Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

25.08.2008

1. srpna 2008 byl Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR schválen individuální projekt „Podpora sociálních služeb v Jihočeském kraji". Jihočeský kraj se tak stal úspěšným žadatelem o dotaci z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) a získal více než 260 mil. Kč pro oblast sociálních služeb. Tento finanční příspěvek z Evropského sociálního fondu (85 % celkových nákladů projektu) a státního rozpočtu ČR (15 %) podpoří v období od ledna 2009 do června 2012 provoz 9 druhů registrovaných sociálních služeb s působností na území kraje. Patří mezi ně:
- azylové domy,
- domy na půl cesty,
- intervenční centra,
- nízkoprahová denní...

22.08.2008

Rozvoj civilní i vojenské aviatiky především na jihu Čech a osudy československých letců, kteří bojovali za druhé světové války, mapuje nové letecké muzeum, které bude poslední srpnovou sobotu otevřeno v Deštné. Jedná se o výsledek společného úsilí Klubu historie letectví z Jindřichova Hradce a města Deštná. Projekt, který podpořil Jihočeský kraj, je jediným svého druhu v regionu a svým ojedinělým pojetím se liší od etablovaných muzeí v Praze a Vyškově. Po desetiletí opomíjený milník národní historie tu připomínají i předměty z pozůstalostí zesnulých válečných veteránů.
„Právě válečným letcům mnoho dlužíme, a tak letecké muzeum v Deštné se stává rovněž poděkováním za...

21.08.2008

Na českobudějovickém výstavišti dnes začal jubilejní 35. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka. Až do úterý se na něm představí 665 vystavovatelů a obchodníků, uskuteční se řada odborných setkání a doprovodný program nabídne také kulturní akce.

Návštěvníci uvidí hlavně novinky z oblasti zemědělské techniky, rostlinné a živočišné výroby a potravinářství. Představí se rovněž ovocnáři, zahrádkáři, myslivci, rybáři či včelaři. Loni přilákala Země živitelka 113 000 návštěvníků, obdobný ohlas očekávají pořadatelé i letos.

Výstavu dnes zahájil ministr zemědělství Petr Gandalovič, návštěvíky a vystavovatele přivítal také jihočeský hejtman Jan Zahradník.
V...

20.08.2008

Jak pokračují velké dopravní stavby na jihu Čech, jak se chystá nový školní rok, jakou další událostí bude připomenut velký šumavský spisovatel? To jsou otázky, na které najdete odpovědi v novém vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si nejnovější Jihočeské rozhlasové noviny.

20.08.2008

Srpen 68 v Jihočeském kraji přibližuje výstava prostorách hlavní budovy krajského úřadu, kterou dnes zahájil jihočeský hejtman Jan Zahradník. Tvoří ji reprodukce fotografií z ulic jihočeských měst, pořízených běžnými občany po obsazení vojsky Varšavské smlouvy. Výstavu doplňují tiskoviny z osudových srpnových dnů ze Státního oblastního archivu České Budějovice a dochované záznamy vysílání českobudějovického studia Českého rozhlasu. Veškeré zapůjčené fotografie si mohou zájemci prohlédnout i na webových stránkách Jihočeského kraje na adrese http://foto68.kraj-jihocesky.cz .
„Krajský úřad se počátkem června...

20.08.2008


Celkem 154 sportovců a třicet trenérů a vedoucích by mělo reprezentovat Jihočeský kraj na Hrách IV. letní olympiády dětí a mládeže ČR, které se uskuteční ve dnech 23. - 28. června 2009 v Jihočeském kraji, konkrétně v Táboře. Účast jihočeské výpravy v tomto počtu schválili v úterý krajští radní, účast reprezentace Jihočeského kraje musí schválit ještě krajští zastupitelé.
Na domácí půdě budou mít mladí jihočeští sportovci šanci dále rozšířit medailovou sbírku z uplynulých tří letních olympiád, která čítá celkem 86 medailí. Šestnáct jich Jihočeský kraj získal v roce 2003 v Litomyšli, Svitavách a Chocni (4 zlaté, 5 stříbrných, 7 bronzových), 38 v roce 2005 v Brně...

20.08.2008


Šest milionů korun je připraveno pro Jihočeské krajské programy podpory sportu pro rok 2009, jejichž návrh schválili v úterý krajští radní. Zároveň doporučili zastupitelstvu kraje, aby na svém zářijovém jednání schválilo pravidla těchto programů a vyhlásilo je ke dni 1. října 2008. Pokud zastupitelstvo rozhodne kladně, termín podávání žádostí bude do 28. listopadu 2008.
Jihočeské krajské programy podpory sportu pro rok 2009 se člení do šesti následujících oblastí:
I. Příspěvek na rekonstrukce stávajících sportovišť
II. Příspěvek na obnovu vybavení sportovních zařízení
III. Podpora mezinárodní spolupráce v oblasti sportu
IV. Podpora veřejně...

19.08.2008

V souladu s ustanovením § 20 odst. 3 § 61 odst. 3 zákona č. 130/2000 Sb., o volbách do zastupitelstev krajů, Krajský úřad Jihočeského kraje ukončil v úterý 12. srpna 2008 v 16.00 hod. příjem kandidátních listin k registraci pro volby do Zastupitelstva Jihočeského kraje. Kandidátní listiny podalo celkem 13 politických stran, politických hnutí a jejich koalic. Přehled podaných kandidátních listin v pořadí tak, jak byly podány je uveden v příloze.
Kandidátní listinu podaly všechny politické strany zastoupené v současném zastupitelstvu (ODS, KSČM, ČSSD, KDU - ČSL a SNK Evropští demokraté) a dvě politické strany, které se o místo v zastupitelstvu ucházely již v končícím volebním...

19.08.2008

V pondělí 18. 8. 2008 v 16.00 hod. skončila lhůta, ve které politické strany a politická hnutí a jejich koalice, které podaly kandidátní listiny pro volby do Zastupitelstva Jihočeského kraje, mohly, v souladu s ustanovením § 21 odst. 4 zákona č. 130/2000 Sb., o volbách do zastupitelstev krajů, doplňovat do podaných kandidátních listin další kandidáty až do celkového počtu 60 nebo vzájemně měnit jejich pořadí. Po uplynutí této lhůty již nelze nijak měnit početní a personální složení podaných kandidátních listin.
Na kandidátních listinách 10 politických stran, 1 politického hnutí a 2 koalic politických stran je uvedeno celkem 577 kandidátů.
Plný počet kandidátů, který...

« Předchozí        Aktuální stránka: 451/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku