Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

5.11.2008

Pátý ročník Týdne vzdělávání v Jihočeském kraji se uskuteční od 10. do 14. listopadu. Akce, zaměřená na vzdělávání, rozvoj lidských zdrojů a problematiku trhu práce, už tradičně upozorní veřejnost například na zajímavé kurzy. Po celý týden bude ve foyer Krajského úřadu Jihočeského kraje v ulici U zimního stadiónu instalována ke zhlédnutí prezentace vzdělávacích institucí. Připraveny jsou bezplatné kurzy první pomoci, úpravy fotografií, androdidaktiky, základů sociální péče, přednáška pro zdravé a fungující vztahy, beseda s poslankyní evropského parlamentu Janou Bobošíkovou a další zajímavé akce.
Konference pro podnikatele na téma vzdělávání se bude konat 11. listopadu v...

4.11.2008

Zájemci o studium na školách, kde součástí přijímacího řízení je talentová zkouška, mají čas k podání přihlášky už jen do konce tohoto měsíce. Vyplývá to z novely školského zákona č. 561/2004 Sb., podle níž bude přijímací řízení pro školní rok 2009/2010 probíhat odlišně od let předchozích.
Pro první kolo přijímacího řízení si uchazeči budou moci nově podávat tři přihlášky. Uchazeči nebo jejich zákonní zástupci je nebudou podávat k rukám ředitelů základních škol, ale přímo k rukám ředitelů středních škol, a to do 15. března 2009. U oborů s talentovou zkouškou je musí podat k rukám ředitelů středních škol nejpozději do 30. listopadu 2008.
Pokud se přijímací zkouška na...

3.11.2008


Již XII. ročník ankety „Nejlepší jihočeský sportovec do 15 let" a VIII. ročník ceny Fair play vyhlašují Gymnázium olympijských nadějí České Budějovice, Český klub olympioniků, Český klub Fair play, Krajské sdružení ČSTV, Českobudějovická sportovní a tělovýchovná organizace, Jihočeské všesportovní kolegium a Jihočeský kraj.
Návrhy jak na nejlepší jihočeské mladé sportovce roku 2008, tak i na cenu Fair play je třeba zaslat nebo i doručit osobně do 14. ledna 2009 na Gymnázium olympijských nadějí, Kubatova 1, 370 04 České Budějovice. Návrh pro zařazení do ceny Fair play přitom není podmíněn aktivním vykonáváním sportu, ani omezen věkem 15 let.
V kategorii...

3.11.2008

Na jihočeských komunikacích se řidiči zatím nemohou setkat s dopravní značkou, upozorňující na povinnost zimní výbavy. Na silnicích I. třídy, které spravuje Ředitelství silnic a dálnice, nejsou na území Jihočeského kraje značky C 15a, C 15b dosud osazeny. Stejně tak je tomu i na silnicích II. a III. třídy, které vlastní kraj. V současné době pouze probíhá schvalovací řízení na příslušných silničních úřadech pro označení vybraných úseků, jehož výsledky budou do 18. listopadu zveřejněny.

30.10.2008

Jihočeská centrála cestovního ruchu ve spolupráci s Domem kultury Metropol organizuje ve dnech 13. - 15. listopadu 2008 veletrh turistických zážitků, možností a vizí JIHOČESKÝ KOMPAS.

Akce se bude odehrávat ve dvou rovinách, které však spolu úzce souvisejí. Základem je konference, v rámci které budou představeny stávající i připravované projekty zaměřené na podporu cestovního ruchu a kultury na území jižních Čech, Šumavy, Horního a Dolního Rakouska a Východního Bavorska (např. Museum Fotoateliér Seidel, Revitalizace koněspřežné dráhy v Českých Budějovicích, Přeshraniční síť turistických stezek, Hornorakouská zemská výstava 2013 apod.). Druhou navazující část tvoří...

30.10.2008

V rámci dotačního řízení MPSV ČR pro poskytovatele sociálních služeb pro rok 2009 provedl Krajský úřad Jihočeského kraje v rámci programu podpory A formální hodnocení podaných žádostí. Žádost o dotaci podalo celkem 128 subjektů, jedna žádost byla žadatelem stornována z důvodu předložení do programu podpory B. Poskytovatelé sociálních služeb celkem žádají na 292 služeb s celkovým požadavkem ve výši 721.102.619,- Kč.

Výsledky formálního hodnocení jsou k dispozici v rubrice Odbor sociálních věcí a zdravotnictví/ Informace - dotační a grantová řízení.

29.10.2008

Velvyslanectví Bulharské republiky, Europe Direct a Jihočeský kraj Vás zvou 4.11.2008 na „Den Bulharska". Zahájení Dne Bulharska se koná 4.11.2008 v 10 hodin ve foyer Krajského úřadu Jihočeského kraje prostřednictvím vernisáže výstavy fotografií pod názvem „Krásy Bulharska". Výstavu zahájí velvyslanec Bulharské republiky J.E. Zdravko Popov, hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník a ředitel Bulharského kulturního institutu v Praze Bojan Pančev.
Od 11 hodin bude následovat prezentace „Bulharsko - Váš příští cíl", jež je určena zejména organizacím orientujícím se v oboru cestovního ruchu. Prezentací provede a na ochutnávku bulharského vína...

29.10.2008


Pamětní medaili Jihočeského kraje a pamětní list předal dnes jihočeský hejtman Jan Zahradník Janu Luňáčkovi, který se v září stal v Týně nad Vltavou mistrem světa mezi juniory v kanoistickém maratonu.
„Jihočeský kraj v uplynulých osmi letech vždy oceňoval vynikající sportovce a vy se svým úspěchem patříte k vrcholům," uvedl Jan Zahradník, který zároveň ocenil kanoistický areál v Týně nad Vltavou a práci lidí ze zdejšího kanoistického klubu.
„Celý závod byl perfektní, zrovna včera jsme si ho pouštěli znovu na videu. Měl jsem cíl získat medaili, trochu jsem doufal ve zlato a ono to vyšlo. Byl to moc pěkný pocit a budu na tento závod vždy...

23.10.2008

Evropské strukturální fondy a jak na ně? Jihočeské rozhlasové noviny se z valné části zabývají tím, jak se Jihočeši v uplynulých letech naučili využívat možností, které jim nabízejí evropské strukturální fondy. Připravena je také pozvánka na cyklovýlet, který by mohl být příjemným uzavřením letošní sezony.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

« Předchozí        Aktuální stránka: 441/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku