Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

15.08.2008

Srpen 68 v Jihočeském kraji, tak se jmenuje výstava, která bude slavnostně zahájena 20. srpna v 10.00 hodin ve vstupních prostorách hlavní budovy krajského úřadu v Českých Budějovicích. Smyslem výstavy je připomenout pamětníkům a přiblížit mladé generaci jak Jihočeši prožívali osudové události přes 40 roky, kdy naši zemi obsadila vojska Varšavské smlouvy. Zveřejněny zde budou fotografie z rodinných archivů Jihočechů, kteří se v osudových srpnových dnech pohybovali po ulicích jihočeských měst a zachytili dobu, v níž se český národ semkl ke společné obraně svobody a demokracie.


„Krajský úřad se počátkem června obrátil prostřednictvím sdělovacích prostředků na...

15.08.2008

Jihočeský kraj se i v letošním roce představí na českobudějovické výstavě Země živitelka. Den Jihočeského kraje se tu uskuteční v neděli 24. srpna, jeho program je koncipován tak, aby nabídl nejen poučení, ale i hodnotnou zábavu. Návštěvníci 35. ročníku této mezinárodní výstavy budou mít rovněž možnost osobně se setkat s krajskými politiky a zeptat se jich na to, co je zajímá.

Den Jihočeského kraje odstartuje v 10:00 hodin komponovaný program Svazku obcí Milevska v letním amfiteátru. Poté bude scéna náležet jihočeským folk a country kapelám. Postupně se zde vystřídají Bryčka, Sem-tam, Nezmaři a Schellou Band.

Poznat představitele Jihočeského kraje tak, jak je...

15.08.2008

Kolik peněz průměrně vynakládá Jihočeský kraj ze svého rozpočtu na ochranu životního prostředí, to byla nejtěžší otázka pro účastníky čtenářské soutěže Jihočeských novin. Vědomostní soutěž předznamenala nadcházející Den Jihočeského kraje na Zemi živitelce 24. srpna, kde prvním třem výhercům budou předány věcné dary.

Kupony s 10 otázkami o činnosti Jihočeského kraje s nabídkou tří možných odpovědí byly zveřejněny v červnovém a červencovém čísle Jihočeských novin, které kraj vydává jako přílohu Jihočeských Deníků Bohemia. Z 41 došlých kuponů hned 26 nemělo správně, že Jihočeský kraj vynakládá na ochranu životního prostředí v průměru jeden milionu korun denně!

Bez...

15.08.2008

Zasloužilého mistra sportu Aloise Roučku ze Strakonic, bývalého státního reprezentanta v motocyklových soutěžích a účastníka několika "Šestidenní", přijal dnes jihočeský hejtman Jan Zahradník. Stalo se tak u příležitosti významného životního jubilea Aloise Roučky, který se 18. srpna dožívá 85 let.

„Pamatuji doby, kdy Šestidenní byla pro naší sportovní veřejnost velkou událostí a kdy její průběh sledovali nejen motorističtí fanoušci. Dnes už tomu bohužel tak není a je to škoda," řekl hejtman Jan Zahradník.

Jméno Aloise Roučky si motoristická veřejnost v souvislosti se Šestidenní spojuje především s rokem 1958, kdy česká reprezentace dosáhla...

13.08.2008

Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad schválil na základě bodového hodnocení poskytnutí dotace Jihočeskému kraji z Regionálního operačního programu na projekt „Zlepšení vybavenosti ICT na středních, speciálních a základních uměleckých školách Jihočeského kraje".

Celkový rozpočet projektu je 16 milionů korun, z nichž 1,2 milionu tvoří podíl kraje a zbylá částka bude uhrazena z fondů EU. V rámci projektu dojde k nákupu setů interaktivních tabulí (interaktivní tabule a datový projektor s příslušenstvím), k instalaci zařízení včetně ozvučení do škol a zaškolení pedagogického sboru každé školy.

Prvního srpna byla vyhlášena veřejná zakázka na...

7.08.2008

Punc rekreační oblasti se pokusí vrátit Orlické přehradě Jihočeský kraj. Kvůli znečištěné a nekvalitní vodě a vysokému výskytu sinic tu je v létě na mnohých místech koupání prakticky nemožné.

„Situace je skutečně nedobrá. Ještě koncem 80. let sem za rekreací přijížděly tisíce rodin, a to dokonce i ze zahraničí. To ovšem dnes již neplatí. Z přehrady se stala spíše rybářská oblast než rekreační a to bychom chtěli změnit," sdělil krajský radní Jiří Netík. Příčinou prudkého zhoršení kvality vody v nádrži jsou zejména odpadní vody, které v přehradě končí. Většina okolních obcí totiž nemá kanalizace a ani čistírny odpadních vod.

„Hodláme finančně podpořit...

7.08.2008

Nejvíce stížností, s kterými se občané obrátili během prvního pololetí letošního roku na Krajský úřad Jihočeského kraje, se týkalo sociálních věcí a zdravotnictví. Znamená to, že dosavadní primát výhrad na stavební a územní řízení některých obecních úřadů byl tentokrát poražen. V počtu těch stížností, které krajský úřad vyhodnotil jako oprávněné, však opět dominovaly zjištěné nedostatky v činnosti dotčených stavebních úřadů. Vyplynulo to ze zprávy o vyřizování stížností za 1. pololetí 2008, kterou se zabývala Rada Jihočeského kraje na svém posledním jednání.

Během prvního pololetí letošního roku krajský úřad zaevidoval celkem 154 stížnosti a 8 petic. Dvě desítky stížností...

7.08.2008

Téměř 700 milionů korun by pro příští rok bylo třeba na podporu rozvoje sociálních služeb v Jihočeském kraji, která je podmíněna dostatkem finančních prostředků. Vyplývá to z aktualizace ekonomicko analytické části Střednědobého rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje pro rok 2009, který schválila krajská rada na svém posledním jednání.

Aktualizace vychází z údajů registru více než stovky poskytovatelů sociálních služeb na jihu Čech, které eviduje krajský úřad, dále z přehledů jejich požadavků v rámci dotačního řízení Ministerstva práce a sociálních věcí ČR pro tento rok a z údajů o finančních tocích pro jednotlivé druhy sociálních služeb v rámci dotační politiky...

5.08.2008

Ještě do 18. srpna mohou jihočeské obce žádat i o miliony z krajského grantu na výstavbu a obnovu vodohospodářské infrastruktury. Připraveno je tentokrát 15 milionů korun, kterými Jihočeský kraj hodlá podpořit výstavbu a obnovu kanalizací a nebo vodovodů, souvisejících objektů a úpraven vod v aglomeracích do 2000 obyvatel. Jedním z podmínek pro udělení krajského příspěvku je však minimálně 30ti procentní spoluúčast žadatele na pokrytí nákladů plánované stavby.

Ke stejnému účelu kraj v letošním roce již rozdělit v rámci první výzvy tohoto grantu 62,5 milionu korun mezi 54 obce. Jihočeský kraj tak reaguje na složitou situaci, ve které se ocitly zejména malé obce při...

« Předchozí        Aktuální stránka: 453/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku