Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

26.11.2008

Schůze se koná od 9,00 hodin v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 4. poschodí. Jednání Rady Jihočeského kraje jsou neveřejná.

Návrh programu:
1. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje (Mgr. Zimola, mat. č. RK 1212/2008), dodatečně
2. Návrh rozpočtu Jihočeského kraje na rok 2009 (JUDr. Průša, mat. č. RK 1241/2008), dodatečně
3. Rozpočtové změny 31/2008 (Ing. Slíva, mat. č. RK 1207/2008)
4. Prezentace Jihočeského kraje během Předsednictví ČR Radě EU (JUDr. Průša, mat. č. RK 1220/2008)
5. Aktivity mediální prezentace Jihočeského kraje v roce 2009 (JUDr. Průša, mat. č. RK 1235/2008)...

26.11.2008

Jihočeský kraj a město Tábor uspořádají od 23. do 28. června 2009 v Táboře a Sezimově Ústí Hry IV. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2009. Včera se v Táboře uskutečnilo první oficiální setkání pořadatelů her se zástupci všech krajů a hlavního města Prahy. Kromě jiného ze schůzky vyplynulo, že během příštího týdne budou zprovozněny webové stránky www.olympic.cz/odm2009, kde budou k nalezení propozice jednotlivých sportů, umístění sportovišt, ubytování, stravování, doprovodný program a další informace, týkající se tohoto sportovního svátku mládeže.
Olympiády se zúčastní okolo 2600 sportovců včetně trenérů a vedoucích výprav. O...

25.11.2008

Jako každé první pondělí v měsíci, uspořádá pracoviště náhradní rodinné péče v ul.G.Svobody 10 i tentokrát, 1. 12. 2008, od 16.00 do 19.00 hodin "Den otevřených dveří" . Přítomna bude lektorka Blanka Perinová, která nabídne hlavně dětským návštěvníkům příležitost ke zhotovení adventních a vánočních dekorací.

25.11.2008

V průměru každý patnáctý občan Jihočeského kraje se během prvého pololetí tohoto roku obrátil s podáním na příslušný stavební úřad. Přitom počet odvolání proti vydaným rozhodnutím a usnesením tvoří pouze jedno procento. Vyplývá to z analýzy činnosti obecných stavebních úřadu, působících v Jihočeském kraji, kterou již třetím rokem zpracovává krajský úřad.
„Důležitým vztahem mezi orgány různých stupňů státní správy je metodická činnost. Je tomu tak i na úseku stavebního řádu, kdy se jedná o vztah mezi obecnými stavebními úřady a jejich nadřízeným odborem regionálního rozvoje, územního plánování a stavebního řádu krajského úřadu. Pravidelná analýza činnosti stavebních...

24.11.2008

Hejtmanem Jihočeského kraje je od dnešního dne Jiří Zimola (ČSSD). Rozhodli o tom nově zvolení zastupitelé Jihočeského kraje na svém ustavujícím zasedání. Sedmatřicetiletý Jiří Zimola byl jediným navrženým kandidátem na funkci hejtmana, z přítomných 53 zastupitelů pro něho hlasovalo 37 zastupitelů, 16 se zdrželo. Hejtman Jihočeského kraje bude mít na starosti zabezpečování úkolů na úseku vnějších a zahraničních vztahů, krizového řízení a obnovy území.
„Mé zvolení je úspěchem ČSSD, mých nejbližších, mé generace i mým osobním. Dobře vím, jak obtížné bude si tento úspěch zasloužit a kolik je přede mnou náročné práce. Je mi ctí být druhým jihočeským hejtmanem po Janu...

21.11.2008

Jednání se uskuteční v jednacím sále budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice, 1. patro od 10,00 hodin. Jednání je veřejně přístupné.

Navržený program zasedání:
Zahájení
Složení slibu zastupitele členy zastupitelstva kraje
1. Schválení programu jednání
2. Volba ověřovatelů zápisu
3. Určení zapisovatelů
4. Volba členů volební komise
5. Volba členů návrhové komise
6. Stanovení počtu uvolněných členů zastupitelstva kraje
7. Volba hejtmana
8. Volba náměstků hejtmana
9. Volba dalších uvolněných členů rady kraje
10. Volba neuvolněných členů rady kraje
11. Určení náměstka...

19.11.2008

Jednání ustavujícího zastupitelstva se blíží, Jihočeský kraj se chystá na předsednictví České republiky v Evropské unii , zatímco město Tábor se usilovně připravuje na olympiádu dětí a mládeže. O tom všem se více dozvíte v novém vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

18.11.2008

9.10.2008 byly spuštěny webové stránky vytvořené k realizaci individuálního projektu „Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji" financovaného z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Realizaci projektu zajišťuje Jihočeský kraj, který tak podpoří činnost poskytovatelů vybraných sociálních služeb na svém území. Na adrese www.individualni-projekt.cz jsou průběžně zveřejňovány aktuální informace o stavu realizace projektu, umísťovány relevantní dokumenty ke stažení, zodpovídány často kladené dotazy a uvedeny kontaktní údaje osob, které realizaci projektu zajišťují....

18.11.2008


Již druhý ročník odborné interdisciplinární konference ,,Dítě a zdravý životní styl" pořádají zítra Zdravotně sociální fakulta a Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Hlavním tématem konference, kterou finančně podpořil Jihočeský kraj, budou zdravotně sociální a ekologické aspekty polyvinylchloridu (PVC).
Obsahem přednášek bude vliv a důsledky používání výrobků z plastů na životní prostředí a zdraví dítěte. Součástí celodenního jednání budou také ukázky jednotlivých druhů plastů, výstava ,,Zdravotnictví bez PVC", ukázky náhrad polyvinylchloridu ve zdravotnických zařízeních, nebezpečné a bezpečné výrobky a hračky z PVC. Svými...

« Předchozí        Aktuální stránka: 439/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku