Text na řeč

Jihočeský zvonek on-line 2021

Jihočeský zvonek je tradiční soutěž v amatérském zpěvu, ve které doposud soutěžily děti našeho kraje jako sólisté či jako komorní seskupení (dua, tria, kvarteta). Lidové písně a moderní skladby volného výběru zněly napříč okresy a vše vyvrcholilo v krajském finále ve Strakonicích.

V tomto roce byla soutěž poznamenána pandemickou situací v naší zemi a osobní setkání na podiu nebylo možné. Za finanční podpory Krajského úřadu Jihočeského kraje a pod záštitou Mgr. Pavla Klímy, náměstka hejtmana pro oblast školství, sportu a veřejných investic, proběhl 34. ročník soutěže online formou. Internetová výzva oslovila zpěváky a umělce nejen z našeho kraje, soutěžilo se ve dvou kategoriích – lidová píseň „K Budějicům cesta“ nebo volný výběr moderní skladby.

Odborná porota ocenila 30 nejlepších účastníků ve 3 pásmech (zlaté, stříbrné, bronzové), z celkového počtu 62 soutěžních videoklipů. Děkujeme JčK za finanční podporu a všem hudebníkům a jejich pedagogům i rodičům za kreativitu. Letošní ročník soutěže byl neobvykle náročný po umělecké i po technické stránce. Sestřih nejlepších videoklipů bude zveřejněn na webu www.ddmstrakonice.cz.

Štítky