Kraj plánuje v českobudějovické Obchodní akademii renovovat rozvody vodovodu, topení a chodbu

Renovaci rozvodů vodovodu, topení a jedné z chodeb v Obchodní akademii České Budějovice plánuje kraj. Vyhlášení veřejného výběrového řízení s předpokládanou investicí necelých 2,8 milionu korun schválila Rada Jihočeského kraje ve čtvrtek 25. března. Potvrdil to náměstek hejtmana pro oblast školství Pavel Klíma.

Předpokládaný termín zahájení prací je podle Klímy 18. června a s jejich ukončením se počítá 22. srpna letošního roku. „Výměna ležatých rozvodů vodovodu a vytápění pod stropem v prvním podlaží historické budovy Obchodní akademie a výměna ležatých rozvodů vytápění v novodobé přístavbě Obchodní akademie navazuje na výměnu stoupaček vodovodu a kanalizace a části ležatého rozvodu vodovodu v novodobé přístavbě v minulém roce. Součástí prací pak bude i odstranění současného dřevěného obložení zdí, odstranění obložení spodního soklu dlaždicemi, obložení spodního soklu novými dlaždicemi a nanesení omyvatelného nátěru ve třetím nadzemním podlaží v historické budově,“ upřesnil náměstek hejtmana pro oblast školství.

Z uvedených nákladů na renovaci uhradí kraj, coby zřizovatel školy, 2,5 milionu a Obchodní akademie 260 tisíc korun.

01.04.2021 Bc. David Hocke