Text na řeč
Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Hejtman Kuba vyhlásil soutěž pro startupy. Pro tři nejlepší je připraveno deset tisíc eur

Jste začínající firma, které nechybí odvaha, chytré nápady a chuť do práce? Přihlaste se do soutěže startupů. Jihočeský kraj ve spolupráci s Horním Rakouskem, Jihočeským vědeckotechnickým parkem a technologickým inkubátorem tech2b v Linci vyhlásil soutěž pro začínající firmy, tzv. startupy. Celých deset tisíc eur je určeno pro ty podnikatele, jejichž zajímavé nápady mohou podle poroty nejvíce zlepšit život v obcích Jihočeského kraje a Horního Rakouska. Do jihočeské části přeshraniční soutěže s názvem Cross-Border Idea & Start-up Contest je možné přihlásit projekty realizované nebo připravované na jihu Čech do 13. května 2022. Slavnostní finále se uskuteční v pondělí 19. září 2022 v hornorakouském Linci. Potvrdil to hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba, podle něhož je podpora inovativních firem jedinou cestou k rozvoji regionu. 

Před pěti lety jsme s mým kamarádem Petrem Marošem zakládali naši firmu v podstatě jako garážový startup. Byli jsme na samém začátku. Věděli jsme, že máme dobrou technologii, za kterou jsme taky dostali v roce 2017 světovou inovační cenu. Z původních pěti battery boxů měsíčně jich dnes děláme čtyři sta. A zdaleka to nestačí uspokojit poptávku. Chci, aby v Jihočeském kraji mohly vyrůstat firmy, jako je ta naše. Protože právě takové firmy mohou podporovat sport, talentované děti, zaměstnávat lidi,“ popsal hejtman Kuba, který se proto domluvil s hornorakouským zemským hejtmanem Thomasem Stelzerem na společné přeshraniční soutěži. „Pro tři nejlepší projekty máme připravených deset tisíc eur. A budeme připraveni jim pomáhat v jejich rozvoji a také v propojení, aby spolu mohli spolupracovat přes hranice,“ dodal Kuba a vyzval všechny Jihočechy, aby neváhali a svůj chytrý podnikatelský nápad do soutěže přihlásili.  

Horní Rakousko je přední průmyslovou a obchodní lokalitou. Jsme země s inovativními nápady a kreativními mozky, kteří se nebojí věřit ve svůj vlastní nápad a úspěšně jej uvést do praxe. Společně s našimi jihočeskými sousedy chceme naše přeshraniční regiony připravit na budoucnost a vytvořit prostor pro nové příležitosti,“ uvedl hornorakouský hejtman Stelzer, který chce do popředí dostat nejlepší podnikatelské nápady a nabídnout tak odvážným zakladatelům firem prostor pro navázání kontaktů se zástupci měst a obcí. „Nespočet odvážných mladých firem již dokázalo, že se vyplatí věřit sobě a svému nápadu,“ doplnil Stelzer. 

Ceny budou rozdány ve třech oblastech: 
Kategorie START-UP – hlavní cenu 10.000 eur věnuje Horní Rakousko
Kategorie NÁPAD – hlavní cenu 10.000 eur věnuje Jihočeský kraj 
Nejlepší přeshraniční řešení z obou výše uvedených kategorií – hlavní cenu 10.000 eur věnuje Raiffeisenlandesbank OÖ 


Veškeré podrobnosti o soutěži naleznou zájemci na stránkách JVTP www.jvtp.cz/preshranicni-start-up-soutez.