Text na řeč

Hygienici kontrolovali jakost vody ke koupání v Podolsku a v rybníku Hejtman, obě lokality opět dostaly trojku  

Po kompletní předsezónní kontrole jakosti vody ke koupání ve všech sledovaných lokalitách Jihočeského kraje minulý týden hygienici zveřejnili výsledky opakovaných kontrol ve dvou lokalitách, kde byly v minulém týdnu zjištěny nadlimitní hodnoty základních ukazatelů jakosti vody, jako jsou sinice a chlorofyl a.    

Voda pro mimořádnou kontrolu byla v pondělí odebrána na Orlíku u veřejného tábořiště Podolsko a v rekreačním rybníku Hejtman na Jindřichohradecku. V obou lokalitách byly v minulém týdnu překročeny limity pro sinice a chlorofyl a. Na Podolsku byla opět zjištěna zhoršená jakost vody s mírně zvýšenou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci. U některých vnímavých jedinců by se již mohly vyskytnout zdravotní obtíže, po koupání proto doporučují hygienici osprchovat se čistou vodou. Dle dnešních výsledků rozboru byla překročena limitní hodnota pro ukazatele sinice, chlorofyl-a a vodní květ. Podobně byla hodnocena i voda v rybníku Hejtman, dle aktuálního rozboru zde byla překročena limitní hodnota pro ukazatele sinice a chlorofyl-a. 

Obě lokality tak byly na pětistupňové škále hodnoceny stupněm tři. Další odběry budou prováděny ve všech sedmi sledovaných lokalitách v pondělí 7. 6., výsledky budou známy ve čtvrtek.  
 

Štítky