Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

21.02.2008

O čem si povídají hejtman s ministrem zahraničních věcí, jaké jsou klady, kde naopak lze nalézt třecí plochy ve fungování regionů v rámci Evropské unie, projekt koncepce ochrany před povodněmi a setkání s prvním náměstkem hejtmana Robinem Schinkem v rubrice Seznamte se, prosím. To jsou témata nového vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

21.02.2008

Přes 450 tisíc korun určených na podporu vzdělání, osobnostního rozvoje a integrace dětí do společnost si rozdělí pět jihočeských dětských domovů. Jedná se o částku, kterou se podařilo vybrat od zákazníků prodejen Albert v rámci projektu S Bertíkem za dětským úsměvem.
Slavnostní předání šeků zástupcům dětských domovů se uskuteční za účasti krajské radní Marie Hrdinové v úterý 26.2. od 10.00 hodin v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje. „Dětské domovy sehrávají důležitou roli při výchově jedinců, jimž byla z různých důvodů odepřena rodičovská péče. Jihočeský kraj, coby zřizovatel, finančně zajišťuje jejich provoz a prostřednictvím grantových programů podporuje...

20.02.2008


Dalších téměř 85 kilometrů opravených silnic II. a III. třídy v majetku kraje se dočkají v letošním roce řidiči v Jihočeském kraji. Na devíti úsecích silnic v různých místech regionu se přitom bude pracovat od května do září.

Schválením zadávacího řízení podlimitních veřejných zakázek oprav silnic, které jsou zahrnuty do „Programu obnovy krajských komunikací v letech 2005 až 2008" ( jedna akce - silnice II/159 Tálín - Paseky - Albrechtice N. Vltavou) a v „Programu obnovy komunikací III. třídy" o tom včera rozhodli krajští radní. Předpokládané náklady těchto oprav se pohybují okolo 140 milionů korun.

V květnu a červnu se budou opravovat...

20.02.2008


Odměnu ve výši 10 200 korun dostane od krajského úřadu nálezce měděných hřiven na poli u Křtětic, měděných slitků s keramickou amforou v Píseckých horách a zlomků bronzových nástrojů u Milenovic. Poskytnutí odměny včera schválili krajští radní. Odměna vychází ze zákona o státní památkové péči, který ukládá krajskému úřadu poskytnutí odměny nálezci archeologického nálezu, a to do výše ceny kovu nebo jiného cenného materiálu (drahé kovy, drahokamy, jantar, perly, apod.), ostatních případech do výše 10 procent kulturně historické hodnoty nálezu na základě znaleckého posudku. V tomto případě stanovil znalec kulturně historickou cenu nálezů ve výši 102 000 Kč a doporučil...

20.02.2008


Šest stovek touroperátorů z Latinské Ameriky, které sdružuje asociace OMVESA, navštíví tuto sobotu Český Krumlov. Stane se tak v rámci pracovního setkání s prezentací České republiky, které se koná od 20. do 25. února v českých krajích a jež pořádá agentura CzechTourism v součinnosti s jednotlivými kraji, do kterých latinskoameričtí touroperátoři zamíří, tedy Jihočeským a Karlovarským krajem a hlavním městem Praha.
„Region střední a východní Evropy, do kterého se řadí Česká republika, se stává módní destinací pro latinskoamerické turisty. Ti žádají stále více informací a pobytů u svých cestovních kanceláří. Latinská Amerika představuje trh s více než...

18.02.2008


Do konce března je možné nominovat dobrovolníky Jihočeského kraje na tradiční cenu Křesadlo za rok 2007, jejíž vyhlášení se pod záštitou jihočeského hejtmana Jana Zahradníka uskuteční 22. dubna ve Strakonicích. Letos tak budou již pošesté v Jihočeském kraji oceněni dobrovolníci, kteří věnují svůj čas a energii prospěšným aktivitám. Akci pořádají písecké sdružení INKANO, BEZ Katovice a Komunitní nadace Blanicko-Otavská z Protivína. „Za aktivity v uplynulém roce bude oceněno cenou Křesadlo pět individuálních dobrovolníků v pěti kategoriích a podruhé pak také i tým dobrovolníků, který obdrží cenu s názvem ‚Dobrá parta'," říká Romana Kotrbatá, předsedkyně...

13.02.2008

Jak se chce Jihočeský kraj prezentovat doma i v zahraničí, webové stránky Jihočeského kraje jako významný zdroj informací a setkání s mužem, který rozhýbal sochy na Velikonočním ostrově a teď se pohybuje v jihočeské politice, to jsou titulky dalšího vydání Jihočeských rozhlasových novin.

Poslechněte si Jihočeské rozhlasové noviny.

12.02.2008

Schůze se koná od od 9:00 hod. v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 4. poschodí. Tisková konference k výsledkům jednání je ve středu 20.2. od 8:00 hodin v Presscentru KÚ JK.

Návrh programu:
1. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 166/2008)
2. Poskytnutí příspěvku Konfederaci politických vězňů (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 155/2008)
3. Výstupy krajského projektu A 1/12/6 Studie prodloužení regionální dráhy Rybník-Lipno nad Vltavou do Černé v Pošumaví, I. etapa (Ing. arch. Schinko, mat. č. RK 167/2008)
4. Petice - ochranné hlukové pásmo Letiště České...

12.02.2008

Obnova komunikací i mostů není jedinou nutností, s kterou se musí Jihočeský kraj potýkat v souvislosti s převodem silnic II. a III. třídy od státu na kraje. Trvajícím problémem je i majetkoprávní vypořádání těch pozemků, na nichž se nacházející silniční tělesa a jsou v soukromém vlastnictví.
„Celkové náklady na výkupy nevypořádaných pozemků pod silnicemi II. a III. třídy na území jižních Čech odhadujeme v řádu několika stovek milionů korun. Jihočeský kraj se snaží tento problém postupně řešit již od roku 2002 a tak už vložil do výkupu pozemků od soukromých vlastníků zhruba 14,2 miliony korun. V loňském roce nám Ministerstvo financí sice tuto částku refundovalo do...

« Předchozí        Aktuální stránka: 470/546        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku