Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

12.03.2008


Celkem 23 studentů z deseti jihočeských středních škol se minulý týden zúčastnilo krajského kola mezinárodní soutěže ENERSOL 2008, které pořádala Střední průmyslová škola strojní a stavební Tábor, která je Regionálním vzdělávacím centrem pro obnovitelné zdroje energie.
Ve svých pracích, zařazených do hlavní a vedlejší kategorie, studenti dávali odpověď na téma „Využívání obnovitelných zdrojů energie ve svém okolí a vliv dopravy na život člověka".
„Práce studentů obsahovaly nejen popis a analýzu instalovaných systémů využívajících obnovitelné zdroje energie včetně konstrukčního řešení, ale také vyjádření uživatelů, spoluobčanů i odborníků....

11.03.2008


Schůze se koná od od 9:00 hod. v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 4. poschodí. Tisková konference k výsledkům jednání bude ve středu 26.3. od 8:00 hodin v Presscentru KÚ JK.
1. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 277/2008)
2. Příspěvek na vydání a nákup reprezentační publikace Šumavou Karla Klostermanna - Obrazy 1875-1914 (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 344/2008)
3. Otevřené zadávací řízení podlimitní veřejné zakázky „Opěrná zeď u Opatovic na silnici III/10575" (Ing. arch. Schinko, mat. č. RK 278/2008)
4. Otevřené zadávací řízení podlimitní...

11.03.2008


Stříbrnou Pamětní medaili Jihočeského kraje předal dnes jihočeský hejtman Jan Zahradník astronomovi Miloši Tichému z Hvězdárny a planetária České Budějovice s pobočkou na Kleti jako výraz ocenění jeho vědecké činnosti a výborné reprezentace Jihočeského kraje.
„Hvězdárna a planetárium České Budějovice s pobočkou na Kleti, jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj, je jediným profesionálním astronomickým pracovištěm na jihu Čech a ve vědeckovýzkumné činnosti dosahuje v oboru astronomie vynikajících výsledků. Opomenout ale nelze ani práci s veřejností a mimoškolní vzdělávání dětí, mládeže i dospělých," řekl hejtman.
Observatoř Kleť je s počtem 886...

10.03.2008

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) upozorňuje obce a kraje, které utrpěly škody na svém majetku v důsledku živelní pohromy v letošním roce, že na obnovu tohoto majetku připravuje MMR Zásady programu pro rok 2008. Finanční pomoc obcím a krajům ze státního programu Obnova obecního a krajského majetku postiženého živelní anebo jinou pohromou se týká živelních pohrom, např. orkánu, lokální povodně nebo sesuvu půdy, které nastaly v roce 2008.

Zásady programu na rok 2008 budou po nezbytné přípravě a schválení současně s výzvou k podávání žádostí zveřejněny na webových stránkách ministerstva dne 20. března 2008.

Veškeré informace najdete na adrese ...

10.03.2008


Jihočeský kraj se již pošesté připojil k celosvětové akci s názvem Vlajka pro Tibet. Tibetskou vlajku jako symbol solidarity se zemí, kde jsou porušována lidská práva, dnes vyvěsil před hlavní budovou krajského úřadu hejtman Jan Zahradník.
„Vyvěšením tibetské vlajky si už tradičně připomínáme 10. březen jako den krvavě potlačeného povstání Tibeťanů ve Lhase. Skutečnost, že je tomu již 49 let, po které jsou tomuto statečnému národu odpírána lidská práva, nás i přes vzdálenost, jež nás dělí, nesmí nechávat lhostejnými. Jak povzbuzující mohou být projevy solidarity pro ty, kteří jsou nuceni čelit totalitnímu teroru, to je zkušenost i občanů naší země z dob...

7.03.2008

Jihočeský kraj patří mezi ty české kraje a města, které se i letos připojí k celosvětové akci s názvem Vlajka pro Tibet. V pondělí 10. března v 8:00 hodin vyvěsí jihočeský hejtman Jan Zahradník před hlavní českobudějovickou budovou krajského úřadu tibetskou vlajku jako symbol solidarity se zemí, kde jsou porušována lidská práva.
„Vyvěšením tibetské vlajky si už tradičně připomínáme 10. březen jako den krvavě potlačeného povstání Tibeťanů ve Lhase. Skutečnost, že je tomu již 49 roků, po které jsou tomuto statečnému národu odpírána lidská práva, nás i přes vzdálenost, jež nás dělí, nesmí nechávat lhostejnými. Jak povzbuzující mohou být projevy solidarity pro ty, kteří...

6.03.2008


Dvě medaile z únorového mistrovství České republiky kadetů a žen v Krnově přivezli jihočeští boxeři. Ve váhové kategorii 60 kg obsadil druhé místo 16letý Zdeněk Šesták (Box club táty Němce České Budějovice), mezi ženami skončila ve váhové kategorii 66 kg na třetím místě 22letá Jana Hroníková (Box club Samson). Oběma medailistům za úspěšnou reprezentaci kraje dnes poděkoval hejtman Jan Zahradník a předal jim pamětní listy a drobné dárky.

6.03.2008

Dvě dívčí jména Ela a Ema, to první označuje projekt protipovodňových opatření, to druhé je pak jméno vichřice, která řádila i na jihu Čech, dozvíte se také, že evropské peníze pomohou jihočeských mostům a další z hostů rubriky „Seznamte se , prosím" bude radní Jiří Netík.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

6.03.2008

Evropská komise schválila v prosinci loňského roku Operační program Podnikání a inovace (OPPI), který je určen především podnikatelům. Ministerstvo průmyslu a obchodu spustilo první dotační programy již o několik měsíců dříve, aby podnikatelé mohli peníze na své projekty čerpat co nejdříve.

„Například dotaci od 200 tisíc až do 100 miliónu korun mohou podnikatelé získat z programu ŠKOLICÍ STŘEDISKA. Pro podnikatele, kteří se naopak rozhodnou investovat do výzkumu, vývoje nebo inovací je připraveno v rámci programu POTENCIÁL celkem 2,58 miliardy korun, přičemž na jeden projekt mohou získat až 100 miliónů Kč. Nově je také vyhlášen program ICT A STRATEGICKÉ SLUŽBY,...

« Předchozí        Aktuální stránka: 467/546        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku