Hejtmanka Stráská během připomenutí 101. výročí vzniku ČSR a 15 let roty aktivních záloh: Nejvyššími hodnotami jsou mír a svoboda

Státní svátky slouží k tomu, abychom se zastavili a zamysleli se nad tím, jakým směrem se ubírala naše republika a jakým směrem jdeme dnes. Jestli je to opravdu to, co chceme a jestli nám to zajišťuje všechny ty správné hodnoty. A těmi nejvyššími hodnotami jsou vždy mír a svoboda. Hejtmanka Ivana Stráská to řekla u příležitosti 101. výročí vzniku ČSR a 15 let od založení pěší roty Aktivních záloh Krajského vojenského velitelství České Budějovice v pátek 25. října.

Součástí slavnostního ceremoniálu, který se konal v krajském městě na náměstí Přemysla Otakara II., byla i vojenská přehlídka. Akce se kromě zástupců profesionální armády a aktivních záloh zúčastnily i jednotky hasičů, policistů a celní správy.

Myslím si, že dnes, kdy se začínají opět ozývat slova, že válka je také přípustný způsob řešení problémů, je třeba poděkovat těm lidem, kteří do armády jdou. A poděkování si zaslouží i jejich partnerky a rodiny, které jim to umožňují,“ doplnila Stráská s tím, že si armády velice váží a oceňuje zejména to, co v současné nelehké společenské době dělá. Sama pak obdržela Pamětní medaili Krajského vojenského velitelství České Budějovice za dlouhodobou spolupráci mezi armádou a krajem na jihu Čech.

Pěší rota Aktivních záloh Krajského vojenského velitelství České Budějovice vznikla 1. ledna 2004 a v roce 2015 obdržela od Československé obce legionářské čestný název Pěší rota brigádního generála Františka Vávry.

Více informací na: http://www.kvvcb.army.cz/aktivni-zaloha

29.10.2019 Bc. David Hocke