Text na řeč
Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Divadlo Oskara Nedbala Tábor bude hrát živě na sociálních sítích. První živý přenos proběhne již tento týden

Táborské divadlo reaguje na současnou situaci v kultuře živými přenosy z divadelního jeviště. Na leden a únor chystá téměř desítku online událostí, mezi kterými nechybí koncerty, pohádky, setkání i vernisáž.

„Doba stále není nakloněná společenským aktivitám. Chybíte nám, chybí nám spolupráce s umělci. A umělcům chybí možnost předvést své umění. Pro radost nás všech jsme proto připravili sérii živě přenášených koncertů a setkání!“ zve diváky ředitelka divadla Linda Rybáková

Živé přenosy proběhnou na Facebooku divadla a budou veřejně přístupné všem divákům, ať už disponují facebookovým profilem či nikoliv. Celý záznam bude také následně ke zhlédnutí na Youtube kanálu divadla. Ačkoliv jsou přenosy zdarma, umělce můžete podpořit koupí e-vstupenky v hodnotě 200 Kč. Vstupenky na jednotlivé události lze zakoupit na www.divadlotabor.cz/program. Živé přenosy naladíte na Facebooku divadla vždy od 19.00.

Lednový program

Program zahájí ve čtvrtek 21/1 houslista Jiří Kubeček, kytarista Vojtěch Vrtiška a jejich hosté. Posluchače provedou hudební cestou napříč žánry a epochami.

Mimořádně talentovaná klavíristka, studentka prof. Ivana Klánského a Mgr. Heleny Weisner na pražské Hudební fakultě AMU Barbora Brabcová přednese v úterý 26/1 ochutnávku svého soutěžního programu, který připravuje na prestižní mezinárodní soutěž Pražské jaro. A lednové přenosy uzavře 28/1 pohádkové představení Pohádka z budíku hosínského Teátru Pavla Šmída.