Náměstek Hroch poděkoval v Třeboni jihočeským olympionikům

Náměstek hejtmana Pavel Hroch předal v Třeboni jihočeským olympionikům starším šedesáti let souhrnnou částku 500 000 Kč. Do Bertiných lázní přijely takové ikony jako basketbalista Miroslav Vondřička, volejbalista Antonín Procházka, hokejisté Vladimír Caldr a Jaroslav Korbela, judista Vladimír Kocman a mnozí další. „Sám jsem sportovní fanda a tihle lidé jsou pro mě hvězdy. Jsou to sportovci, kteří proslavili Československo po celém světě a pro sport odvedli ohromný kus práce. A musím se přiznat, když stojím vedle nich a podávám jim ruku, trochu se mi třesou kolena,“ řekl s úsměvem Pavel Hroch.

Peníze byly vyplaceny z Nadačního fondu jihočeských olympioniků. Ten od roku 2007 podporuje jihočeské sportovce, kteří ojedinělým způsobem reprezentovali československé barvy na olympijských hrách a dnes jsou již v důchodovém věku. „Od Jihočeského kraje je to forma poděkování. Tito sportovci reprezentovali naši vlast bez jakéhokoliv nároku na finanční odměnu, která by je zabezpečila do budoucna. Měli nižší platy, a tudíž mají i nižší důchody. Těch 500 000 Kč jsme letos rozdělili mezi 24 lidí. Jsme hrdí, že je mezi sebou máme,“ dodal náměstek Hroch s tím, že tato akce není určena jenom k předání finančních darů, ale také zároveň jako příjemné setkání starých sportovních přátel, kteří si mají vždy co říct.

„Předsedou Nadačního fondu jihočeských olympioniků je volejbalista Antonín Procházka, člen bronzového týmu na LOH 1968 v Mexiku a vicemistr Evropy z roku 1967, který letos oslavil 80 narozeniny. Bylo mi ctí mu osobně gratulovat a předat pamětní minci a pamětní list Jihočeského kraje, který se uděluje pouze těm nejvýznamnějším osobnostem,“ uzavřel náměstek jihočeského hejtmana Pavel Hroch.

31.05.2022 Bc. David Hocke