Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

5.09.2008

Dnes ve 13 hodin odstartoval z českobudějovického náměstí Přemysla Otakara II. jihočeský hejtman Jan Zahradník cyklistický závod Tour tří zemí, kterého se zúčastní týmy z celkem devíti států. Na ty čekají kilometry po území Jihočeského kraje, Horních Rakous a Bavorska, přičemž kromě Českých Budějovic peloton zamíří rovněž do Lince a Pasova. Dnešní první etapa vede z Č. Budějovic do Bad Leonfeldenu, druhá etapa v sobotu z Lince do Pasova a třetí etapa v neděli povede z Kirchdorfu a skončí v lyžařském středisku Hinterstoder.

4.09.2008

Ve dnech od 4.9.-10.9.2008 a od 20.9.-2.10.2008 bude úplná uzavírka silnice I/3 v místě železničního přejezdu Bukovec z důvodu provádění jeho rekonstrukce. Objízdná trasa je vyznačena dopravními značkami.

Dne 26.10.2008 od 01,00 - 18,00 hod. bude úplná uzavírka silnice I/3 Pražská ( u Budvaru) v Českých Budějovicích v úseku od křiižovatky K. Světlé + Nemanická z důvodu výměny plničů v láhvové stáčírně firmy Budvar.Objízdná trasa bude vyznačena dopravními značkami po místních komunikacích.

4.09.2008

Většinu textů na webových stránkách Jihočeského kraje si lze již i vyslechnout. Umožňuje to zcela nová služba Voice Reader Web, kterou krajský úřad zprovoznil u příležitosti včerejšího Dne otevřených dveří. Jihočeský kraj se tak stává prvním z krajů, který touto technologií usnadňuje přístup ke svým internetovým stránkám i občanům se zrakovým postižením.
„Podařilo se nám navázat spolupráci s německou společností Linguatec, která se řadí ke špičkám ve vývoji software pro jazykové technologie. Její produkty již úspěšně využívá 85 zákazníků z Top 100 v Německu a 61 zákazníků z Top 100 v Evropě. Službu Voice Reader Web, kterou Jihočeský kraj využívá jako první z krajů v...

4.09.2008

Dolní Rakousy mají zájem o bližší spolupráci s Jihočeským kraje při budoucím mezinárodním provozu Jihočeského letiště České Budějovice. Zaznělo to během dnešního jednání jihočeského hejtmana Jana Zahradníka s dolnorakouským hejtmanem Erwinem Pröllem u příležitosti jeho návštěvy na jihu Čech. „Dolní Rakousy jsou spolu s městem Vídeň vlastníkem vídeňského letiště. Spatřujeme budoucnost v kooperaci s jihočeským letištěm a ve zjištění možných synergií, které by prospěly oběma stranách při rozvoji a zkvalitnění služeb letecké dopravy," řekl Erwin Pröll.
Z projektů, jejichž realizace je v zájmu obou sousedících regionů, dolnorakouský hejtman zmínil i elektrifikaci...

3.09.2008

Co připravuje Jihočeský kraj na dobu, kdy bude Česká republika předsedat Evropské unii, učitelské platy na jihu Čech, jihočeské cyklostezky a bezbariérový přístup do budov KÚ, to jsou témata, o kterých se blíže dozvíte v nejnovějším vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si nejnovější Jihočeské rozhlasové noviny.

3.09.2008


V rámci dnešního Dne otevřených dveří Krajského úřadu Jihočeského kraje byla kromě jiného předána také cena o nejzajímavější fotografii výstavy Srpen 68 v Jihočeském kraji, o které rozhodli v hlasovací anketě návštěvníci výstavy.
Nejvíce hlasů obdržela od návštěvníků fotografie, zachycující příjezd kolony sovětských okupačních tanků do Týna nad Vltavou. Její autor, František Erben ze Závrat u Českých Budějovic, převzal cenu, poukaz na pobyt pro dvě osoby v třeboňských lázních Aurora, z rukou jihočeského hejtmana Jana Zahradníka.
Výstava je ve vestibulu krajského úřadu k vidění ještě do 12. září. Tvoří ji reprodukce fotografií z ulic jihočeských měst, pořízených...

2.09.2008

Dne 1.9. 2008 bylo vyhlášeno dotační řízení k poskytnutí dotace ze státního rozpočtu na rok 2009 pro právnické a fyzické osoby, které poskytují sociální služby (poskytovatelé sociálních služeb). Dotaci ze státního rozpočtu lze poskytnout pouze k financování běžných výdajů, které souvisejí s poskytováním sociálních služeb. Dotaci pro rok 2009 lze poskytnout poskytovateli sociální služby, který má oprávnění k poskytování sociálních služeb (registraci) a/nebo je zapsán v registru poskytovatelů sociálních služeb (§84 odst. 5 zákona o sociálních službách). Dotaci ze státního rozpočtu lze poskytnout pouze na financování základních druhů a forem sociálních služeb v rozsahu stanoveném...

2.09.2008

V průběhu letních prázdnin podepsala Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor (SPŠ Tábor) významnou smlouvu o spolupráci s přední českou stavební firmou Metrostav, a.s., Praha. Jedná se o první dohodu takového významu mezi vzdělávací institucí zřizovanou Jihočeským krajem a velkým zaměstnavatelem, jaká byla v našem kraji uzavřena. Metrostav financuje vyučení žáků pro stavební a strojní profese a celková výše finanční podpory pro jednoho žáka může přesáhnout částku 100 000 Kč.

„Společný projekt naší školy a společnosti Metrostav vychází z rostoucího zájmu firem o absolventy učebních oborů s technickým zaměřením a jejich nedostatku na pracovním trhu. Smluvně...

2.09.2008

Den otevřených dveří podle již dříve zveřejněné pozvánky je připraven už na zítřek. Zájemci budou mít příležitost prohlédnout si prostory hlavní budovy v ulici U Zimního stadionu a podebatovat zde s politiky i pracovníky úřadu. „Náš úřad má pochopitelně pro občany dveře otevřené po celý rok. Tentokrát však nabídneme organizovaným skupinám i jednotlivcům setkání s politiky a možnost zeptat se jich na vše, co občany zajímá. Zároveň si budou moci prohlédnout také prostory, které nejsou místem pro běžné vyřizování úředních záležitostí, například secesní sál s dobovou štukovou...

« Předchozí        Aktuální stránka: 449/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku