Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

6.10.2008

O tomto víkendu 11.-12.10.2008 se uskuteční další setkání pěstounských rodin Jihočeského kraje, a to v Albrechticích nad Vltavou v počtu cca 80 osob, 12 rodin, cca 53 dětí. O děti se budou starat dobrovolníci z Charity Týn n. Vlt., pro rodiče je připravena přednáška MUDr. Sattranové "Zdraví ohrožující faktory v životě dětí" a další společné povídání o dětech.

6.10.2008

Schůze se koná od od 9:00 hod. v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice - 4. poschodí. Tisková konference se koná ve středu 8.10.2008 od 8.00 hod. v Presscentru KÚ JK.

Návrh programu:
1. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 1113/2008)
2. Příspěvek na akce přeshraniční spolupráce (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 1151/2008)
3. Rozhodnutí jediného akcionáře - změna stanov akciové společnosti Jihočeské nemocnice, a.s. (MUDr. Pavelka, mat. č. RK 1089/2008)
4. Rozhodnutí jediného akcionáře - změna stanov akciové společnosti Nemocnice České Budějovice, a.s. (MUDr....

6.10.2008


Rakousko-Česko v roce 2020 - Vize pro společnou budoucnost v srdci Evropy. Pod tímto názvem je připravena projektová soutěž pro mládež, které je určena projektovým týmům škol z Jihočeského a Jihomoravského kraje, kraje Vysočina a Dolních Rakous.
„Soutěžit se bude ve dvou věkových kategoriích, kterými jsou druhý stupeň základní školy a příslušné ročníky víceletých gymnázií a pak středoškolská mládež," říká Marie Hrdinová, radní pro školství, mládež a tělovýchovu, která převzala za Jihočeský kraj nad soutěží záštitu.
Každý přihlášený projekt má být vyrovnáním s tématem Rakousko-Česko v roce 2020, konkrétně má přinést představy mladých lidí o společné...

3.10.2008

Praktické informace o tom, co by měl občan vědět o nadcházejících volbách do krajských zastupitelstev, si lze od dnešního dne vyslechnout v Jihočeských zvukových novinách, které jsou součástí internetových stránek Jihočeského kraje. V rubrice Zvuková poradna pod heslem Volby je k dispozici třídílná volební kuchařka, která by měla občanům pomoci v orientaci ve volebním mechanismu. Zájemci si zde mohou kdykoliv a třeba i opakovaně poslechnout například kdy a jakou formou se dozvědí kde budou volit, co je třeba k platné volbě i jaké doklady je nutné mít k prokázání své totožnosti při aktu volby. Zákonem...

2.10.2008

Jak školy získávají peníze na investice, co to obnáší, když se pojišťuje kraj, jak se staví kulturní mosty mezi Jižními Čechami a dolním Rakouskem, to jsou témata nového vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si nové vydání Jihočeských rozhlasových novin.

2.10.2008

Od 1.10.2008 mohou podnikatelské subjekty vytvářet na svém počítači elektronické podání „Jednotného registračního formuláře" („JRF"), který slouží např. pro ohlášení živnosti, žádosti o koncesi, oznámování změn a odesílat jej přímo do centrální podatelny Živnostenského rejstříku. Zavedení nové služby dává podnikatelům možnost komunikace s úřadem bez potřeby přímého kontaktu s úředníkem, nutností je pouze uznávaný elektronický podpis. Aplikace k vytvoření a odeslání podání „JRF" je od 1.10.2008 k dispozici zdarma na veřejném webu Živnostenského rejstříku na adrese www.rzp.cz, a to včetně příručky s...

1.10.2008

V budově Krajského úřadu, ulice B. Němcové 49/3 se 9.10.2008 uskuteční informační seminář věnovaný zahájení realizace individuálního projektu „Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji". Seminář je určen poskytovatelům vybraných typů sociálních služeb s působností na území Jihočeského kraje.

Účastníci semináře získají základní informace o projektu, jednotlivých krocích v jeho realizaci, připravovaných výběrových řízeních, způsobu předkládání nabídek a vykazování činnosti podpořených subjektů.

Více informací v najdete v pozvánce.

Svoji účast...

1.10.2008

O další krok se občanům Jihočeského kraje i jeho návštěvníkům přiblíží dálniční spojení s Prahou i se sousedy na jihu. Tímto krokem se stane dálniční úsek D3 z Tábora do Veselí nad Lužnicí, jehož stavba bude zítra zahájena.
„Jihočeský kraj vyvinul silný tlak na vládu, vzniklou po volbách 2006, aby stavba dálnice pokračovala co nejrychleji i směrem na jih, mimo jiné s cílem pomoci vyřešit svízelnou situaci obyvatel Plané nad Lužnicí, Sezimova Ústí a Soběslavi, kde neúnosné dopravní zatížení měst výrazně odlehčí dálniční obchvat. Naše úsilí bylo podpořeno ministrem dopravy Alešem Řebíčkem, takže stavba dálnice D3 na 27 kilometrovém úseku Tábor - Veselí nad Lužnicí,...

30.09.2008

Jihočeský kraj se hodlá i nadále spolupodílet na budování, rozvoji a zkvalitňování přeshraniční dopravy v regionech Bavorského lesa, Šumavy a Českého lesa v souladu se společným memorandem Státního ministerstva hospodářství, infrastruktury, dopravy a technologie Svobodného státu Bavorsko, vlád Dolního Bavorska a Horní Falce, Ministerstva dopravy České republiky a Plzeňského kraje. K podpisu memoranda za Jihočeský kraj dnes jeho Rada zmocnila Robina Schinka, prvního náměstka hejtmana. Slavnostní akt se uskuteční u příležitosti společného setkání zúčastněných ve čtvrtek 2. 10. v Domažlicích v rámci programu prezentační jízdy Egronet na železničních tratích v českém i bavorském...

« Předchozí        Aktuální stránka: 439/546        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku