Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

20.04.2007

Jedenáctičlená delegace zástupců tureckých EU Info Relays navštívila v tomto týdnu Českou republiku. Jeden den strávili v Praze, kde navštívili Zastoupení Evropské komise, Eurodesk a další instituce zabývající se informováním o evropských záležitostech.
Ve středu přijeli do Českých Budějovic, aby se seznámili s fungováním Europe Direct Krajského úřadu Jihočeského kraje a také představili několika studentům Vysoké školy evropských a regionálních studií své názory na další rozšiřování Evropské unie.

„Turecko je velmi lidnatá země, v níž žije přes 70 milionů obyvatel. Nikdy nejste sami na ulici nebo v dopravních prostředcích. Když jsme přijeli do České republiky,...

20.04.2007

Víte proč je významný den 9. květen? V tento den, před 50 lety, představil Robert Schumann svůj návrh na zlepšení organizace v Evropě jako nezbytné podmínky pro udržení mírových vztahů po druhé světové válce. Schumann chtěl především vytvořit organizované trhy uhlí a oceli, protože představovaly klíčová odvětví i pro „válečný průmysl". Jeho cílem byl vznik společného trhu uhlí a oceli, nad nímž by dohlížel nezávislý řídící orgán. Tento den je označován jako „Den Evropy" a považuje se za počátek budování společenství, jež se přeměnilo v Evropskou unii.
9. květen - „Den Evropy", se stal jedním z evropských symbolů. Den Evropy představuje...

18.04.2007


Pamětní listy Jihočeského kraje jako uznání za vynikající reprezentaci předal dnes hejtman Jan Zahradník osmi jihočeským policistům, kteří v druhé polovině března reprezentovali spolu s dalšími českými policisty a hasiči Českou republiku na Světových hrách policistů a hasičů v australském Adelaide.
V konkurenci mezi 12 000 účastníky získali Jihočeši neuvěřitelných 19 cenných kovů, z toho devět zlatých, dvě stříbrné a osm bronzových medailí.
„Byl jsem již na pátých světových hrách a musím se přiznat, že v Austrálii to byl jeden z nejtěžších závodů mojí kariéry," řekl Jan Pinc, držitel dvou zlatých medailí za disciplíny push pull a bech press.
...

16.04.2007


Ve středu 18. 4. přijme jihočeský hejtman Jan Zahradník jihočeské účastníky Světových her policistů a hasičů v Austrálii, jejichž výpravu podpořil Jihočeský kraj příspěvkem v celkové výši 200 tis.Kč. Bližší informace o jejich úspěšné reprezentaci a počtu medailí, které vybojovali, naleznete na těchto stránkách.

13.04.2007

V sobotu 14.4.2007 od 8,00 budou servery Jihočeského kraje z technických důvodů dočasně nedostupné. Obnovení dostupnosti závisí na dokončení prací dodavatelem (plánovaná výměna klimatizačních jednotek) a předpokládá se nejdříve v odpoledních hodinách. Všem uživatelům se předem omlouváme za dočasnou nedostupnost stránek Jihočeského kraje.

13.04.2007

Již od pondělí budou řidiči muset čelit dílčímu omezení průjezdnosti silnice II/145, vedoucí z Husince až na hranice Jihočeské kraje s krajem Plzeňským. Důvodem bude zahájení nutného odstranění vad na zhruba polovině nově opraveného, 35 km dlouhého úseku komunikace. To je podmínkou pro převzetí stavby, kterou si Jihočeský kraj vloni objednal na základě nejvýhodnější cenové nabídky pro realizaci veřejné zakázky od firmy Imos Brno, a.s. „Už před převzetím stavby od zhotovitele v říjnu minulého roku nám technologické zkoušky prokázaly vady na krycí i ložné vrstvě. Na jejich základě byl stanoven druh i rozsah oprav, které jsme u něj uplatnili. Termín pro jejich provedení jsme...

12.04.2007


Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Krajského úřadu Jihočeského kraje pořádá dne 17.4.2007 od 9,00 hodin informativní setkání pro poskytovatele sociálních služeb na téma registrace poskytovatelů sociálních služeb. Místo konání: Krajský úřad v Českých Budějovicích, ulice B. Němcové 49/3, zasedací místnost OŠMT, 2. patro, č.dveří 325. Setkání je určeno především pro poskytovatele terénních a ambulantních sociálních služeb. Účast na setkání je bezplatná, vzhledem k omezené kapacitě je podmínkou účasti nahlášení jmen účastníků na e-mailovou adresu sprinclova@kraj-jihocesky.cz nejpozději do 16.4.2007 do 10,00 hodin. V případě, že bude kapacita míst překročena, bude počet míst...

12.04.2007

Příprava Koncepce ochrany přírody a krajiny Jihočeského kraje vstoupila do druhé poloviny. Rada kraje na svém posledním zasedání schválila její analytickou část, na jejímž zpracování se spolupodílely ATEM, s.r.o. Praha a EIA SERVIS, s.r.o. Č. Budějovice, a zároveň vyslovila souhlas se zahájením prací na části návrhové.
"Koncepce, jejíž zpracování si Rada Jihočeského kraje předsevzala ve svém programovém prohlášení pro volební období 2004-2008, bude sloužit samosprávě kraje pro vytváření vlastní vize stavu a užívání krajiny, zároveň bude podkladem pro krajský úřad a dalším úřadům pro výkon státní správy v ochraně přírody a krajiny," řekl krajský radní Jiří Netík....

12.04.2007


Jednání se uskuteční v jednacím sále budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice, 1. patro od 10:00 hodin. Zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje jsou přístupná veřejnosti. Materiály pro jednání jsou zveřejnené na stránkách kraje.

Návrh programu:

1. Zpráva o činnosti Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, mat. č.t. 90/2007)
2. Zpráva o plnění usnesení Zastupitelstva Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, mat. č.t. 138/2007)
3. Informace o jednání Rady...

« Předchozí        Aktuální stránka: 492/537        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku