Konzulové se na jihu Čech projeli lodí po Světě, navštívili sádky a viděli, jak se vyrábí Budvar

Projížďku lodí po rybníku Svět v Třeboni. Prohlídku sádek tamního rybářství. A seznámení s procesem výroby piva v Budějovickém Budvaru okořeněný ochutnávkou. Takový byl program honorárních konzulů při nedávné návštěvě jižních Čech. Zúčastnili se jí zástupci 20 zemí. Například z Trinidadu a Tobaga, Polska, Monaka, Papui Nové Guinei, Malajsie, Běloruska, Německa či Bolívie.

V Třeboni konzuly provázel předseda představenstva Rybářství Třeboň Josef Malecha a v Budvaru sládek Adam Brož. Během celé akce pak ředitelka Regionální agrární komory Jihočeského kraje Hana Šťastná a zástupci Jihočeského kraje.

Budují stabilní kontakty a pomáhají prosazovat ekonomické či kulturní zájmy

Zhruba dvě stovky konzulů z celého světa se schází vždy jednou za pět let. Letos je na konci června hostila Praha s tím, že měli možnost navštívit i české regiony.  Skupina, která zavítala do jižních Čech, se konkrétně zajímala o české zemědělství a potravinářský průmysl.

Návštěva byla pro honorární konzuly odměnou za jejich činnost ve prospěch České republiky v rámci jejich čestné a neplacené diplomatické funkce. Jedná se o významné osobnosti, které v jednotlivých státech dlouhodobě působí, mají zkušenosti z fungování místní administrativy i hospodářského a kulturního života. Budují stabilní kontakty a pomáhají prosazovat ekonomické, obchodní a kulturní zájmy naší země.

02.07.2019 Bc. David Hocke