Hejtmanka Stráská přijala velvyslance Španělského království

V pátek dopoledne přijala hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská velvyslance Španělského království v České republice J.E. Angela Lossada Torres-Queveda. Hlavními tématy přátelského setkání byla regionální spolupráce. Hovořilo se o školství, zdravotnictví i o problematice zaměstnanosti. Ve Španělsku má téméř 30% mladých lidí po skončení studií problém najít práci.

Španělský velvyslanec je již druhý den na oficiální návštěvě jihu Čech. Včera se setkal s ředitelem a profesory španělštiny Biskupského gymnázia v Českých Budějovicích, s děkanem FF Jihočeské univerzity a profesory španělské sekce. Spolu s rektorem JU oficiálně zahájil akci „Dny hispanismu, edice a digitální kultury“. Během pátečního programu ještě stihne navštívit firmu Viscofan, pivovar Samson a firmu AB Inbev.

05.04.2019 Bc. David Hocke