Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

25.04.2008


Čtyřiatřicet studentů ze třinácti středních zemědělských škol, devíti jihočeských, dvou z Plzeňského a dvou ze Středočeského kraje, se včera zúčastnilo ve Středním odborném učilišti Blatná soutěže jízdy zručnosti s traktorem a přívěsem. Blatná se tak stala jedním ze šesti míst v republice, kde se tato soutěž konala. Finále jízd se uskuteční 25. června při příležitosti Dne zemědělce v Hustopečích u Brna.
„Soutěžící studenti předvedli své dovednosti v ovládání traktoru s přívěsem projetím trasy s deseti překážkami. Zvládnou tak museli například průjezd osmičkou, přejezd lávky, zastavení u rampy, slalom či couvání do garáže. Hodnotila se přesnost jednotlivých...

25.04.2008


Nejúspěšnější českou střelkyni, držitelku zlaté a stříbrné medaile z letošního ME ve střelbě ve švýcarském Winterthuru, 19letou Michaelu Musilovou z Radostic u Borovan, včera přijal jihočeský hejtman Jan Zahradník. Úspěch studentky českobudějovického Gymnázia olympijských nadějí ocenil předáním pamětní medaile a pamětního listu Jihočeského kraje a drobnými dárky. „Je pokaždé příjemné dozvědět se, že další Jihočech byl úspěšný na mezinárodním poli. Vaše dva cenné kovy jsou úžasné a my jsme na vás pyšní," řekl hejtman.
Medaile získala Michaela Musilová v juniorské kategorii v disciplíně vzduchová pistole. Zlatou v soutěži jednotlivkyň, stříbrnou ze soutěže...

25.04.2008

20. března 2008 bylo ukončeno první kolo příjmu žádostí do OP Přeshraniční spolupráce ČR - Svobodný stát Bavorsko 2007 - 2013. O žádostech přijatých do tohoto termínu, které jsou nyní kontrolovány a hodnoceny, rozhodne Monitorovací výbor na svém zasedání ve dnech 25. - 26. června 2008 v Prachaticích.

Další indikativní termín pro předkládání projektových žádostí bude zveřejněn po červnovém zasedání Monitorovacího výboru. Žádosti jsou na KÚ JK přijímány průběžně. Podrobnější informace jsou dostupné v rubrice Aktuální informace - OP Přeshraniční spolupráce ČR - Bavorsko.

24.04.2008

U příležitosti veletrhu Urbis Invest 2008 se 23. dubna uskutečnilo historicky třetí společné jednání hejtmanů krajů České republiky s předsedy územních samosprávných celků Slovenska. Hejtmani s předsedy slovenských krajů jednali o problémech, které mají kraje obou států společné. „Režimy veřejné správy v České republice a na Slovensku se liší, ale existuje spousta problémů, které je nutné řešit stejně nebo obdobně," řekl o setkání Petr Bendl, 1. místopředseda Rady Asociace krajů České republiky a hejtman Středočeského kraje.

Stěžejním bodem jednání bylo podepsání společné deklarace o dopravní infrastruktuře. Hejtmani se s předsedy slovenských krajů shodli na...

24.04.2008

Zastupitelstvo Jihočeského kraje schválilo svým usnesením č. 130/2008/ZK ze dne 15. 4. 2008 rozdělení dotací z Programu obnovy venkova v roce 2008. Finanční prostředky jsou určeny na akce obcí Jihočeského kraje v rámci programů obnovy vesnice, na integrované projekty venkovských mikroregionů apod.

Podrobné informace včetně přehledu přidělených dotací najdete v rubrice Odboru regionálního rozvoje, územního plánování, stavebního řádu a investic / Program obnovy venkova 2008.

 

24.04.2008

Jihočeský kraj se chystá pomoc včelařům s obnovou včelstev, které vyhubil zákeřný roztoč, šířící nemoc varoáza. „Jedná se nyní o skutečně havarijní stav. Jarní sčítání totiž ukázalo, že na jihu Čech uhynula oproti roku 2007 až třetina včelstev, což je velmi alarmující. V některých lokalitách přišli včelaři až o 80 procent včelstev," uvedl krajský radní Jiří Netík, který připravuje návrh na finanční podporu kraje ke schválení radou a zastupitelstvem. „Masivní úbytek včel zavinily dvě po sobě jdoucí mírné zimy. Teplo jednak svědčí roztoči a mírná zima pak oslabuje včelu, která zůstává i v tomto období aktivní a nemůže načerpat nové síly", vysvětlil Jiří...

24.04.2008

Schůze se koná od od 9:00 hod. v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 4. poschodí. Tisková konference k výsledkům jednání je ve středu 30.4. 2008 od 8:00 hod. v Presscentru KÚ JKv zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 4. poschodí.

Návrh programu:
1. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 475/2008)
2. Prezentace Jihočeského kraje během Předsednictví ČR Radě EU - Projekt „Z jižních Čech až na konec světa" (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 498/2008)
3. Otevřené zadávací řízení podlimitní veřejné zakázky...

23.04.2008

Nový úsek čtyřproudové komunikace na jihu Čech, jak naložit s výsledky přijímacích zkoušek na střední školy, přístup k hraničním přechodům za evropské peníze ,dobrovolných hasičů si jihočeský kraj váží, to jsou titulky nového vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

Na stránkách zvukových novin si také můžete poslechnout:

Další úsek rychlostní komunikace R4 otevřen

Informace o volných místech na jihočeských...

22.04.2008


Šek na 400 tisíc korun předal dnes jihočeský hejtman Jan Zahradník Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jihočeského kraje na činnost dětí a mládeže v jednotkách požární ochrany. Celková částka, kterou Jihočeský kraj letos poskytuje ze svého rozpočtu ve prospěch sborů dobrovolných hasičů, se tak vyšplhala na 20 487 000 korun.
Na organizování postupových soutěží a práci s hasičkou mládeží rozdělí kraj v letošním roce prostřednictvím jihočeského Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska celkem 700 tisíc korun. Dalších 10 milionů je určeno na grantové programy, jimiž kraj přispěje přímo sborům dobrovolných hasičů obcí, zejména na obnovu techniky a rekonstrukce požárních...

« Předchozí        Aktuální stránka: 466/551        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku