Jihočeský kraj - oficiální server provozovaný Krajským úřadem

Textová verze stránek

Navigace - nejvy‘‘í úroveň - výběr sekce

Pomocná navigace

  

Archiv aktualit

Foto: U nás v kraji. (398.47 KB) 9.05.2016

Televizní magazín vysílaný Jihočeskou televizí přináší každý týden zprávy o aktuálním dění v Jihočeském kraji.

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

 

28.04.2016


Ve více než zcela zaplněném sále Zastupitelstva Jihočeského kraje v Českých Budějovicích se v pondělí 25. dubna 2016 uskutečnilo vyhlášení výsledků již 6. ročníku Jihočeského krajského kola soutěže školních novin a časopisů. V krátké historii krajského kola soutěže tomu již bylo potřetí a taktéž letos se hlavním partnerem soutěže stal Jihočeský kraj. Jihočeské krajské kolo soutěže školních novin a časopisů se opět uskutečnilo i pod gescí Informačních center pro mládež v Jihočeském kraji, členů Asociace pro podporu rozvoje informačních center pro mládež v České republice a členů Asociace nestátních neziskových organizací Jihočeského kraje.

V letošním roce se do...

27.04.2016


V pátek 20.5.2016 a v sobotu 21.5.2016 zavede čáp Klapík (maskot Rady dětí a mládeže Jihočeského kraje) děti, které navštíví akci Bamboška 2016 u Sportovní haly v Českých Budějovicích do světa dětských filmů a pohádek. U jednotlivých dětských organizací, které budou představovat pohádky a dětské filmy budou děti získávat razítka do startovní karty. Po splnění všech pohádkových úkolů si děti vyzvednou malou odměnu. Vyplněné startovní kartičky budou postupovat do losování o ceny, které bude probíhat v liché hodiny na pódiu akce.

 

Na co se můžete těšit?

Přehlídka možností pro volný čas,...

Foto: Nález granátu vzor 21. (481.11 KB) 21.04.2016

Pyrotechnická služba Policie ČR, expozitura České Budějovice, uspořádala v budově krajského úřadu zajímavou přednášku k tématu pyrotechnických nálezů a výskytu leteckých pum v regionu Jihočeského kraje. Přednášku svých pyrotechnických odborníků uvedl ředitel služby plk. JUDr. Michal Dlouhý. Pyrotechnici se zaměřili na region Českobudějovicko a Velenicko.

Policejní pyrotechnici předpokládají, že je stále možné v těchto lokalitách při zemních pracích narazit na toto skryté nebezpečí. Stále je tak potřeba dbát potřebné opatrnosti. Před kopáním či bagrováním, například základů, je také dobré si objednat...

Foto: Nejlepší střelec sezóny 2014/2015 v krajských mládežnických soutěžích Jakub Kašpírek. (239.02 KB) 20.04.2016


Čtrnáct nejlepších střelců v krajských mládežnických soutěžích
v sezoně 2014/15 obdrželo pamětní plaketu, kterou jim předali hejtman Jiří Zimola a fotbalový internacionál Karel Poborský. Dva z nich, konkrétně Jakub Kašpírek z písecké přípravky a Vladimír Charvát z českokrumlovské přípravky, svou produktivitou předčili dokonce hvězdu Realu Madrid Cristiana Ronalda.

Součástí slavnostního aktu, který se konal v pondělí na krajském úřadě, bylo rovněž předávání trenérských licencí a zmíněn byl i projekt Bezpečné branky. Kromě Zimoly a Poborského se jej zúčastnil i předseda krajského fotbalového...

Foto:  Florbalisté SPŠ Tábor dobyli pražskou O2 Arénu. (688.10 KB) 19.04.2016

Spanilou jízdu florbalistů ze SPŠ Tábor Českým Pohárem středních škol nezastavili ani největší favorité jeho letošního ročníku. V superfinále dvou nejlepších českých celků v pražské O2 aréně táborští průmyslováci zvítězili 6:4 nad Gymnáziem Opatov a stali se pro rok 2016 českými šampiony.

Již před rokem měl florbalový tým SPŠ Tábor soutěž o nejlepší středoškolský tým České republiky dobře rozehranou. Cesta do finálové skupiny čtyř nejlepších celků se jim ale zavřela po drobném zaváhání v postupovém turnaji západní divize. Letos tým pod vedením trenéra Jiřího Strážnického neponechal nic náhodě a po výborných výkonech ve vyřazovacích zápasech postoupil mezi čtveřici...

Foto: Jihočeský kompas 2016. (129.53 KB) 19.04.2016

Atrakce pro mladé cestovatele i rodiny s dětmi slibuje 8. ročník veletrhu cestovního ruchu Jihočeský kompas. Zájemci si budou moci řadu atrakcí vyzkoušet na vlastní kůži, potkají se se spoustou osobností, uvidí zábavná představení a mohou být dokonce aktéry světového rekordu ve Sletu vlaštovek. „Chceme překonat dosavadní český rekord 256 vlaštovek z Kroměříže," přibližuje záměr Jižních Čech pohádkových Marcel Goetz. Samotný veletrh pořadatelé rozdělili do dvou částí, odborná veřejnost dostane prostor ve čtvrtek 28. dubna dopoledne, čtvrteční odpoledne i večer a celý pátek 29. dubna bude v budějovickém DK Metropol patřit veřejnosti.

15.04.2016

Dotační program „Podpora a zkvalitnění zdravotní péče o nevyléčitelně nemocné, včetně podpory rodin těchto nemocných" je určen na podporu poskytovatelů zdravotních služeb, kteří zajišťují péči o nevyléčitelně nemocné a současně poskytují potřebnou podporu osobám pečujícím, případně rodinám těchto nemocných. V rámci programu jsou vyhlášena dvě opatření s celkovou alokovanou částkou ve výši 1,3 mil. Kč, termín pro podávání žádostí je od 9. 5. 2016 do 20. 5. 2016 do 12:00 hod. Veškeré informace, včetně Pravidel programu a žádosti jsou zveřejněny na stránkách Jihočeského kraje (DOTACE,...

15.04.2016

Jihočeský kraj bude v pondělí 18. 4. 2016 předávat staveniště a zároveň budou zahájeny stavební práce u projektu s názvem „Okružní křižovatka na silnici II/145 ve Vimperku, Lidl a Penny".

Stavební práce budou probíhat za částečné uzavírky silnice II/145 ve Vimperku.

 

« Předchozí        Aktuální stránka: 85/535        Další »
Creative Commons       Copyright (C) 2017 Jihočeský kraj        Mapa webu        Prohlášení o přístupnosti stránek               Kontaktujte webmastera        Úvodní stránka       
Zákazky na profilu zadavatele Jihočeský kraj
neveřejný portál kraje
youtube kanál
profil kraje na facebooku