Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Hejtman Kuba: Jak budeme tento týden očkovat

Milí Jihočeši, tak tady zase pravidelný přehled, jak očkujeme v tomto týdnu. Máme k dispozici vakcíny od Pfizer 28 080 dávek a Modernu v počtu 4 300 dávek. 3 500 dávek Moderny je přenecháno ordinacím praktických lékařů. Vakcíny Astra Zeneca tento týden do kraje vůbec nepřijdou.

Tento týden už nám nabíhají mnohem větší počty druhých dávek. Budeme jich muset podat 10 528. Potřebujeme na ně 6 816 Pfizeru , 1 180 Moderny a 2 532 Astra Zeneca, kterou máme naštěstí schovanou z minulých dodávek. To znamená, že tento týden zvládneme nově prvními dávkami naočkovat 21 264 tisíc Jihočechů.

Od nedělní půlnoci je otevřena další kategorie 40+. Všem, kteří se hlásí, budeme zase co nejrychleji přidělovat termíny a někteří už je mají. Jen tentokrát prosím vnímejme, že v této skupině je největší množství Jihočechů a tím, že musíme v tomto týdnu 10 tisíc vakcín použít na druhé dávky, můžete někteří na termín čekat o pár dní déle. Není to problém kapacity OČEK, je to prostě o počtu dodaných vakcín.

Kapacitu OČEK v kraji máme pořád větší, než jsou dodávky vakcín. Mimochodem OČKO v Českých Budějovicích, kde jsme ji ještě v minulém týdnu navýšili, se dostalo v posledních dnech v počtu podaných vakcín na čtvrté místo z celé ČR. Moc díky všem zdravotníkům, kteří to tam skvěle zvládají. Jsou skvělí! 

Tak jdeme na to. A v pátek Vám napíšu, jak se bude promítat navyšování počtu druhých dávek do dalších týdnů.
 

St, 19.05.2021 - 12:18 Bc. David Hocke