Jihočeský kraj se může pyšnit druhým místem v celorepublikovém výzkumu Místo pro život 2019. Oproti loňskému ročníku si o pět míst polepšil

Bezpečnost na silnicích. Pestrá nabídka volnočasových aktivit. Nepřeberné množství kulturních institucí. Ráj pro turisty. Nejvíce zařízení pro seniory či nejvyšší kapacita čističek odpadních vod v rámci republiky.

To vše je důvodem, proč se Jihočeský kraj umístil v celorepublikovém výzkumu Místo pro život 2019 na druhém místě. První příčka Jihočeskému kraji unikla kvůli nízkým průměrným mzdám a větší pozornost by si zasloužil vůbec celý pracovní trh. I tak se jedná o mimořádný úspěch našeho kraje. V loňském ročníku se totiž umístil až na sedmém místě.

Ocenění pro Jihočeský kraj převzal v úterý 11. června v Praze první náměstek hejtmanky Josef Knot. „V jižních Čechách se žije opravdu dobře. Těší mne, že to teď máme potvrzené i oficiálně,“ uvedl při slavnostním ceremoniálu. První náměstek zároveň připomněl, že na kvalitu života v jižních Čechách má vliv každý z nás. „Velké poděkování patří všem občanům, díky jejichž usilovné práci jsme se v tomto výzkumu dokázali za jediný rok posunout o pět příček,“ dodal Knot.

Nejlepším Místem pro život v roce 2019 je podle průzkumu Královéhradecký kraj, bronzovou příčku pak obsadil kraj Zlínský.

Srovnávací výzkum Místo pro život už devátým rokem mapuje kvalitu života obyvatel v jednotlivých krajích České republiky. Výzkum nabízí veřejnosti dlouhodobě sledovat stav jejich regionu a jeho vývoj. Výsledky srovnávacího výzkumu motivují a inspirují státní správu i samosprávu, nevládní organizace, podnikatele i občany, a vedou tak ke zlepšování podmínek ovlivňujících kvalitu života. Mnohdy důležitější než hmotné statky je pro řadu lidí fungující občanská společnost, vzájemný mezigenerační respekt a tolerance rozdílných názorů.

Více informací naleznete zde

11.06.2019 Bc. Hana Brožková