Text na řeč

Navštivte Jihočeský kraj

Jižní Čechy jsou jedním z nejatraktivnějších turistických regionů České republiky. Nacházejí se v jižní části republiky při hranicích s Rakouskem a Spolkovou republikou Německo. Největším městem a zároveň správním centrem regionu jižních Čech je se svými téměř 100 tisíci obyvateli město České Budějovice, které se nalézá přibližně v jejich středu. Najdete zde takové perly jako město Český Krumlov (UNESCO) či Hlubokou nad Vltavou s krásným novogotickým zámkem. Jižní Čechy jsou tradiční turistickou destinací, a to jak pro individuální dovolenou, tak pro organizované skupinové zájezdy. Samozřejmostí je kvalitní zázemí ubytovacích kapacit, doplněné o širokou nabídku aktivit a místních gastronomických specialit. To vše umocněné atmosférou rozmanitých kulturních, sportovních a společenských akcí. 

V letošním roce, který se ponese v duchu "pohody", se mohou návštěvníci regionu těšit na kompletně zpracované informace k venkovské turistice, regionálním produktům, slavným šlechtickým rodům, či židovským památkám na jihu Čech. Jihočeský kraj nezapomíná ani na hendikepované návštěvníky a tak připravil speciální brožuru s názvem Vozíčkář vozíčkáři v jižních Čechách. Na své si přijdou také milovníci dálkové pěší turistiky v rámci projektu Zlaté stezky. Více o projektu https://zlatoustezkou.cz 

Turistickou novinkou číslo jedna je Projekt Vltava a jak název napovídá, jedná se především o nabídku pro milovníky aktivního trávení volného času a to jak pro vodáky, kteří hojně využívají horního toku řeky, až po majitele malých  motorových plavidel, kteří se mohou vydat po toku naší národní řeky od Prahy až do Českých Budějovic. Více o projektu www.vltava-reka.cz 

Ať už se v jižních Čechách vydáte kamkoliv, přejeme Vám krásné zážitky! 

Materiály ke stažení naleznete ZDE


 

Informační systém cestovního ruchu Jihočeského kraje www.jiznicechy.cz:

jiznicechy.cz

 

 

 

 


Koncepce rozvoje cestovního ruchu Jihočeského kraje 2015-2020

Cestovní ruch je v Jihočeském kraji již dlouhodoběji vnímán jako významný ekonomický rozvojový faktor. Jihočeský kraj je považován za jeden z turisticky nejatraktivnějších regionů ČR. Tuto pozici by měl Jihočeský kraj do budoucna nejen udržet, ale také výrazně posílit.

K tomu má kraj velmi dobré předpoklady. Jeho atraktivita je dána polohou, přírodním bohatstvím, četnými kulturními a historickými památkami a obecně vhodnými podmínkami pro rozvoj pěší turistiky, cykloturistiky a rodinné dovolené spojené se zážitky.

Navštivte jižní Čechy!

Koncepce rozvoje cestovního ruchu Jihočeského kraje 2015-2020

Videa z Jihočeského kraje na You Tube

Kanály Jihočeského kraje na YOUTUBE:

Zpravodajský kanál

Kanál jižní Čechy

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

Výlety do jižních Čech - interaktivní mapa

Pro návštěvníky Jihočeského kraje jsme připravili interaktivní mapu zajímavých míst našeho kraje, která je spojena s videoprezentacemi jednotlivých míst. 

Interaktivní mapu naleznete ZDE.

Virtuální prohlídky zajímavých míst Jihočeského kraje

VIRTUAL TRAVEL CZ je turistický portál, který ukazuje různá místa České republiky a zahraničí pomocí  nejmodernějších zobrazovacích technologií - virtuálních prohlídek, které jsou pomocí GPS propojeny se satelitní mapou. Virtuální prohlídka je speciální fotografie, která zobrazí prostor v maximální zorném úhlu 360 x 180 stupňů. Vidíte tak vše kolem Vás, nad i pod Vámi. Hlavním smyslem portálu je pozvat návštěvníka na skutečnou návštěvu, nebo ukázat místo na maximální úrovni pro návštěvníky, kteří se na místo nemohou dostat, ať již z finančních, zdravotních nebo jiných důvodů.

Po načtení se fotografie začne pomalu otáčet, pomocí myši nebo tlačítek s ní můžete libovolně otáčet, přibližovat či oddalovat.

Z území Jihočeského kraje je na portálu možno absolvovat virtuální prohlídku celkem 316 objektů na 59 místech Jihočeského kraje.

Portál Jihočeská řemesla

Víceúrovňová informační databáze lidových řemesel, tvůrců, produktů, akcí a vzdělávání v oblasti lidových řemesel a řemesel na území Jihočeského kraje. Návštěvník portálu www.jihoceskaremesla.cz tak najde na jednom místě přehled řemeslníků s vyhledáváním podle jména či daného oboru, fotografie produktů a krátký film s prezentací s ukázkami řemesel či folklorních akcí. Pro zájemce o prezentaci řemesel je na webovém portálu www.jihoceskaremesla.cz umístěn volně přístupný elektronický formulář k registraci řemeslníka a nechybí ani kontakt na zpracovatele a partnery projektu.

Informační materiály a mapky, vydané krajem

V této rubrice jsou Vám k dispozici propagační materiály Jihočeského kraje, které jsou připravovány pro významné domácí i zahraniční veletrhy a výstavy cestovního ruchu. Při plánování návštěvy Jihočeského kraje Vám jistě poskytnou užitečné informace a tipy, odpovídající Vašemu zaměření.

Jižní Čechy harmonické - Ráj pro turisty

Jižní Čechy harmonické - hrady a zámky jako v pohádce - menší formát

Jižní Čechy harmonické - hrady a zámky jako v pohádce - větší formát

Jižní Čechy harmonické - kulturní, technické a industriální atraktivity Jihočeského kraje

Jižní Čechy harmonické - moderní a dynamický region v srdci Evropy

Jižní Čechy harmonické - perla České republiky - menší formát

Jižní Čechy harmonické - perla České republiky - větší formát

Jižní Čechy harmonické - ráj pro cyklisty - větší formát - část 1

Jižní Čechy harmonické - ráj pro cyklisty - větší formát - část 2

Jižní Čechy harmonické - ráj pro cyklisty

Jižní Čechy harmonické - život v památkách

Lyžujeme v jižních Čechách

Internetový portál Lyzujemevjiznichcechach.cz vznikl v rámci stejnojmenného projektu občanského sdružení Jihočeský patriot a Jihočeského kraje. Cílem tohoto projektu je shromáždění jihočeských skiareálů pod hlavičku jednotného lyžařského regionu, nabízejícího komplexní sportovní vyžití pro všechny obyvatele i návštěvníky jižních Čech. Posláním toho projektu je především podpora cestovního ruchu a sportu Jihočeského kraje. Každý návštěvník má prostřednictvím tohoto portálu možnost zvolit si lyžařské středisko nejlépe vyhovující jeho potřebám, naplánovat si trasu, vyhledat ceny vleků a lanovek, zkontrolovat aktuální stav sněhové pokrývky včetně předpovědi počasí na nejbližší dny. Za pravdivost údajů odpovídají jednotlivá lyžařská střediska.

Na portálu dále naleznete užitečné orientační body v podobě servisů a půjčoven lyžařského vybavení, restauračních a ubytovacích zařízení, parkovišť a dalších subjektů činných v cestovním ruchu. Začínající lyžaři naleznou na těchto stránkách mnoho užitečných rad a pokynů. Milovníci běhu na lyžích mohou vybírat z široké nabídky běžeckých tratí, nebo si pomocí shoutboardu sdělovat polohy tratí nových.

Přejít na portál Lyzujemevjiznichcechach.cz.

Kde najdete další informace

Vybrali jsme pro Vás několik informačních serverů s celostátní nebo celokrajskou působností, na kterých jsou užitečné nástroje a informace, které můžete využít při plánování návštěvy Jihočeského kraje: 

Jihočeský kraj na Wikipedii

Jižní Čechy na portálu Atlas Česka

Virtuální prohlídky zajímavých míst Jihočeského kraje

Turistický videoprůvodce po České republice

Průvodce po zajímavostech a pamětihodnostech Jihočeského kraje

Tipy na výlety (nejen) v Jihočeském kraji

Jižní Čechy můžete poznávat i z koňského sedla