"Botel proti proudu" je nejlepší fiktivní firmou. Úspěšným studentům gratuloval náměstek Dvořák

Gratulaci a drobné dárky si odnesli studenti Střední školy obchodní a VOŠ v Českých Budějovicích z návštěvy krajského úřadu, kde je přijal náměstek hejtmanky Zdeněk Dvořák. Ocenil je tak za letošní úspěch na 25. ročníku Mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Praze.

Žáci III. ročníku oboru Ekonomika se stali v uvedeném klání absolutními vítězi s projektem Botel proti proudu. A dále získali první místo za nejlepší prezentaci firmy a druhé místo za nejlepší firemní stánek. Páté místo pak ještě obsadili v komunikační soutěži v anglickém jazyce nazvané 90 sekund ve výtahu.

„Studentům velice gratuluji k dosaženým výsledkům v této prestižní soutěži. Zároveň si vážím všech úspěchů na podobných akcích, kde žáci mají možnost předvádět tvořivost, vynalézavost či programovost. Je to totiž velice důležité pro jejich další uplatnění v životě,“ sdělil Dvořák.

Ubytování v centru Budějovic na Vltavě

Projekt Botel proti proudu představila studentka Radka Hauková. „V rámci tématu wellness a ubytování jsme se rozhodli pro projekt Botel proti proudu, protože dosud tu nic takového nebylo. Chtěli jsme být originální a díky tomu, si myslím, jsme zaznamenali takový úspěch. Konkrétně jsme řešili ubytování v centru Českých Budějovic na řece Vltavě,“ uvedla.

Ředitelka školy Jarmila Benýšková oceňuje, že v tak silné konkurenci fiktivních firem žáci školy již poněkolikáté dokázali, že řešení reálných podnikatelských aktivit ve fiktivním prostředí je správnou cestou k úzkému propojení teorie a praxe. „Ráda bych tímto samozřejmě poděkovala i našim pedagogům za skvělou práci,“ dodala Benýšková.

Žáci třetích ročníků z českobudějovické střední školy se Mezinárodního veletrhu fiktivních firem zúčastňují každoročně. Ověřují si zde své odborné a jazykové znalosti, praktické dovednosti, spolupráci v týmu a obchodování s tuzemskými i zahraničními firmami. V posledních letech se umisťují na předních místech v různých disciplínách. Letošní akce hostila 118 fiktivních firem z České republiky a Evropy.

02.05.2019 Bc. David Hocke