Euroregion Silva Nortica slaví 20 let své existence. Náměstek Hroch zve veřejnost do Českých Velenic

Tento týden se v rakouském městě Thaya sešli zástupci Euroregionu Silva Nortica (ERSN), který letos oslaví 20 let své existence. Euroregion je dobrovolným zájmovým pracovním společenstvím podporujícím příhraniční regionální spolupráci jižních Čech a Waldviertelu. Shromáždění předsedal náměstek jihočeského hejtmana Pavel Hroch: „Letošní rok je pro ERSN velmi významný. Slavíme 20 let. Sejdeme se pátek 20. května v Česko-rakouském komunitním centru Fenix v Českých Velenicích, kde s kolegy zhodnotíme činnost za poslední období a nastavíme rámec spolupráce pro další roky. Druhá část oslav bude určena široké veřejnosti, kterou bych tímto rád pozval od 14:30 do velenické kaštanové aleje, kde se uskuteční doprovodný program. Uvidíte řemesla, ochutnáte regionální výrobky, nebude chybět hudba i program pro děti,“ řekl Hroch a dodal, že v rámci oslav budou veřejnosti představeny významné přeshraniční projekty, které se za dobu existence ERSN podařilo realizovat.

Euroregion Silva Nortica (dále ERSN) je dobrovolným zájmovým pracovním společenstvím, které podporuje příhraniční regionální spolupráci a rozvoj. Vytváří důležitou platformu spolupráce v příhraniční oblasti jižní Čechy a Waldviertel (Dolní Rakousko). Je společným, dynamickým hospodářským a životním prostorem na mezinárodní ose Praha – České Budějovice – Waldviertel - Vídeň.
Je tvořen sdružením Jihočeská Silva Nortica a sdružením Europaplattform Pro Waldviertel. Zahrnuje na české straně v Jihočeském kraji okresy Jindřichův Hradec, České Budějovice, Písek a Tábor a na rakouské straně region Waldviertel s okresy Zwettl, Krems, Gmünd, Waidhofen an der Thaya a Horn.

28.04.2022 Bc. David Hocke