Vedení Nemocnice České Budějovice představilo balík motivačních nástrojů. Lékař za nástup až 350 000 Kč

Dlouhodobě udržitelný a transparentně definovaný počet vlídných zaměstnanců z pohledu vyváženosti kvality a bezpečí poskytované péče na straně jedné a ekonomických možností na straně druhé. Rozdělení přesčasové práce zohledňující individuální možnosti jednotlivých zaměstnanců. Podpora systematického vzdělávání a předávání erudice. To jsou hlavní cíle personální politiky Nemocnice České Budějovice, a.s. Balík motivačních nástrojů prezentoval Michal Šnorek, předseda představenstva Nemocnice České Budějovice.

Náborový příspěvek ve výši až 350 000 Kč pro lékaře, 100 000 Kč pro všeobecné sestry
a 50 000 Kč pro sanitáře
, taková jsou hlavní lákadla pro nové zaměstnance vybraných oddělení. „Myslíme i na studenty určených studijních programů a oborů vysokých škol (všeobecná sestra, porodní asistentka, zdravotnický záchranář, radiologický asistent) a vyšších odborných škol (diplomovaná všeobecná sestra). Studenti posledních ročníků těchto oborů mohou získat stipendium ve výši 5 000 Kč měsíčně,“ vyjmenovává Michal Šnorek.

Popsaný balík motivačních nástrojů je určen pro nové zaměstnance. Ti ve zdravotnictví najdou jistotu stabilního uplatnění. „Budeme však také cíleně a individuálně podporovat naše stávající lékaře ve vyšším věku, kteří stále odvádějí dobrou práci a předávají své zkušenosti mladým kolegům. Se zástupci odborů vedeme dialog o věkové kategorii zaměstnanců nad 40 let, zejména u nelékařských profesí,“ informuje Michal Šnorek.

Bližší informace o motivačních programech jsou uvedeny na webových stránkách nemocnice www.nemcb.cz v sekci Vzdělání a kariéra.

28.06.2019 Bc. David Hocke