Českokrumlovské CPDM představuje svoji činnost na retrospektivní výstavě v sídle Jihočeského kraje

Českokrumlovské Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. (CPDM), které bylo založeno na počátku roku 1997 městem Český Krumlov, vstupuje letos do 23. roku své existence.

U této příležitosti dostalo CPDM ze strany Krajského úřadu Jihočeského kraje mimořádnou možnost představit veřejnosti svoji činnosti formou retrospektivní výstavy, která bude v prostorách hlavní budovy Jihočeského kraje ke zhlédnutí do čtvrtka 27. února,“ uvedl ve středu 5. února na slavnostní vernisáži ředitel CPDM Vlastimil Kopeček.

CPDM chce touto formou seznámit veřejnost s vývojem a obsahem činnosti svých pracovišť a nejvýznamnějších projektů a také s úspěchy, kterých dosáhlo.

Na druhé straně však chceme, aby výstava nebyla jenom faktografická a popisná a tak se její návštěvníci budou moci zastavit například u velkoplošných fotografií, nebo u plakátů, které nejenom dokumentují vybrané projekty, ale jsou také artefakty svého druhu. Názorné a čitelné mohou být pro návštěvníka také samostatné „bannerové“ expozice, které dokumentují především vybrané mezinárodní projekty mládeže,“ nastínil Kopeček.

Význam centra pak vyzdvihla hejtmanka Ivana Stráská, která se vernisáže zúčastnila. „Centrum slouží pro děti a mládež jako takový pevný záchytný bod navozující pocit jistoty. Myslím si, že když se podíváte na ty panely, které činnost CPDM popisují, tak jej můžeme charakterizovat třemi slovy – práce, zábava a výchova,“ řekla Stráská s tím, že kraj CPDM dlouhodobě podporuje v rámci svých grantových i dotačních programů.

Výstava bude veřejnosti přístupná v pracovních dnech takto: pondělí a středa od 8.00 do 17.00 hod., čtvrtek od 8.00 do 16.00 hod. a pátek od 8.00 do 14.00 hod.

Realizaci výstavy je podpořena Jihočeským krajem a městem Český Krumlov.

Více informací o CPDM na: www.cpdm.cz

06.02.2020 Bc. David Hocke