Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

2.10.2008

Od 1.10.2008 mohou podnikatelské subjekty vytvářet na svém počítači elektronické podání „Jednotného registračního formuláře" („JRF"), který slouží např. pro ohlášení živnosti, žádosti o koncesi, oznámování změn a odesílat jej přímo do centrální podatelny Živnostenského rejstříku. Zavedení nové služby dává podnikatelům možnost komunikace s úřadem bez potřeby přímého kontaktu s úředníkem, nutností je pouze uznávaný elektronický podpis. Aplikace k vytvoření a odeslání podání „JRF" je od 1.10.2008 k dispozici zdarma na veřejném webu Živnostenského rejstříku na adrese www.rzp.cz, a to včetně příručky s...

1.10.2008

V budově Krajského úřadu, ulice B. Němcové 49/3 se 9.10.2008 uskuteční informační seminář věnovaný zahájení realizace individuálního projektu „Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji". Seminář je určen poskytovatelům vybraných typů sociálních služeb s působností na území Jihočeského kraje.

Účastníci semináře získají základní informace o projektu, jednotlivých krocích v jeho realizaci, připravovaných výběrových řízeních, způsobu předkládání nabídek a vykazování činnosti podpořených subjektů.

Více informací v najdete v pozvánce.

Svoji účast...

1.10.2008

O další krok se občanům Jihočeského kraje i jeho návštěvníkům přiblíží dálniční spojení s Prahou i se sousedy na jihu. Tímto krokem se stane dálniční úsek D3 z Tábora do Veselí nad Lužnicí, jehož stavba bude zítra zahájena.
„Jihočeský kraj vyvinul silný tlak na vládu, vzniklou po volbách 2006, aby stavba dálnice pokračovala co nejrychleji i směrem na jih, mimo jiné s cílem pomoci vyřešit svízelnou situaci obyvatel Plané nad Lužnicí, Sezimova Ústí a Soběslavi, kde neúnosné dopravní zatížení měst výrazně odlehčí dálniční obchvat. Naše úsilí bylo podpořeno ministrem dopravy Alešem Řebíčkem, takže stavba dálnice D3 na 27 kilometrovém úseku Tábor - Veselí nad Lužnicí,...

30.09.2008

Jihočeský kraj se hodlá i nadále spolupodílet na budování, rozvoji a zkvalitňování přeshraniční dopravy v regionech Bavorského lesa, Šumavy a Českého lesa v souladu se společným memorandem Státního ministerstva hospodářství, infrastruktury, dopravy a technologie Svobodného státu Bavorsko, vlád Dolního Bavorska a Horní Falce, Ministerstva dopravy České republiky a Plzeňského kraje. K podpisu memoranda za Jihočeský kraj dnes jeho Rada zmocnila Robina Schinka, prvního náměstka hejtmana. Slavnostní akt se uskuteční u příležitosti společného setkání zúčastněných ve čtvrtek 2. 10. v Domažlicích v rámci programu prezentační jízdy Egronet na železničních tratích v českém i bavorském...

29.09.2008

Vyvrcholením sledu letošních akcí, kterým si Jihočeský i Plzeňský kraj připomínaly výročí spisovatele Karla Klostermanna (1848-1923), se stává otevřená výstava v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích. Jedná se o dosud největší výstavní projekt na jihu Čech, financovaný 11,8 miliony korun Evropským fondem pro regionální rozvoj z Operačního programu Cíl 3- Přeshraniční spolupráce Česká republika- Rakousko. Jihočeský kraj se na něm podílí částkou 1,8 milionu Kč, dalšími 300 tisíci korun přispělo Ministerstvo kultury. Zahraničním partnerem Jihočeského kraje se při jeho realizaci stal hornorakouský spolek Mühlviertler Museumsstrasse.
Výstava s názvem Šumava Karla Klostermanna-...

29.09.2008


Od 1. října do 28. listopadu budou moci žádat zájemci o dotace v rámci Jihočeských krajských programů podpory práce s dětmi a mládeží pro rok 2009, jejichž vyhlášení schválili krajští zastupitelé. Celkem je připravena k rozdělení částka šest milionů korun.
Pro rok 2009 jsou vyhlášeny tyto programy podpory práce s dětmi a mládeží:
I. Podpora pravidelné zájmové činnosti a zájmového vzdělávání
II. Akce s převahou zaměření na neorganizované děti a mládež
III. Podpora mezinárodní spolupráce v oblasti zájmové činnosti a zájmového vzdělávání
IV. Podpora informačních systémů mládeže a otevřených klubů
V. Podpora talentové mládeže a soutěží
VI....

29.09.2008


Šest milionů korun je připraveno pro Jihočeské krajské programy podpory sportu pro rok 2009, jejichž vyhlášení ke dni 1. října 2008 schválili krajští zastupitelé s tím, že termín podávání žádostí je do 28. listopadu 2008.
Jihočeské krajské programy podpory sportu pro rok 2009 se člení do šesti následujících oblastí:
I. Příspěvek na rekonstrukce stávajících sportovišť
II. Příspěvek na obnovu vybavení sportovních zařízení
III. Podpora mezinárodní spolupráce v oblasti sportu
IV. Podpora veřejně přístupných sportovních akcí s převahou zaměření na mládež
V. Příspěvek na organizaci přeborů Jihočeského kraje
VI. Příspěvek na činnost sportovních...

29.09.2008


Stříbrné pamětní medaile Jihočeského kraje a symbolický šek na částku 25 000 Kč předali dnes jihočeský hejtman Jan Zahradník a krajská radní Marie Hrdinová při setkání s jihočeskými účastníky (rodáky z Jihočeského kraje, příp. sportovci, kteří závodí za jihočeský oddíl) 13. letních paralympijských her v Pekingu.
Ocenění převzali David Drahonínský, paralympijský vítěz v lukostřelbě, Markéta Macková (3. v cyklistické časovce), Jana Fesslová (3. v hodu diskem a 9. v oštěpu), Arnošt Petráček (4. v plavání - 50 metrů znak), Zbyněk Lambert (stolní tenis - 4. místo družstva), Josef Štiak (4. v hodu oštěpem a 7. v disku) a Martin Biháry (11. ve vzpírání - bench press)....

29.09.2008


K důležitým tématům současnosti patří v Evropské unii změny klimatu. Obecně se předpokládá, že Evropa stojí na počátku období se stále častějšími a ničivějšími projevy extrémního počasí a proto bude krizové řízení stále důležitější a významnější kompetencí regionálních samospráv.
Právě na toto téma pořádá tuto středu 1. října Jihočeský kraj mezinárodní konferenci o krizovém řízení, která začne v 10 hodin v sále zastupitelstva krajského úřadu. Konference se koná v rámci OPEN DAYS GO LOCAL a zaměří se na odhadovaný vývoj trendů v krizovém řízení s přihlédnutím na přeshraniční spolupráci v rámci schengenského prostoru.
Témata konference vycházejí z toho, že Evropa...

« Předchozí        Aktuální stránka: 440/546        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku