Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

28.04.2017

České dráhy upozorňují cestující, že kvůli sněhové kalamitě dnes nejezdí vlaky na trase České Budějovice až Nova Pec, Strunkovice - Nové Údolí, Čkyně - Volary, Rybník - Lipno. Náhradní autobusová doprava nebude vzhledem ke stavu silnic zajištěna. Plánovaná výluka do Rakouska je s problémy z Kaplice na st.hranici.

Foto aktualita (164.54 KB) 27.04.2017

Jihočeský kraj bude nově spravovat koalice ČSSD, PRO JIŽNÍ ČECHY, KDU-ČSL a JIHOČEŠI 2012. Rozhodlo o tom mimořádné krajské zastupitelstvo 27. dubna. Poměr stran v krajské radě zároveň stanovilo na čtyři, tři, dva a dva zástupce.
Novou a zároveň první hejtmankou v kraji se stala Ivana Stráská (ČSSD) a jejím statutárním náměstkem Josef Knot (PRO JIŽNÍ ČECHY). O další posty náměstků se podělili Jaromír Novák (ČSSD), Zdeněk Dvořák (KDU-ČSL) a Pavel Hroch (JIHOČEŠI 2012). Doplní je radní Antonín Krák (ČSSD) a Jiří Švec (PRO JIŽNÍ ČECHY).
V gesci Ivany Stráské zůstane zdravotnictví plus například cestovní...

Koaliční smlouvu podepsali (zleva) Jan Bartošek, Jiří Zimola, Jiří Švec a Pavel Hroch (117.77 KB) 26.04.2017

Novou koaliční smlouvu v Jihočeském kraji podepsaly Česká strana sociálně demokratická, PRO JIŽNÍ ČECHY (Starostové, HOPB a TOP 09), Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová a JIHOČEŠI 2012 ve středu 26. dubna. Svými podpisy ji signovali Jiří Zimola, Jiří Švec, Jan Bartošek a Pavel Hroch. Složení nové krajské rady včetně postu hejtmana, na kterém se výše uvedená uskupení dohodla, má stvrdit čtvrteční mimořádné zasedání krajského zastupitelstva.
Předchozí koalice ČSSD, ANO a Jihočeši 2012 se rozpadla předminulý týden.

Noc literatury (59.50 KB) 26.04.2017

Na několika zajímavých a běžně veřejnosti nepřístupných místech v centru Českých Budějovic se budou číst knihy evropských autorů v českých překladech. Akce pořádaná Jihočeskou vědeckou knihovnou v Českých Budějovicích, kterou zřizuje Jihočeský kraj, se bude konat 10. května od 18:00 do 22:00 hod.

Čtení bude probíhat na terasa v 6. patře budovy firmy E.on s výhledem na Železnou pannu, na terase budějovické hvězdárny, v nově zrekonstruovaném prostoru zemního vodojemu u Vodárenské věže a v budově Českého rozhlasu. Číst budou herci Jihočeského divadla a jeden moderátor ČRO.

Čtení proběhne paralelně na...

Foto aktualita (135.38 KB) 19.04.2017

Memorandum o mezinárodní spolupráci a partnerství v oblasti vzdělávání a kultury mezi správním úřadem „Académie Nantes" regionu Pays de la Loire a Jihočeským krajem dnes podepsala 1. náměstkyně hejtmana Lucie Kozlová a Wiliam Marois, rektor (ředitel) Krajského školského úřadu v Nantes. Slavnostního podpisu se za Jihočeský kraj zúčastnil také radní Pavel Hroch a zástupci odboru školství, mládeže a tělovýchovy. Pana Wiliama Maroise doprovázela manželka, univerzitní profesorka matematiky Christine Marois a poradkyně ředitele pro mezinárodní vztahy Laurence Emile-Besse. Součástí setkání byla výměna...

19.04.2017

 

S ohledem na státní svátek, který připadá na pondělí 1. 5. 2017, se den otevřených dveří na pracovišti NRP v květnu nekoná. Pro zájemce je možné konzultaci domluvit v jiný den a to na tel. číslech 386 720 642, 386 720 751 a 386 720 643; dále též na e-mailech: dobiasova@kraj-jihocesky.cz, kavanova@kraj-jihocesky.cz, velkova@kraj-jihocesky.cz. Den otevřených dveří v měsíci červnu, který připadá na 5. 6. 2017 se bude konat v obvyklou dobu a na obvyklém místě, tj. od 16 do 19 h na pracovišti NRP na adrese Gen. Svobody 1986/10, České...

Deklaraci podepsali (zleva) Jan Bartošek (KDU-ČSL), Ivana Stráská (ČSSD), Jiří Švec (PRO JIŽNÍ ČECHY) a Pavel Hroch (Jihočeši 2012). (134.93 KB) 18.04.2017

Společná vůle k jednání o vytvoření nové krajské koalice, která by stabilizovala situaci v Jihočeském kraji. To je cílem deklarace, kterou 18. dubna stvrdili svými podpisy zástupci politických stran Zastupitelstva Jihočeského kraje, konkrétně České strany sociálně demokratické, JIHOČECHŮ 2012, Křesťanské a demokratické unie - Československé strany lidové a PRO JIŽNÍ ČECHY - Starostů, HOPB a TOP 09.

Následující jednání budou vedena na základě rovnocenného partnerství všech zúčastněných subjektů. Snahou je vytvoření stabilní koalice, která zajistí fungování Jihočeského kraje a začne řešit záležitosti důležité pro život jeho obyvatel.

Předchozí koalice ČSSD, ANO a...

13.04.2017

Nejaktuálnější přehled zastávek veřejné dopravy nabízí občanům Jihočeský kraj. Na jeho Geoportálu jsou od nynějška k dispozici otevřená data (Open Data) zastávek veřejné dopravy. Lze je prohlížet v mapové aplikaci či je využít v jiných GIS systémech. Data jsou k dispozici ke stažení pod licencí Creative Commons BY-SA 4.0. Kromě informace o poloze, je možné v atributech dohledat název, číslo dle CIS (v případě autobusových zastávek), ID vlakové zastávky, poznámku, číslo...

Foto: Ilse Reitner  (124.09 KB) 13.04.2017

Radní Pavel Hroch se dne 7. 4. 2017 zúčastnil vernisáže výstavy „ALLES STONEHENGE ODER WAS!", která se konala v Mistelbachu (Dolní Rakousko). Na snímku vlevo ve společnosti zdejší radní Barbary Schwarz a zaměstnanců odboru kultury Krajského úřadu Jihočeského kraje Františka Chrastiny a Hermíny Mocové.

« Předchozí        Aktuální stránka: 50/531        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku