Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

27.02.2008

Z důvodu rekonstrukce bude od 6.00 hod. 28.2.2008 do 18.00 hod. 4.3.2008 uzavřen hlavní vstup do budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje z ulice U Zimního stadionu. Náhradní vstup bude zajištěn z této ulice stávajícím vchodem na poštu, resp. do Dobré jídelny. Prosíme návštěvníky Krajského úřadu, aby v uvedených dnech použili tento náhradní vchod.

27.02.2008


Prvního jihočeského občánka letošního roku, kterým je Martin Černý z Plané nad Lužnicí, navštívil dnes jihočeský hejtman Jan Zahradník. Stejně jako v předchozích letech, i letos tak dodržel svou zásadu, podpořenou zkušeností otce a dědečka. „K novorozencům by se v prvních dnech života neměli přibližovat cizí lidé a já proto vždycky rád čekám, až to mamince i děťátku vyhovuje. Se starostou Plané nad Lužnicí Jiřím Šimánkem jsme proto připravili přivítání v důstojném prostředí plánské radnice v dnešní den. Malému Martinovi přeji hodně zdraví a jeho rodičům, ať jim dělá jen samou radost," řekl Jan Zahradník.
Malému Martinovi přivezl několik dárků, kromě...

25.02.2008

Možnost videoprezentace přes jeden z nejnavštěvovanějších internetových serverů YouTube.com využívá i Jihočeský kraj. Od poloviny února je zde k vidění film „Vítejte v Jihočeském kraji", jehož prostřednictvím se lze seznámit s plejádou historických, architektonických i přírodních zajímavostí regionu. Doplňuje je kaleidoskop zážitků, které v podobě hudebních festivalů, výstav, kulturní pořadů, slavností měst i řady specifických akcí skýtají návštěvníkům kraje zpestření chvil odpočinku i aktivní dovolené. Prezentační snímek je zde k dispozici nejen v české, ale i německé a anglické verzi. Další film o kraji, umístěný na serveru YouTube.com, nabízí putování po...

22.02.2008


Přehled letních táborů na letošní rok připravují v současné době pracovníci oddělení mládeže, tělovýchovy a sportu Krajského úřadu Jihočeského kraje. Využít příležitosti ke zveřejnění svého letního tábora tak mohou všechny subjekty, organizace a instituce bez rozdílu zřizovatele, právnické a fyzické osoby. Stačí vyplnit příslušný formulář, který je umístěn na webových stránkách Menu Občan a úřady/Děti a mládež - zájmová činnost /Tábory) a následně jej zaslat na e-mailovou adresu hrdina@kraj-jihocesky.cz. Stanou se tak součástí rodící se nabídkové databáze.
Přehled...

22.02.2008

Letiště bude sice o poznání méně hlučnější, avšak limity se zpřísnily, takže původní ochranné hlukové pásmo se zmenšovat nebude. Těmito slovy lze podle jihočeského hejtmana Jana Zahradníka charakterizovat rozhodnutí dozorčí rady Jihočeského letiště České Budějovice a.s., která se zabývala hlukovou studií budoucího provozu civilního letiště.
„Mezi veřejností se stále šíří nepřesné informace, vzbuzující představu, že zachování ochranného hlukového pásma je předzvěstí toho, že časem budou občané v okolí letiště vystaveni stejnému hluku, jako za dob vojenského provozu. Není tomu tak. Můžeme občanům garantovat, že to už se opakovat nebude. Hlukové zatížení bude podstatně...

21.02.2008

Dnes byly na stránkách mapového serveru Jihočeského kraje uveřejněny vypracované podklady pro rozbor udržitelného rozvoje Jihočeského kraje. Jedná se o součást nového nástroje územního plánování tzv. územně analytické podklady kraje, které přinesla účinnost nového stavebního zákona č. 183/2006 Sb. Územně analytické podklady najdete na uvedeném serveru v rubrice Podklady pro rozbor udržitelného rozvoje území Jč. kraje.

21.02.2008

O čem si povídají hejtman s ministrem zahraničních věcí, jaké jsou klady, kde naopak lze nalézt třecí plochy ve fungování regionů v rámci Evropské unie, projekt koncepce ochrany před povodněmi a setkání s prvním náměstkem hejtmana Robinem Schinkem v rubrice Seznamte se, prosím. To jsou témata nového vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

21.02.2008

Přes 450 tisíc korun určených na podporu vzdělání, osobnostního rozvoje a integrace dětí do společnost si rozdělí pět jihočeských dětských domovů. Jedná se o částku, kterou se podařilo vybrat od zákazníků prodejen Albert v rámci projektu S Bertíkem za dětským úsměvem.
Slavnostní předání šeků zástupcům dětských domovů se uskuteční za účasti krajské radní Marie Hrdinové v úterý 26.2. od 10.00 hodin v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje. „Dětské domovy sehrávají důležitou roli při výchově jedinců, jimž byla z různých důvodů odepřena rodičovská péče. Jihočeský kraj, coby zřizovatel, finančně zajišťuje jejich provoz a prostřednictvím grantových programů podporuje...

20.02.2008


Dalších téměř 85 kilometrů opravených silnic II. a III. třídy v majetku kraje se dočkají v letošním roce řidiči v Jihočeském kraji. Na devíti úsecích silnic v různých místech regionu se přitom bude pracovat od května do září.

Schválením zadávacího řízení podlimitních veřejných zakázek oprav silnic, které jsou zahrnuty do „Programu obnovy krajských komunikací v letech 2005 až 2008" ( jedna akce - silnice II/159 Tálín - Paseky - Albrechtice N. Vltavou) a v „Programu obnovy komunikací III. třídy" o tom včera rozhodli krajští radní. Předpokládané náklady těchto oprav se pohybují okolo 140 milionů korun.

V květnu a červnu se budou opravovat...

« Předchozí        Aktuální stránka: 458/535        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku