Cena hejtmana/hejtmanky Jihočeského kraje

Cena hejtmana/hejtmanky Jihočeského kraje je ocenění za mimořádné činy a celoživotní práci udílené lidem, kteří se zasloužili o rozvoj či dobré jméno Jihočeského kraje v nejrůznějších oblastech či vykonali jiný prospěšný čin. Kandidáty může nominovat i široká veřejnost. Své tipy můžete zasílat již nyní na adresu cenahejtmanky@kraj-jihocesky.cz

Cena hejtmana

Ročník 2019

V roce 2019 přijali ocenění:

Zlatá šupina 2019.

Hokejový exreprezentant a ředitel ZŠ Grünwaldova v Českých Budějovicích Vladimír Caldr. Ředitelka obecně prospěšné společnosti Rybka Eva Dvořáková. Rakouský zemský politik a dlouholetý předseda Euroregionu Silva Nortica Johann Hofbauer. Vedoucí Ústavu dějin křesťanského umění na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy Jiří Kuthan. Správce skladů při Táborské posádce 53. pluku elektronického boje Tomáš Neškodný. Herec Karel Roden. Generální ředitel a předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s., Břetislav Shon (kvůli zdravotnímu stavu za něj cenu převzala manželka Olga Shonová). Lesník a soudní znalec Ivo Vicena. A kronikář obce Černá v Pošumaví František Záhora převzali od hejtmanky Ivany Stráské Zlatou šupinu.

Více informací včetně fotogalerie naleznete ZDE.

Ročník 2018

V roce 2018 přijali ocenění:

Zlatá šupina 2018

Basketbalový trenér Miroslav Vondřička, majitel českobudějovické tužkárny Koh-i-noor Hardtmuth Vlastislav Bříza, ředitelka Hvězdárny a planetária v Českých Budějovicích s observatoří na Kleti Jana Tichá, jediný československý kosmonaut Vladimír Remek, podnikatel a manažer Stanislav Kázecký a dirigent sbormistr a skladatel Jaroslav Krček. Zpěvačka Marta Kubišová a ředitel Úseku kardiocentra a vybraných zdravotnických oborů Nemocnice České Budějovice Ladislav Pešl se nemohli slavnostní ceremonie zúčastnit.

Ročník 2017

V roce 2017 přijali ocenění:

Ocenění 2017

Bývalý dlouholetý ředitel pivovaru Budějovický Budvar Jiří Boček, válečný veterán, plukovník ve výslužbě Rudolf Zajac, student Gymnázia Jírovcova v Českých Budějovicích Lukáš Fiedler a doyen české psychologie Milan Nakonečný. In memoriam byla zároveň cena udělena policistovi Václavu Haasemu a kardinálovi Miloslavu Vlkovi (ceny převzaly jejich sestry).

Ročník 2016

V roce 2016 přijali ocenění:

Ocenění 2016

Majitel společnosti Brisk Mojmír Čapka, kreslíř a karikaturista Václav Johanus, zlatý paralympik z paralympiády v Rio de Janeiro Arnošt Petráček, předseda představenstva Rybářství Třeboň Jan Hůda a dvě novinářské sportovní legendy Deníku Vladimír Majer a Bohumil Ortman převzali od hejtmana Jiřího Zimoly zlatou šupinu. Na snímku kvůli nemoci chybí Vladimír Majer, za kterého šupinu převzala jeho vnučka Markéta Trubková.

Ročník 2015

V roce 2015 přijali ocenění:

ocenění 2015

Mikrobioložka Ruth Hálová, cyklonadšenec, závodník, trenér a podnikatel Čestmír Kalaš, jednatel sdružení Hrady na Malši Radek Kocanda, primář Oddělení úrazové chirurgie a vedoucí lékař Traumacentra Nemocnice České Budějovice Pavel Kopačka, hokejový českobudějovický ČEZ Motor (prezident klubu Roman Turek, generální manažer Stanislav Bednařík, provozní ředitel Petr Sailer, sportovní ředitel i asistent trenéra Radek Bělohlav a předseda motoráckého fanklubu Pavel Vágner) a starosta jihočeských dobrovolných hasičů ve výslužbě Václav Žižka převzali od hejtmana Jiřího Zimoly zlatou šupinu. Na snímku je i rakouský velvyslanec v České republice Ferdinand Trauttmansdorff, který obdržel od hejtmana pamětní medaili.

Ročník 2014

V roce 2014 přijali ocenění:

velemínský prof. MUDr. Miloš Velemínský, CSc., dr.h.c. Ocenění za: Významný lékařský, vědecký a pedagogický přínos v oblasti problematiky komplexní péče o dítě.
Zinnerová Markéta Zinnerová Ocenění za: Mimořádný přínos v oblasti umělecké tvorby pro děti a mládež.
žemlička Doc. Ing. Zdeněk Žemlička, CSc. Ocenění za: Významné zásluhy při rozvoji školství, dopravy a veřejné správy v Jihočeském kraji.
Goetz akad. arch. Jindřich Goetz Ocenění za: Mimořádný přínos v oblasti filmové architektury a propagaci jižních Čech.
Pouzar Jaroslav Pouzar Ocenění za: Mimořádný přínos pro jihočeský hokej
Milfaitová Blanka Milfaitová Ocenění za: Za netradiční propagaci jihočeského regionu
Čadek Zdeněk Čadek Oceněn za: Mimořádný přínos pro jihočeský fotbal.

Ročník 2013

V roce 2013 přijali ocenění:

hanušová Marie Hanušová
jankovský doc. PhDr. Jiří Jankovský, Ph.D.
linhart prof. Ing. Otomar Linhart, DrSc.
maleček Adam Maleček
sattran MUDr. Jan Sattran