Jihočeský kraj - oficiální server server provozovaný krajským úřadem

Textov� verze str�nek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

10.04.2007

Další příležitostí pro představení nově zmapovaných lokalit, vhodných pro investorské záměry se pro Jihočeský kraj stane nadcházející veletrh URBIS INVEST, který se uskuteční v Brně od 17. do 21. dubna. V expozici Jihočechů na ploše 54 m2 se budou spolu s krajem prezentovat i města České Budějovice, Písek, Tábor, Milevsko a Strakonice.
„Veletrhy investičních příležitostí slouží především obecnějšímu představení krajů a zprostředkování kontaktů. Opačnou stranu, tedy stranu poptávající, na nich zpravidla nezastupují vrcholní manažeři investorských firem, nýbrž daleko častěji nejrůznější zprostředkovatelé, zástupci poradenských firem, pracovníci obchodních či...

6.04.2007

Na dvoudenní návštěvu přijel ve dnech 5. a 6. dubna do Jihočeského kraje premiér Mirek Topolánek. Včerejší den zakončil procházkou po českobudějovické pěší zóně. Předtím si prohlédl nové českobudějovické autobusové nádraží na střeše Mercury centra, rozestavěnou dálnici mezi Chotovinami a Meznem u Tábora a elektrárnu Temelín. Dnes se setká se členy Rady Jihočeského kraje a vedením krajského úřadu a jihočeským podnikatelům představí vládní reformní kroky pro roky 2007 až 2010.

6.04.2007

O další rekord se postarali návštěvníci internetových stránek Jihočeského kraje. Adresu www.kraj-jihocesky.cz využilo v uplynulém měsíci pro získání potřebných informací celkem 74 713 návštěvníků, čímž byla překonána dosavadní nejvyšší měsíční návštěvnost o téměř 15 000 uživatelů.
„Jihočeský kraj usiluje o neustálé zlepšování dostupnosti i o rozšiřování okruhu informací, poskytovaných dálkovým přístupem. Nově jsme například zavedli rubriku, ve které jsou zveřejněny všechny odpovědi na došlé žádosti občanů o informace podle zákona 106/1999 Sb., za rok 2006 a 2007. Koncem března jsme rovněž dokončili úpravu stránek všech provozovaných serverů. Jejich design nyní...

6.04.2007

Jihočeský hejtman Jan Zahradník si cení stanoviska předsedy vlády ČR Mirka Topolánka k výstavbě dálnice D3 tak, jak ho prezentoval během své oficiální návštěvy Jihočeského kraje.
„Záměr využít pro financování stavby dálnice v úseku Tábor- Bošilec princip PPP předseda vlády označil dokonce za důležitější, než se všeobecně vnímá. Při odladění a odzkoušení financování stavby s účastí soukromého sektoru, by se totiž podle premiérových slov mohlo jednat o metodu, využitelnou i pro další infrastrukturní stavby, o jejichž potřebnosti není pochyb, avšak stát na ně nemá dostatek peněz. Pozitivní stanovisko premiéra k odzkoušení principu PPP právě na stavbě jihočeského úseku...

3.04.2007

Ve dnech 5. a 6. dubna 2007 se uskuteční návštěva předsedy vlády ČR s doprovodem v Jihočeském kraji. Z programu návštěvy vybíráme:

Čtvrtek:

  • příjezd předsedy vlády Mirka Topolánka, ministra dopravy Aleše Řebíčka a členů doprovodu rychlíkem R 631 na vlakové nádraží v Táboře (odjezd z Prahy hl.n. v 7:14) - uvítání představiteli Jihočeského kraje (Jan Zahradník, Robin Schinko) a města Tábor (Hana Randová)
  • po uvítání odjezd autobusem (ČSAD JIHOTRANS) na prohlídku stavby dálnice D3 (úsek Chotoviny - Mezno); poté odjezd do hotelu Palcát, kde se uskuteční krátká (20 min) prezentace připravenosti dalších stavebních úseků D3;
  • účast...
30.03.2007

V rámci včerejšího udělení titulů PRESTA - prestižní stavba jižních Čech byla poprvé vyhlášena i cena jihočeského hejtmana INSPIRA. Z nabídky 64 staveb, přihlášených do letošního již čtvrtého ročníku soutěže PRESTA, hejtman Jan Zahradník vybral k mimořádnému ocenění řešení Dětského centra v Táboře, které vypracoval architektonický atelier ADIUS.
„Přestavbu bývalé výměníkové stanice táborského Sídliště nad Lužnicí na Dětské centrum výuky plavání kojenců a batolat jsem zvolil proto, že je přímo hodná názvu hejtmanské ceny INSPIRA, neboť může být inspirací, jak dát nový smysl a užitečnou náplň nevyužívaným provozním objektům sídlištní panelové výstavby a navíc obohatit...

29.03.2007

V pondělí 2. dubna 2007 se na pracovišti náhradní rodinné péče Krajského úřadu Jihočeského kraje v ulici gen. Svobody č. 10 uskuteční od 16 hodin Den otevřených dveří, který se pravidelně koná vždy první pondělí v měsíci. Tentokráte bude jeho součástí také odborný program, a to přednáška aromaterapeutky Broni Hradecké na téma „Masáže dětí a kojenců, využití aromaterapie".

28.03.2007

Více než tři čtvrtiny nemovitého i movitého majetku Jihočeského kraje, jehož současná hodnota je už 21 miliard korun, zpravují krajem zřizované příspěvkové organizace. Největší díl z krajského majetku obhospodařuje Správa a údržba silnic Jihočeského kraje. Jedná se o budovy, stavby a pozemky v hodnotě 9,3 miliard korun a movité vybavení, jehož zůstatková cena činí 317 milionů korun. Dalších 5,5 miliardy korun mají hodnotu objekty škol a školských zařízení, zdravotnických organizací a zařízení sociální péče, zřizovaných Jihočeským krajem. V jejich správě je i movitý majetek za 353 miliony. Kulturní organizace kraje užívají budovy a stavby, včetně pozemků v hodnotě 300 milionů Kč.

28.03.2007

Schůze se koná od od 9:00 hod. v zasedací místnosti Krajského úřadu Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 2, České Budějovice 4. poschodí. Tisková konference k výsledkům jednání bude ve středu 4.4. od 8:00 hodin v Presscentru KÚ JK.

Návrh programu:
1. Zpráva o plnění usnesení Rady Jihočeského kraje (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 313/2007)
2. Příspěvky na akce přeshraniční spolupráce (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 317/2007)
3. Aktualizace Pracovního postupu pro tvorbu materiálů určených k projednání RK a ZK (RNDr. Zahradník, mat. č. RK 314/2007)
4. Schválení dotací Jihočeského kraje v rámci „Podpory programu dopravy dětí na dětská dopravní hřiště"...

« Předchozí        Aktuální stránka: 502/546        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku