Text na řeč

Další omezení v provozu prachatické nemocnice z důvodu ochrany před koronavirem

S účinností od 13. 3. 2020 omezila Nemocnice Prachatice vstup pro veřejnost do nemocnice pouze hlavním vchodem a to ve všední dny od 15,30 hod a po celý víkend, včetně svátků. Od 18. 3. 2020 se toto omezení rozšiřuje na celý den i po pracovní dobu

Prosíme pacienty i návštěvy, aby používali hlavní vchod do nemocnice, kde přes videotelefon nahlásí personálu důvod návštěvy nebo své obtíže. Bude jim v pracovní dobu (7,00-15,30) k dispozici zdravotník, který je podle jejich obtíží nasměruje do nemocnice.

V případě, že uvedou respirační problémy, kontakt s nakaženou osobou či pobyt v zemích zasažených koronavirem za uplynulých 14 dní, budou se dále řídit pokyny ošetřujícího personálu. Takto označení „rizikoví pacienti“ dostanou roušku a budou odvedeni do speciálně upravené ambulance, která bude sloužit právě pro pacienty s podezřením na nákazu COVID 19. Zde dotyční vyčkají na personál nemocnice, který k nim bude přistupovat v osobních ochranných pomůckách.

„Tímto postupem omezíme pohyb pacientů po nemocnici a zabráníme jejich kontaktu s dalšími pacienty, který není nutný. Chceme je tímto chránit, stejně jako náš personál,“ zdůrazňuje předseda představenstva Nemocnice Prachatice, a.s. Michal Čarvaš a dodává „Nemocnice s účinností od 17. 3. 2020 zrušila na základě rozhodnutí vlády plánované operace a hospitalizace a omezuje ordinační dobu odborných ambulancí. Je vyhlášen úplný zákaz návštěv na všech odděleních. Chronické pacienty a jejich medikace či předpis léků vyřešíme elektronickou a telefonickou cestou. O všechny akutní pacienty se pochopitelně postaráme. Akutní operace, zákroky i vyšetření budou nadále bez omezení! Rovněž lékárna je plně v provozu. V normálním provozu, tedy bez omezení, je i porodnice.

Nemocnice Prachatice také žádá pacienty, kteří jsou hospitalizovaní, aby zůstali na svých odděleních a minimalizovali pohyb po nemocnici. Děkujeme všem, že si desinfikují ruce pomocí nainstalovaných dávkovačů desinfekce. Prosíme ambulantní pacienty, aby byli v doprovodu maximálně jedné další osoby.

Všem zaměstnancům Nemocnice Prachatice a.s. děkuji za mimořádné pracovní úsilí a společné sepětí, díky kterému ustupují do pozadí běžné pracovní a provozní těžkosti. Společně toto těžké období zvládneme!“ doplnil Michal Čarvaš.
 

Štítky