Kraj odstraní staré a postaví nové mosty před Bílinou, v Újezdci a před Hospřízí za celkem 26,17 milionu. Důvodem je jejich špatný technický stav

Celkem 26,17 milionu korun investuje kraj do pokračující rekonstrukce mostů, které patří do jeho správy. Konkrétně odstraní staré a postaví tři nové mostní konstrukce před Bílinou na Písecku, v Újezdci na Prachaticku a před Hospřízí na Jindřichohradecku. Rozhodla o tom rada kraje na svém zasedání ve čtvrtek 3. června, kde zároveň schválila dodavatele staveb vzešlé z výběrového řízení. Potvrdil to náměstek hejtmana pro dopravu Antonín Krák.

Důvodem rekonstrukcí tří uvedených mostů je podle Kráka jejich technický stav, který je hodnocen stupněm číslo pět, tedy špatný. „Odstranění starého a stavbu nového mostu před Bílinou za 11,95 milionu provede společnost Reno Šumava stavby, v Újezdci provede tytéž práce stejná společnost za 6,02 milionu a před Hospřízí zajistí výměnu mostu za 8,2 milionu korun společnost MS STAVMONT,“ upřesnil náměstek hejtmana pro dopravu.

V prvním případě se jedná o rekonstrukci mostu ev. č. 105-040, převádějícího silnici II/105 přes bezejmenný tok před Bílinou, ve druhém o rekonstrukci mostu ev. č. 144-013, který převádí silnici II/144 přes bezejmenný potok v obci Újezdec a ve třetím o rekonstrukci mostu ev. č. 164-002, který převádí silnici II/164 přes bezejmenné vodní koryto před obcí Hospříz. „V současné době ještě ladíme jednotlivé podoby objízdných tras a teprve pak se bude možné bavit o přesných termínech, kdy budou stavby zahájeny a ukončeny,“ uzavřel Krák.

03.06.2021 Bc. Hana Brožková