Text na řeč

Hejtman Kuba: V pondělí se při cestě do práce prokažte zaměstnaneckou kartou. Zdravotníci mohou využít krizová školská zařízení

Od půlnoci z neděle na pondělí začne platit nový nouzový stav, který potrvá tři týdny. Rozhodla o tom včera vláda. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba potvrzení zaměstnavatele. To ale do pondělního rána, než přijdou do práce zaměstnanci těžko dostanou. Podle hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby postačí zaměstnanecké karty. „S ohledem na to, že nařízení bylo vydáno v pátek v noci, potvrzení přes víkend nemohou zaměstnavatelé vydat ani předat. Karty v kombinaci s občanským průkazem jsou proto nejjednodušší řešení,“ uvedl hejtman Kuba. 
 
Hejtman dále požádal zdravotníky a pracovníky v sociálních službách, aby nezůstávali doma kvůli zavřeným školám a školkám. Mohou využít krizová školská zařízení pro pracovníky kritické infrastruktury. „Pro spoustu zdravotníků z jihočeských nemocnic a zaměstnanců našich pobytových sociálních zařízení je velký problém, když ze dne na den zůstanou zavřené mateřské školky a děti nemá kdo pohlídat. Chci všechny ubezpečit, že v tuto chvíli už organizujeme fungování sítě krizových školek a škol pro jejich děti tak, aby všichni v pondělí věděli, kam je mohou umístit. V této situaci by nám ve zdravotnických zařízeních chyběla každá ruka,“ dodal hejtman.
 

Pokyn hejtmana Jihočeského kraje č. 46

Usnesení vlády č. 212 z 26.2.2021