeho rekonstrukce. Objízdná trasa je vyznačena dopravními značkami.

Dne 26.10.2008 od 01,00 - 18,00 hod. bude úplná uzavírka silnice I/3 Pražská ( u Budvaru) v Českých Budějovicích v úseku od křiižovatky K. Světlé + Nemanická z důvodu výměny plničů v láhvové stáčírně firmy Budvar.Objízdná trasa bude vyznačena dopravními značkami po místních komunikacích.

4.09.2008

Většinu textů na webových stránkách Jihočeského kraje si lze již i vyslechnout. Umožňuje to zcela nová služba Voice Reader Web, kterou krajský úřad zprovoznil u příležitosti včerejšího Dne otevřených dveří. Jihočeský kraj se tak stává prvním z krajů, který touto technologií usnadňuje přístup ke svým internetovým stránkám i občanům se zrakovým postižením.
„Podařilo se nám navázat spolupráci s německou společností Linguatec, která se řadí ke špičkám ve vývoji software pro jazykové technologie. Její produkty již úspěšně využívá 85 zákazníků z Top 100 v Německu a 61 zákazníků z Top 100 v Evropě. Službu Voice Reader Web, kterou Jihočeský kraj využívá jako první z krajů v...

« Předchozí        Aktuální stránka: 432/535        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku